Wybór bramy garażowej. Już na etapie wznoszenia...
23
Facebook Messenger Twitter Mail
Wybór bramy garażowej. Już na etapie wznoszenia murów trzeba dokonać wyboru bramy garażowej, tak aby przygotować do niej odpowiedni otwór. Późniejsze poszerzanie albo zmniejszanie otworu jest niekorzystne.Do wyboru mamy bramy uchylne, bramy segmentowe, bramy rolowane oraz bramy rozwieralne. Obecnie najczęściej stosowane są bramy segmentowe. Nie wymagają one miejsca przed garażem (tak jak uchylene czy rozwieralne) a przy tym charakteryzują się dobrą termoizolacją. Można je obsługiwać ręcznie (na kluczyk) ale dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest wariant automatyczny za pomocą pilota. Aby brama segmentowa mogła być zamontowana, muszą być spełnione następujące warunki: - Nadproże (N) musi mieć od 80 do 200 mm wysokości, w zależności od producenta; - Przestrzenie boczne (W1, W2), czyli tzw. węgarki muszą mieć po 100 -150 mm z lewej jak i z prawej strony. Do węgarków bowiem przykręcane są prowadnice bramy; - Głębokość garażu – wartość ta jest uzależniona od wymiaru bramy. W większości przypadków wystarcza głębokość garażu na poziomie 3000 mm. Oczywiście bramę można zrobić na każdy wymiar jednakże standardowe wymiary otworu obniżą jej cenę. Tak więc przeliczam jakie wymiary bramy aby wjazd i wyjazd z garażu był wygodny ? Kolejna istotna kwestia to automatyka, jeżeli decydujemy się na wygodę to jakiego producenta wybrać aby zapewnić sobie bezawaryjność za rozsądną cenę. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, jakie bramy wybraliście
Awatar
Ewelina 6 września 2016 10:34

Nasz garaż jest wolnostojący z pomieszczeniem gospodarczym i wiatą na dodatkowy samochód. W jazd zrobiliśmy na tyle wysoki żeby zmieścił się bus. Nasza brama nie będzie ekstra bo takiej nie potrzebujemy. Gdyby to było przy domu to wiadomo że ocieplenie itd jest ważne ale u nas to niekoniecznie.

Awatar
Nazwa użytkownika 22 października 2017 21:02

polecamy wiśniowskiego, z jakimś dobrym napędem, my mamy nice

Awatar
Anna 5 września 2016 14:13

U nas wiata będzie przy budynku, "dziurawy" będzie tylko "przód", czyli wjazd. Boki będą zbudowane z drewnianych szczebelków. Jak samochód ma ogrzewanie, to przemarznięte szyby nie są straszne :) Zdecydowaliśmy, że wolimy dołożyć parędziesiąt tysięcy do samochodu niż do mieszkania dla autka ;) Ale każdy decyduje według swoich potrzeb :)

Awatar
Anna 2 września 2016 00:38

My też nie będziemy mieć garażu, tylko wiatę garażową, połączoną częściowo z balkonem od północnej strony domu ;) Nas odstręczyły koszty ;) Chociaż nie powiem, murowany garaż to spora wygoda :)

Awatar
biegos164 1 września 2016 20:40

Tak słyszałam o ew. zapachach, przejście do domu będzie jeszcze oddzielone pomieszczeniem gospodarczym i spiżarka. Podobno taki problem jest również że źle odizolowanymi pomieszczeniami nad garażem. To w ogóle nie będziecie mieć garażu?