Dziennik użytkownika
Miniatura
e4 Kampinoska
monika
Stare Babice, mazowieckie
2
Obserwatorów
2
Komentarzy
Aktualny etap budowy
Dach
Technologia budowy
Cegła ceramiczna
Typ domu
Dom piętrowy
Metraż domu
150-200 m²
Energooszczędność
Energooszczędny
Typ dachu
Pulpitowy jednospadowy
ARTYKUŁ
30 października 2019 11:56
Dachówki na dachu..
Na budowie e4 Kampinoska sporo się ostatnio działo. Ściany murowane w technologii Dryfix szybko osiągnęły wysokość piętra a na dachy weszli cieśle. Na większości budynków zostały wykonane już konstrukcje dachowe – drewniana więźba, izolacja termiczna i wszystkie warstwy niezbędne żeby dach był szczelny – paroprzepuszczalne membrany dachowe zabezpieczające warstwę termoizolacji są marki Koramic. Podobnie jak płaska dachówka Actua 10, która w kolorze czerwonej angoby leży już na jednym z dachów.
1
Facebook Messenger Twitter Mail
0
ARTYKUŁ
4 września 2019 11:04
Ściany działowe
Po wymurowaniu ścian zewnętrznych i nośnych czas na podział pomieszczeń wewnątrz. Do tego również służą specjalne pustaki, cieńsze, bo o grubości ok. 11 cm. Ściany działowe ustawia się już po wymurowaniu nośnych, żeby więc stały trzeba je przymocować do ścian nośnych kotwami co drugą warstwę. Żeby uzyskać przewiązanie murarskie, pustaki działowe przecina się na pół, a w przypadku murowania na cienką spoinę, miejsce, gdzie wypada kotwa, szlifuje się pilnikiem.
1
Facebook Messenger Twitter Mail
0
ARTYKUŁ
4 września 2019 11:02
Akcesoria, czyli po co są pustaki uzupełniające
Niebawem na dachach i elewacjach e4 Kampinoska pojawią się już dachówki. Zanim jednak wejdą dekarze dwa słowa na temat elementów uzupełniających w systemie. Porotherm 38 T, podobnie jak zresztą niemal wszystkie pustaki ścienne marki, występuje w wersji ½. To cegła połówkowa, dostarczana po dwie złączone ze sobą sztuki, które trzeba na budowie tylko przeciąć. Stosowanie produktów akcesoryjnych ma zawsze ten sam cel – ułatwienie pracy i uproszczenie rozwiązania, czytaj - możliwie dokładne wykonanie. Na zdjęciach wykończone pustakami Porotherm 38 ½ T otwory okienne i drzwiowe. Dzięki elementom połówkowym dużo łatwiej i precyzyjniej osadza się okna i drzwi. Powierzchnia otworu jest gładka i równa i nie ma problemu z kołkowaniem – mocowanie kołka będzie pewne i wytrzymałe. Pozwala to też na dokładne zamocowanie docieplenia tej części, która źle wykonana może stać się mostkiem termicznym.
1
Facebook Messenger Twitter Mail
1