pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Aranżacja wnętrza

W naszym domu znów pojawili się hydraulicy....

+3

W naszym domu znów pojawili się hydraulicy. Kończą instalację, a przy tym zrobili taki bałagan, że przejść się nie da. Dobrze, że to końcówka :) Grzejnik w łazience jest już zamontowany, kocioł gazowy już czeka na podłączenie, uzdatniacz wody również przygotowuje się do pracy, zasobnik na wodę także czeka na montaż. Rzec można, że do zamieszkania jeden krok! 

10 komentarzy

Daniel Avatar

Daniel

03 lipiec 2017, 18:22

Grzejnik bardzo stylowy :-). Dobrze pamiętam, że masz też w tym grzejniku grzałkę na okresy przejściowe?
justynamichalczak Avatar

justynamichalczak

03 lipiec 2017, 18:36

Coś z wodą nie tak czy macie studnie, że trzeba uzdatniacz do wody?
Monika Avatar

Monika

03 lipiec 2017, 19:12

Uzdatniacz wody to do zmiekczania wody? Tak? Koniecznie musimy tez o tym pomyslec bo w mieszkaniu taki kamien nam sie osadza ze mam dosyc... Ale uzdatniacz wody macie w lazience? Nie w kotlowni?
Monika Avatar

Monika

03 lipiec 2017, 19:14

To jest chyba jednak kotlownia. A to zasobnik na wode pewnie tymczasowo czeka w lazience? :)
Marcin Avatar

Marcin

03 lipiec 2017, 19:39

Daniel nie, ja nie mam takiej grzałki w grzejniku, to musiał ktoś inny napisać ;) Justyna z wodą jest wszystko ok, to jest filtr do zmiękczania wody. Monika, dokładnie z powodu osadzającego się kamienia, zdecydowaliśmy się na uzdatniacz. Znajomi, którzy mają, są bardzo zadowoleni. No i dokładnie to wszystko jest w kotłowni, a zasobnik na wodę tylko czeka w łazience na montaż. Tam go położyli hydraulicy, a mu nie przestawiamy, żeby nic nie uszkodzić. W końcu i tak jutro montują ;)
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

03 lipiec 2017, 21:33

Comando - wode masz z wodociągu czy studni?? Ten uzdatniacz to coś jeszcze powoduje oprócz zmiękczania?? Jaki koszt?
Marcin Avatar

Marcin

04 lipiec 2017, 06:02

Arku woda jest z wodociągu, ale mamy mnóstwo kamienia, zresztą chyba jak wszędzie, bo mam bardzo dużo znajomych z różnych stron i jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś miał wodę należytej jakości. Ten nasz uzdatniacz ma za zadanie zmiękczać wodę. Ale przy okazji, że na instalacji nie będzie osadzał się kamień, to i nie będą w niej zarazki, które uwielbiają środowisko bogate w złogi kamienia. Koszt uzdatniacza z montażem to około 3 tys. Dokładnie jeszcze nie wiem, bo niedawno się na to zorientowaliśmy i nie miałem tego uwzględnionego na wycenie od hydraulika. Jeśli jesteś zainteresowany, to możesz tutaj poczytać o firmie BWT produkującej takie uzdatniacze http://www.bwt.pl/pl/Strony/default.aspx Albo tutaj masz konkretnie ten nasz uzdatniacz http://www.bwt.pl/pl/Produkty/Strony/product.aspx?pid=23301(BWTGROUP)
Beata Avatar

Beata

04 lipiec 2017, 07:10

fajnie się prezentuje ten grzejnik :) czarny czy grafitowy?
Marcin Avatar

Marcin

04 lipiec 2017, 07:14

Grafitowy z powłoką taką kwarcową. Ma drobinki w kolorze srebrnym. Wygląda naprawdę rewelacyjnie. Od początku taki z hydraulikiem ustalaliśmy, a na budowę przywieźli biały. Jeszcze nam wmawiał, że nic mu nie mówiliśmy o ciemnym grzejniku. Później stwierdził, że jesteśmy wymagającymi klientami, bo praktycznie nikomu takich grzejników nie montują, tylko wszędzie białe. A prawda jest taka, że to on nam powiedział, żeby nie brać białego, bo jest brzydki i zaproponował nam taki, bo jest w cenie identycznej jak biały z tej samej kolekcji, a nieporównywalnie lepiej się prezentuje.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

04 lipiec 2017, 15:13

Właśnie taki grzejnik najbardziej mi się podoba :) Dużo Was kosztował? Jaki ma wymiar? My też zdecydowaliśmy się na uzdatniacz, bo woda u nas jest bardzo twarda, kamień ciągle się na wszystkim osadza i w przypadku takiej wody warto zainwestować te 3-3,5 tysiąca.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14