Akcesoria ogrodowe – jakie są rodzaje? Jakie warto kupić?

Data dodania: 28.09.2021 | Milena Daniel
ogród z meblami ogrodowymi
Facebook Messenger Twitter Mail

Ogród to wyjątkowe miejsce, w którym powinno znajdować się nie tylko dużo nasadzeń, ale i dodatków, dzięki którym ta przestrzeń stanie się prawdziwą strefą relaksu. Posiadając ogródek, powinieneś zainwestować w ciekawe dodatki i ozdoby, które odmienią jego wygląd. Warto zaopatrzyć się w wygodne i eleganckie meble ogrodowe, które umieszczone w przestrzeni ogrodu świetnie zaakcentują całą aranżację. 

Zaopatrzenie się w odpowiednie dodatki ogrodowe to ważny element urządzania przestrzeni przydomowej. W końcu ogród to nie tylko same nasadzenia, ale także ozdoby, które wpływają na klimat i całokształt stylistyki wybranej dla tej przestrzeni. Mówiąc o akcesoriach ogrodowych, warto wspomnieć o meblach, które można wybrać spośród wielu systemów czy materiałów wykonania. Warto zaopatrzyć się w piękną altanę czy pergolę. W ogrodzie sprawdzą się także drobne dodatki w postaci ozdobnych donic. 

 

Oryginalne meble do twojego ogrodu

Ogród to przestrzeń zielona, która zachwyca swoimi wielobarwnymi strefami. Budowa przydomowych kompozycji to zadanie dla każdego, komu zależy na uzyskaniu efektu zachwycającego nie tylko odwiedzających, ale i samego gospodarza. W ogrodzie nie powinno zabraknąć dodatków, które skutecznie odświeżą jego wygląd i uwypuklą styl, w którym go urządzono.

W takiej przestrzeni nie powinno zabraknąć mebli przeznaczonych do wykorzystania na zewnątrz. Takie meble powinny być przede wszystkim jak najbardziej funkcjonalne. Dlatego jeśli planujesz imprezy w gronie rodziny lub znajomych, warto zaopatrzyć się w nieco większy zestaw mebli, na który składa się na przykład duży narożnik. 

Poza narożnikami czy sofami dostępne są też mniejsze stoliki kawowe lub propozycje nieco większe, nawet dla 6 osób. Meble ogrodowe powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Najlepszym wyborem będzie rattan, czyli systemy wykonane z tworzywa sztucznego. Takie dodatki świetnie się komponują zarówno w ogrodach nowoczesnych, jak i ich odpowiednikach wiejskich czy naturalistycznych. Wśród propozycji znajdują się też proste meble wykonane z plastiku, drewna czy metalu. 

 

Ozdoby i gadżety 

O akcesoriach ogrodowych można mówić w nieskończoność. Na rynku pojawiają się coraz nowsze rozwiązania, które są skierowane do posiadaczy przydomowych, zielonych przestrzeni. Mają one służyć jako miejsce do relaksu, w którym pije się kawę czy spędza czas w gronie najbliższych. Warto w takiej przestrzeni umieścić ozdobniki, które znacząco zwiększają estetykę tego miejsca. 

Świetną propozycją dla estetów i fanów dodatków ogrodowych będą wielobarwne światła solarne, które swoim wyglądem przypominają duże szklane kule. Warto wybierać wersje, które pozwalają na zmianę trybu i rodzaju światła. Takie dodatki, umieszczone w odpowiednich miejscach w ogrodzie, pozwolą na stworzenie pięknej świetlnej ścieżki. Poza tym stanowią dobre doświetlenie alejek w nocy. 

Coraz większą popularnością cieszą się dodatki w postaci hamaków czy foteli wiszących. Nic dziwnego – to synonim wygody! Hamaki brazylijskie charakteryzują się niecodziennym wyglądem. Są wykonane z wytrzymałego materiału, który jest jednocześnie niezwykle przyjemny w dotyku. Wystarczy zawiesić hamak na silnym drzewie lub z wykorzystaniem elementów montażowych. Z kolei fotele wiszące to propozycja, która sprawdzi się także wewnątrz domu. Takie meble posiadają odpowiednią konstrukcję, dzięki czemu nie musisz martwić się o ich montaż. 

 

Funkcjonalne akcesoria do pracy w ogrodzie

Mówiąc o akcesoriach ogrodowych, nie można zapominać o funkcjonalnych akcesoriach, które powinny się znaleźć w przestrzeni ogrodowej. Pielęgnacja poszczególnych nasadzeń wymaga posiadania odpowiednich narzędzi. Nieocenioną pomocą będą wysokiej jakości łopaty i szpadle, dzięki którym wykonasz prace renowacyjne w ogrodzie lub posadzisz nowe sadzonki. Jeśli borykasz się z problemem opadniętych liści po jesieni lub chcesz rozprowadzić nową warstwę ziemi w danym miejscu, z pomocą przyjdą grabie lub motyka.

Wiele osób uwielbia dbać o swój trawnik. Nic dziwnego, w końcu to wizytówka ogrodu. Dbanie o murawę to niełatwe zadanie, które wymaga posiadania odpowiednich narzędzi. Strefa zielona powinna być odpowiednio wkomponowana w daną przestrzeń, tak by nie pojawiały się w niej nieestetyczne chwasty czy samosiejące się kwiaty. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny system obrzeży, które skutecznie oddzielą murawę od rabat czy innych sadzonek.

Dla osób, które borykają się z wszechobecnymi chwastami, świetnym wyborem będzie zakup chwastownika, z którego pomocą w błyskawiczny sposób pozbędziesz się tych nieestetycznych dodatków. Jeśli uwielbiasz tworzenie nowych aranżacji, które nierzadko wymagają przekopania niektórych terenów przydomowych lub po prostu wykonujesz prace porządkowe, powinieneś zaopatrzyć się w taczkę. Dzięki niej przewieziesz wiele worków ziemi czy innych dodatków ogrodowych. 

PODZIEL SIĘ: