Ceramiczne stropy gęstożebrowe Porotherm – zalety

Data dodania: 13.06.2018 | Ekspert Budogram
Facebook Messenger Twitter Mail

Optymalnym rozwiązaniem dla domów zbudowanych z ceramiki poryzowanej są ceramiczne stropy gęstożebrowe Porotherm. Wykonawcy, podobnie jak i sami inwestorzy dostrzegają ich liczne zalety.

Tysiące nowych inwestorów co roku wybiera ceramiczne stropy gęstożebrowe do swoich domów. Nic dziwnego – są solidne i trwałe, a przy tym łatwe w montażu. Stropy Porotherm, których istotnym elementem są belki prefabrykowane, prezentują się szczególnie korzystnie w porównaniu ze stropami żelbetowymi, wymagającymi znacznie większych nakładów pracy ze strony wykonawców, szczegółowego planowania inwestycji oraz niosącymi za sobą większe ryzyko popełnienia błędów wykonawczych. Technologia wznoszenia konstrukcji budynku z użyciem gęstożebrowych stropów Porotherm jest bardzo dobrze znana wykonawcom, ponieważ stosowana jest z powodzeniem już od kilkunastu lat.

 

Rozwiązanie systemowe gwarancją wysokiej jakości

Ceramiczne stropy gęstożebrowe Porotherm są częścią systemu wznoszenia konstrukcji domu oferowanego przez firmę Wienerberger. Tak jak wszystkie materiały będące jego częścią są kompatybilne i do siebie dopasowane. Daje to ogromny komfort prac wykonawcom, a inwestorom ułatwiony wybór materiałów.

Ceramiczne stropy gęstożebrowe Porotherm to również rozwiązanie zaawansowane technologicznie – wszystkie produkty mają niezbędne certyfikaty i dokumenty dopuszczające je do sprzedaży i zapewniające klientowi oraz wykonawcy pewność i bezpieczeństwo wzniesionej konstrukcji. Zastosowanie stropu Porotherm podczas budowy domu pozwala uzyskać bardzo wysoką wytrzymałość konstrukcyjną oraz nośność stropu zgodnymi z podanymi przez producenta.

Ceramiczny strop gęstożebrowy Porotherm

Stropy Porotherm są stosunkowo lekkie, co daje możliwość ręcznego montażu – do ich układania nie ma potrzeby wynajmowania dźwigu ani używania żadnego ciężkiego, specjalistycznego sprzętu budowlanego. Stropy ceramiczne gęstożebrowe praktycznie nie wymagają deskowania, szalunki potrzebne są tylko w niektórych miejscach konstrukcji (żebra rozdzielcze, wieńce, otwory), co znacznie skraca czas budowy.

Szybki montaż konstrukcji stropowych Porotherm jest możliwy dzięki ceramicznym kształtkom, w których zabetonowano stalowe zbrojenie, uzyskując prefabrykowany produkt (belkę). Belki wystarczy ułożyć w określonych odległościach, wypełniając przestrzenie pomiędzy nimi pustakami stropowymi Porotherm.

Przy układaniu stropu Porotherm zatrudniona może być mniejsza liczba osób niż w przypadku stropów wykonywanych na budowie, co pozwala inwestorowi i wykonawcy obniżyć koszty budowy domu. Wszystkie elementy systemu znakomicie do siebie pasują, jak również do innych produktów Porotherm – to także ułatwia pracę i oszczędza czas.

 

Łatwe wykończenie

Ceramiczne stropy gęstożebrowe Porotherm ułatwiają również przeprowadzenie prac wykończeniowych. Ponieważ mają one jednorodną, ceramiczną powierzchnię, stanowią idealne podłoże pod tynk. Dzięki temu tynkowanie ceramicznych stropów jest szybsze, ponieważ nie wymaga żadnych prac przygotowawczych np. wyrównywania powierzchni, a w efekcie również zużycie zaprawy do tynkowania mniejsze. Jednorodna, gładka powierzchnia stropów ceramicznych po otynkowaniu daje gwarancję, że tynk nie będzie pękać.

 

Produkt do wielu zastowań

Gęstożebrowe stropy Porotherm są produktem uniwersalnym. Można je zastosować w budynkach murowanych z różnych materiałów, ale także wznoszonych w innych technologiach np. mieszanej czy szkieletowej. Zarówno pustaki stropowe, jak i belki dostępne są w różnych rozmiarach, co sprawia, że elementy stropowe dają możliwość dostosowania ich do różnych rozpiętości i obciążeń.

 

Dostępność produktu

Elementy konieczne do wykonania gęstożebrowych stropów Porotherm można kupić na terenie całego kraju – sieć handlowa obejmuje ponad 600 punktów sprzedaży, które oferują pełną i stałą dostępność produktów – gwarantuje to wykonawcy ciągłość prac na budowie i brak niepożądanych przestojów.

 

Wsparcie techniczne doradców Wienerberger

Uzyskamy je telefoniczne lub na placu budowy (w zakresie parametrów technicznych, wykorzystania produktów, możliwości wykonania przedmiaru). Istnieje także możliwość zorganizowania bezpłatnych szkoleń z wykonywania stropu, również na placu budowy. Do dyspozycji wykonawców są ogólnodostępne materiały techniczne ze szczegółowymi instrukcjami (na www.wienerberger.pl lub bezpośrednio u doradców). 

PODZIEL SIĘ: