pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Drzwi wewnętrzne

+1

Stanęliśmy przed wyborem drzwi.  O ile drzwi wewnętrzne nie stanowiły dla nas większego problemu, o tyle zewnętrzne nie są tak łatwe do wybrania. Zdecydowaliśmy się na drzwi stalowe i stwierdziliśmy, że będą one z firmy KMT. Zastanawiamy się czy wybrać drzwi w wersji standardowej czy pasywnej. Różnica ceny pomiędzy nimi jest dość duża, ale parametry Ud też się dość istotnie różnią. Na początku byliśmy zdecydowani na drzwi z przeszkleniem, ale po głębszym namyśle nie jesteśmy już tej decyzji tak pewni. Szyba niestety pogarsza parametry Ud, a do tego podnosi cenę o 500zł, co przy dwóch sztukach, które są nam potrzebne daje już 1000zł. Cały czas zastanawia nas czy warto dopłacić do drzwi w wersji pasywnej. W przypadku drzwi standardowych Ud=0,88, a pasywnych Ud=0,57. Wdać różnicę, ale czy odczujemy ją tak bardzo w rachunkach? Różnica ceny pomiędzy drzwiami pasywnymi a standardowymi bez przeszklenia wynosi 1100zł, a w przypadku drzwi z przeszkleniem 1400zł. Przy dwóch sztukach znów robi się dość duża suma.   Jeśli chodzi o U naszych okien wynosi 0,8 do 0,9 w zależności od wielkości ramy i przeszklenia. Czyli jest to porównywalnie z drzwiami standardowymi.  Na jakie drzwi Wy byście się zdecydowali?     

13 komentarzy

Agnieszka Avatar

Agnieszka

26 kwiecień 2017, 17:36

Hmm trudny wybór, ale ja skłaniałabym się chyba jednak ku standardowym drzwiom bez przeszklenia, ale to tylko moje osobiste zdanie ;)
Marcin Avatar

Marcin

26 kwiecień 2017, 19:03

I właśnie na takich bez przeszklenia stanęło. Uradziliśmy, że zrezygnujemy z szyby, a dołożymy do drzwi passive z ościeżnicą passive. Żonie zależy, by były ciepłe, szczególnie na ościeżnicy, żeby nie przemarzała, bo taka zwykła ościeżnica stalowa będzie narażona na ten problem.
Marjósz Avatar

Marjósz

27 kwiecień 2017, 05:29

A ja ci polecę drzwi perfekt 1 z progiem passive i oscieznica... myk tylko jest taki ze producent pisze o 3 uszczelkach tylko ze środkowa uszczelka nie ma prawa brać udziału w uszczelnianie bo jej wysokość jest mala i rozstaw zew uszczelki prawej do lewej jest mniejszy niż światło w ościeżnicy. .. następna sprawa to z dolu w drzwi jest tylko jedna uszczelka na progu... na skrzydle nie ma żadnych gdzie te 3 uszczelki ?? Mowa o drzwiach kmt perfekt 1 z progiem i oscieznica passive
Marcin Avatar

Marcin

27 kwiecień 2017, 06:27

Marjósz jest wiele takich myków o jakich piszesz. Moja żona chce ościeżnicę i próg passive, skrzydło też z KMT PLUS 75 Passive, bo w katalogu deklarują bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła. Zastanawiam się tylko ile te katalogowe deklaracje mają wspólnego z rzeczywistością? Jeśli faktycznie drzwi w wersji pasywnej są takie jak producent pisze, to można dopłacić, przez lata się zwróci. Gorzej jak się płaci za coś, co wcale nie ma takich właściwości, jak deklaruje producent.
To_mek Avatar

To_mek

06 maj 2017, 10:11

Takie myki, jak piszecie, są nie tylko przy drzwiach. Największe myki można spotkać w kartach gwarancyjnych - tam dopiero są cuda!
Jolanta Avatar

Jolanta

15 maj 2017, 15:28

Dobrze, że macie taki duży wybór drzwi. Zawsze znajdziecie coś dla siebie
Marcin Avatar

Marcin

16 maj 2017, 09:56

@Jolanta my jednak wolimy, gdy wybór jest mniejszy, bo przy dużym nie możemy się zdecydować ;)
Adam Krawczyk Avatar

Adam Krawczyk

18 maj 2017, 14:15

Teraz wybór wszystkiego jest bardzo duży, a przy budowie domu zwraca się uwagę nie tylko na to, żeby coś było ładne. Obyście podjęli dobrą decyzję, bo drzwi powinny być na lata.
Marcin Avatar

Marcin

19 maj 2017, 09:12

Właśnie mamy nadzieję, że będą na lata. Sąsiad niedawni mi się żalił, że już dwa razy drzwi wymieniał, a mieszka jakieś 15 lat. No i będzie musiał wymienić trzeci raz, bo znów mu się drzwi od temperatury wypaczyły, bo ma wejście od południa. U nas przynajmniej jedno od wschodu, a drugie od północy. I drzwi będziemy mieć stalowe, a on ma drewniane zawsze.
Adam Krawczyk Avatar

Adam Krawczyk

18 czerwiec 2017, 12:36

To nic dziwnego, że drzwi od południa są bardziej narażone na uszkodzenia. Pewnie jeszcze nie ma jakiegoś zabezpieczenia od słońca czy deszczu.
Marcin Avatar

Marcin

19 czerwiec 2017, 15:23

Właśnie ma drzwi we wnęce, ale mimo to ulegają wypaczeniu, bo słońce świeci wprost na nie. Deszcz w jego przypadku z uwagi na wnękę jest najmniejszym problemem. Ale my chcieliśmy uniknąć tego problemu. Niby mamy drzwi od północy i wschodu, ale te od wschodu potrafią się tak nagrzać, że parzą wręcz.
Daniel Avatar

Daniel

29 czerwiec 2017, 11:26

Comando, szkoda, że wcześniej przegapiłem Twój post o drzwiach, bo bym Ci policzył po jakim czasie zwrócą Ci się te Passive. Ostatnio liczyłem AniF i wyszło baaardzo długo...
Marcin Avatar

Marcin

29 czerwiec 2017, 15:14

Zauważyłem właśnie, ale u nas już przepadło. Dobrze, że o wełnę Cię spytałem.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14