pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Tynki wewnętrzne

W naszym domu trwa przygotowanie ścian pod...

+2

W naszym domu trwa przygotowanie ścian pod malowanie. Kiedyś pisałem, że mamy tynk cementowo-wapienny, który należy wyczyścić z piasku. Tynkarze polecali, by zrobić to szlifierką z tarczą na papier ścierny. Jednak osoby, które próbowały w taki sposób czyścić ściany powiedziały, że nie mając wprawy, można tylko zniszczyć sobie tynk. Zostało mi jedynie czyszczenie ręczne. Postanowiłem do ręcznego czyszczenia zastosować papier ścierny. Jednak to żmudna praca. Ostatecznie okazało się, że najlepiej spisuje się cegła silikatowa. Można też użyć kamienia szlifierskiego, ale ja nie mogłem nigdzie kupić takiego o kształcie łatwym do objęcia ręką. Po kilku popołudniach pracy są już pierwsze efekty. Zamieszczam zdjęcie ściany przed czyszczeniem i dwa już wyczyszczonej.     

10 komentarzy

linardówka Avatar

linardówka

29 kwiecień 2017, 19:31

Dziękujemy za podpowiedź, skorzystamy bo też niedługo nas to czeka :)
Marcin Avatar

Marcin

29 kwiecień 2017, 19:50

Warto od razu czyścic kamieniem szlifierskim lub cegłą. Na początku, kiedy używałem papieru ściernego, to bardzo się "namachałem", a efekt był taki sobie. Cegła radzi sobie świetnie i praca idzie znacznie szybciej. Tylko pyli się bardziej niż z zastosowaniem papieru ściernego, bo nie dość że ściera się wierzchnia warstwa tynku, to jeszcze cegła. Z budowy wracam cały w pyle, ale piękne wnętrza wymagają poświęcenia ;)
To_mek Avatar

To_mek

30 kwiecień 2017, 17:35

A ja u siebie papierem ściernym czyściłem i tak się namęczyłem, że szkoda gadać. Jakoś o cegle nie pomyślałem. Faktycznie na zdjęciach widać, że różnica przed i po jest ogromna.
Marcin Avatar

Marcin

30 kwiecień 2017, 18:39

Potrzeba matką wynalazków ;)
Agnieszka Avatar

Agnieszka

02 maj 2017, 19:28

Ładnie się to prezentuje ;) ciekawy patent.
Leokadia Pawełek Avatar

Leokadia Pawełek

14 maj 2017, 14:37

Wow! Nawet bym nie pomyślała, że tak można tynk cementowo-wapienny wyczyścić. Na nim w ogóle nie potrzeba gładzi. A przynajmniej na tym zdjęciu wygląda na bardzo gładki. Ale pewnie musisz się wiele przy tym napracować, by doprowadzić go do takiego stanu.
Marcin Avatar

Marcin

14 maj 2017, 20:29

Nie jest to tak gładkie jak tynk gipsowy, ale dla nas w zupełności wystarczy. Nie mamy szczególnego parcia na bardzo gładkie ściany.
Adam Krawczyk Avatar

Adam Krawczyk

18 maj 2017, 14:17

Jak dla mnie jest wyczyszczone super. Nie potrzeba gładzi. Zresztą powłoki gipsowe ponoć są mniej zdrowe, więc po co coś jeszcze tu robić, kiedy tak wygląda bardzo dobrze
Daniel Avatar

Daniel

28 maj 2017, 10:51

Ile masz metrów do wyczyszczenia? Orientowałeś się ile by wzięli tynkarze za zrobienie tego? W ogóle, to dziwię się, że oni tego nie robią w cenie tynkowania...
Marcin Avatar

Marcin

28 maj 2017, 16:57

Tynkarze wyliczyli, że było 533m2 powierzchni. Do czyszczenia odpadają łazienki i kotłownia, ale tych metrów trochę jest. Parter mam już prawie zrobiony, jeszcze w niektórych pomieszczeniach muszę wyczyścić sufit, czyli ta najgorsza robota. Nawet nie pytałem, ile by za to wzięli tynkarze, bo zwyczajnie szkoda nam kasy, skoro mogę to zrobić sam ;) Nasza ekipa nie robiła tynku zacieranego kwarcem, nie wiem dlaczego, a on jest gotowy pod malowanie bez czyszczenia.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14