Rozpoczęcie budowy

Wybór działki

Zanim rozpoczniemy budowę domu, musimy poszukać odpowiedniej parceli. Zakup działki to nie taka prosta sprawa, jakby się mogło wydawać.

Jak sprawdzić, kto jest właścicielem działki? Kupno działki krok po kroku, na co należy zwrócić uwagę, kupując działkę – to pytania z którymi zmierzy się większość z inwestorów. Wyjaśniamy, jak sprawdzić działkę.
Zobacz więcej

Projekt

Zanim padnie hasło: zaczynamy budować, trzeba przemyśleć wiele istotnych kwestii. Działka to pierwsza z nich. Druga – równie ważna – to projekt domu.

Indywidualny projekt, a może gotowy? To pytanie stawiają sobie inwestorzy przed tym, zanim wbita zostanie "pierwsza łopata" na budowie. Ostateczna decyzja dotycząca projektu, powinna być wypadkową zarówno oczekiwań, jak i możliwości finansowych.
Zobacz więcej

Korzyści Murowane

Dokumenty

Rozpoczęcie budowy wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymogów formalnych, mimo że obecnie teoretycznie potrzebne jest jedynie zgłoszenie rozpoczęcia inwestycji, nie zaś uzyskanie pozwolenia na budowę. W praktyce spełnienie formalnych wymogów może okazać się trudne i warto być do niego jak najlepiej przygotowanym.
Zobacz więcej