pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Biały montaż

Mam do Was pytanie. Wspomniałem kiedyś, że...

Mam do Was pytanie. Wspomniałem kiedyś, że hydraulik osadził u nas stelaż do WC na samej piance montażowej mimo, że do zestawu dołączone były 4 śruby i instrukcja nakazywała ich przykręcenie. Dziś do niego dzwoniłem i stwierdził, że on nigdy tych śrub nie przykręca, bo one nic nie dają. Czy u Was stelaż WC też został zamontowany tylko na piance? Mam się czym martwić i przykręcić go samodzielnie? Czy faktycznie może być wyłącznie na piance?  

16 komentarzy

Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

23 maj 2017, 05:54

Jak cię odwiedzi Sasiad o wadze 150 kg to pewnie będziesz musiał przykręcić ;)
Marcin Avatar

Marcin

23 maj 2017, 07:11

No właśnie tego się obawiam... Będziemy musieli przykręcić to sami, skoro hydraulik nie zamierza. Ciekaw jestem czy w sytuacji, gdyby tak jak piszesz, usiadł na kibelku ktoś ciężki i wyrwałby się stelaż ze ściany, to czy hydraulik pokryłby koszty remontu.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

23 maj 2017, 07:21

Haha :) chyba Arek ma rację. Myślę, że dla spokoju, jeśli to nie jest problem można te śruby jednak przykręcić.
Marcin Avatar

Marcin

23 maj 2017, 07:33

Dla nas to nie problem, tylko widzę, że dla hydraulika. Stwierdził, że te śruby i tak się nie będą trzymały Porothermu. To niech kupi specjalne kołki do takiej cegły, bo są. A wiecie, co jest najgorsze? Że nasz hydraulik to mój wujek. Myśleliśmy, że po znajomości zrobi instalację bardziej dokładnie, bo na niższą cenę nawet nie liczyliśmy. A tu takie akcje odstawia. Aż nie mogę w to uwierzyć, bo tak wszyscy go chwalili, że jest najlepszym fachowcem w naszej okolicy.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

23 maj 2017, 07:46

Niestety nie zawsze wychodzi tak jakbyśmy chcieli... czasem lepiej brać do roboty obce osoby, by w razie jakichś problemów nie tworzyć konfliktów rodzinnych. Sami obawiamy się takich sytuacji - jest bardzo wiele rzeczy, które mój tata potrafi i może zrobić. Trochę się jednak obawiam tej współpracy.
Marcin Avatar

Marcin

23 maj 2017, 08:00

Teoretycznie "swojemu" fachowcowi ma się większą śmiałość zwrócić uwagę. Tak przynajmniej my myśleliśmy. A tu jednak jak się zwróci uwagę, to on ma milion wymówek, że tak jak on robi, jest dobrze. Jak na razie to tylko z brata żony jesteśmy zadowoleni, bo nie wydziwia i nie stawia swoich warunków, tylko wszystko robi jak chcemy. No i poprawia to, co ktoś spierniczył wcześniej.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

23 maj 2017, 08:29

Wydaje mi się, że jest właśnie odwrotnie - czasem łatwiej jest nam zwracać uwagę komuśobcemu i z nim ewentualnie negocjować cenę lub wymagać poprawek, jeśli coś nie jest zrobione tak jak oczekiwaliśmy. Wymówki może mieć każdy, niezależnie czy go znamy czy nie, ale w kryzysowych sytuacjach z rodziną do sądu trudniej iść niż z obcą osobą.
Marcin Avatar

Marcin

23 maj 2017, 08:50

To fakt, ale miejmy nadzieję, że sądzić się z nikim nie będziemy. Stelaż będzie trzeba przykręcić mimo teorii hydraulika i tyle.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

23 maj 2017, 09:39

Najtrudniejsze i najdroższe roboty już za Wami, więc wierzę w to, że teraz takiej potrzeby już nie będzie. Drobne rzeczy, jak te śruby łatwo można poprawić ;)
Marcin Avatar

Marcin

23 maj 2017, 09:48

Właśnie nie do końca łatwo, bo trzeba będzie śruby przykręcić w innym miejscu niż powinny być. Ale nic, trzeba poprawić niż później mieć remont łazienki, gdy się kibelek urwie.
Leokadia Pawełek Avatar

Leokadia Pawełek

23 maj 2017, 15:38

Dla mnie też to jest co najmniej dziwne, że stelaż nie został przykręcony. Uważam, że powinniście go jakoś przymocować, nawet jeśli to faktycznie nie będzie łatwe. Lepiej teraz pokombinować, niż później mieć problem, gdy się rzeczywiście coś urwie. Za dużo pieniędzy to wszystko kosztuje, żebyście sobie mogli na takie błędy pozwolić.
Przemek Avatar

Przemek

23 maj 2017, 21:03

jak ktoś wymyślił śruby do koła samochodu a my ich nie damy tylko założymy koło i ruszymy czy może nas spotkać rozczarowanie? no raczej! nie zastanawiał bym się czy one mogą zostać czy nie pan który montować niech wraca i poprawia... takie moje zdanie!
Marcin Avatar

Marcin

24 maj 2017, 06:32

Przemek dokładnie tak samo myślimy. Ale poprawimy to sami, a hydraulik może się liczyć z tym, że będzie miał niższe wynagrodzenie przy rozliczeniu ostatniego etapu.
Beata Avatar

Beata

24 maj 2017, 09:14

U nas jest na śruby i wydaje mi się że stelaż na którym będzie miska WC + człowiek to jak na taki ciężar powinno być dobrze osadzone....
Anna Avatar

Anna

22 czerwiec 2017, 09:38

Śruby są po to, żeby dociągnąć mocowanie i powinny być przykręcone przez fachowca. Może być potem problem,że przy siadaniu będziesz się bujał na sedesie ;-)
Marcin Avatar

Marcin

22 czerwiec 2017, 09:47

AniaF dokładnie tak! Dlatego przykręciliśmy stelaż sami, skoro hydraulik nie raczył tego zrobić. Teraz jest o wiele solidniej, bo wcześniej przy naciskaniu na te "pręty" do mocowania miski WC, cała konstrukcja stelaża się ruszała. A on stwierdził, że tak ma być, no szok po prostu. I to taki dobry fachowiec!
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14