pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Przyłącza

Doczekaliśmy się zamontowania skrzynki złącza...

+2

Doczekaliśmy się zamontowania skrzynki złącza elektrycznego. Czekaliśmy na to jedynie 5 miesięcy ;) Ciekaw jestem, w jakim terminie zostanie zamontowany licznik i wykonane przyłącze na słupie energetycznym. Jak długo trwało to u Was? Teraz tylko muszę przekopać się przez stertę piachu, który pozostał po tynku i wylewce, bo niestety tędy prowadzi najkrótsza droga z domu do złącza. Trzymajcie kciuki, bo czuję, że nie będzie to łatwe. Teren jest ubity, ponieważ wjeżdżały tamtędy wszystkie ciężkie samochody zaopatrujące budowę. Ale jakoś dam radę ;)  

37 komentarzy

Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

22 maj 2017, 14:58

Ja podpisałem umowę jakiś miesiąc temu i mam nadzieję, że wyrobią się w podobnym czasie jak u Ciebie - chcielibyśmy się wprowadzić w październiku ;)
Marcin Avatar

Marcin

22 maj 2017, 15:10

Nam panowie z firmy, która montowała skrzynkę, powiedzieli, że elektrownia czeka z podłączeniem prądu, aż zbierze się w okolicy więcej domów, by nie jeździć do każdego po kolei. Elektryk nam powiedział, że niedawno u kogoś podłączał kabel z rozdzielni w domu do skrzynki i ten ktoś mu mówił, że od jej postawienia na prąd czekał jakiś miesiąc. Tylko dlatego tak długo, że był okres świąteczny i faktura długo była doręczana. W każdym razie elektrownia z podłączneiem prądu czeka do momentu opłacenia faktury. My nie będziemy zwlekać, więc może się pospieszą.
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

22 maj 2017, 15:21

U mnie jakby mieli czekać na więcej domów to mogli by się nie doczekać ;) Praktycznie ostatnia wolna działka w okolicy. Tauron u Ciebie podłacza czy jakaś inna firma??
Marcin Avatar

Marcin

22 maj 2017, 15:28

Tak, u nas jest Tauron. Wiesz, to bardziej chodzi o to, że na przykład na terenie jakiejś gminy, żeby było 3-4 domy do podłączenia. U nas z Krakowa jeżdżą, więc to jest 50 km. Rzecz jasna, że woleliby podłączyć za jednym zamachem większą ilość domów niż jeździć w moje strony za każdym razem, gdy ktoś będzie miał skrzynkę postawioną. Ale liczę, że się pospieszą. W końcu powinno im zależeć, żebyśmy jak najszybciej zaczęli prąd pobierać.
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

22 maj 2017, 15:32

Podobno im zależy. Mi kiedyś projektant mówił, że w Krakowie szybko podłączają ale teraz zaczynam trochę żałować że wcześniej tej umowy nie podpisałem. Ja buduję w Krakowie więc może szybciej mnie podłączą.
Marcin Avatar

Marcin

22 maj 2017, 15:52

To ja żałuję, że nie podpisaliśmy wcześniej umowy z gazownią. Miało być 6 miesięcy od złożenia wniosku o umowę do podłączenia gazu. Minęło już 5 miesięcy i mało co się dzieje. Przygotowanie umowy zajęło im 2 miesiące, teraz miesiąc ma być robiony projekt. Każdy się ociąga, jakby im nie zależało.
Przemek Avatar

Przemek

22 maj 2017, 17:34

jak ten Tauron wspaniały ty czekasz a ja zima jeszcze nie ruszyłem z budową a już prąd miałem. .. i najlepsze stałe łącze i podwójna skrzynkę! !!!! A w umowie pisałem że listopad 2017 chce no to miałem w 2016 tak dla zasady ... ????.
Marcin Avatar

Marcin

22 maj 2017, 17:47

Przemek i tak się pospieszyli. Termin wykonania umowy mamy do lutego 2018. Dobrze, że nie kazali nam aż tyle czekać. A przed budową nie składaliśmy wniosku o umowę, bo nie chcieliśmy przepłacać za prąd budowlany, gdy za płotem są teściowie i praktycznie mieliśmy prąd własny ;) Jeszcze trochę tygodni minie zanim zamieszkamy, więc z pewnością Tauron zdąży z przyłączem.
Beata Avatar

Beata

23 maj 2017, 05:49

U nas od wydania warunków pryzłączenia do wykonania przyłącza trwało ok. rok, pierwsze przyłącze to był właśnbie prąd.... umowę mamy podpisaną z Eneą, ale rachunki za prąd budowlany to jest jakaś masakra! czekamy żeby jak najszybciej zmienić taryfę :) najwięcej męczyliśmy się z wodą i kanalizą... a dzisiaj właśnie zaczynają robić gazociąg i podłączą nam gaz :) przyłącze z budynku już dawno wyprowadzone czeka....
Marcin Avatar

Marcin

23 maj 2017, 07:08

U nas też z gazownią będzie największa przeprawa. Zapewniano nas wszędzie, że w pół roku będziemy mieć wszystko podłączone. Dlatego nie składaliśmy wniosków wcześniej, żeby nie płacić bez potrzeby. To teraz będziemy się stresować czy zdążą zrobić wszystkie przyłącza przed naszym zamieszkaniem. A wodę udało się załatwić niedawno, bo po prostu sami wykonaliśmy przyłącze i zadzwoniliśmy do wodociągów z informacją, że wszystko czeka. Musieli przyjechać i podłączyć ;)
Agnieszka Avatar

Agnieszka

23 maj 2017, 07:25

Trochę mnie pocieszyłeś, bo jest w takim razie szansa, że i u nas trochę się pospieszą z tym prądem a nie tak jak wyznaczyli nam termin na wrzesień 2018...
Marcin Avatar

Marcin

23 maj 2017, 07:35

Ja sam siebie pocieszam, bo nie na rękę nam będzie przedłużaczem sobie prąd od teściów dostarczać, albo dalej u nich mieszkać wiedząc, że nasz dom jest gotowy, tylko nie ma mediów ;)
Leokadia Pawełek Avatar

Leokadia Pawełek

23 maj 2017, 15:37

Bardzo zgrabne skrzynki teraz dają. Ja mam taką ogromną i brzydką. Trzymam kciuki, żeby się szybko udało podłączyć do niej prąd, bo pewnie nie możecie się doczekać, kiedy będziecie mieć własny. A przede wszystkim przydałoby się, żeby był podłączony zanim zamieszkacie.
Anna Avatar

Anna

23 maj 2017, 19:47

My też czekaliśmy na przłącze około roku. Mamy umowę z Eneą. Ekipa w grudniu dogrzewała barak farelką ( okazalo się , że nawet w nocy!! ) i przuszedł rachunek- jedyne 1200zł :(((
Marcin Avatar

Marcin

23 maj 2017, 19:52

Mam nadzieję, że u nas do roku nie dobije ;) Będziemy do nich wydzwaniać, żeby się spieszyli. My nie chcieliśmy prądu na czas budowy ze względu na wyższe opłaty. Tym bardziej, że teściowie są za płotem i wystarczyło przedłużacz rozciągnąć. Ale mimo to po zamieszkaniu wolimy mieć własny prąd niż dalej dostarczać go przedłużaczem ;) Już się dowiadywaliśmy, że w okolicy są inne osoby czekające na przyłączenie prądu "ze słupa" do skrzynki, więc może się Tauron zmobilizuje i zrobi to dość szybko.
Anna Avatar

Anna

23 maj 2017, 20:13

A jak z wodą? My "pożyczamy" od Pani Basi Sąsiadki :))
Marcin Avatar

Marcin

23 maj 2017, 20:17

Wodę tez od teściów mieliśmy. Teraz mamy swoją. Wodociągi się bardzo ociągały. Na warunki czekaliśmy 3 miesiące, bo oni poczty nie znają, żeby wysłać. Mieli dzwonić, nie zadzwonili, w końcu pojechaliśmy to się znalazły po 10 minutach czekania i się okazało, że wydali je w dniu złożenia przez nas wniosku. Już w to wierzę ;) Później po złożeniu przez nas projektu przyłącza też się bardzo ociągali z jego zaakceptowaniem. Ale pojechaliśmy do nich po miesiącu pogonić i się okazało, że da się w 10 minut to załatwić, gdy nad nimi staliśmy zdenerwowani. A później po prostu przekopaliśmy się od domu do wodociągu i powiedzieliśmy, że mają przyjechać nas podłączyć, bo się wykop osunie. Następnego dnia już mieliśmy wodę w domu ;)
justynamichalczak Avatar

justynamichalczak

30 maj 2017, 06:35

My czekamy nadał choć termin ustalony na umowie minął miesiąc temu. Chyba będzie negocjowac cene za podłączenie prądu. Budowa ruszyła bez prądu. Dobrze mieć dobrych sąsiadów w takich sytuacjach :)
Marcin Avatar

Marcin

30 maj 2017, 06:58

Justyna to przecież powinno się kary umowne naliczać. Nie macie o tym w umowie zapisu? Poszukaj. To ich obowiązek, by wyrobić się w terminie.
Przemek Avatar

Przemek

30 maj 2017, 11:19

no to sukces ... prąd to dużo. ..
Marcin Avatar

Marcin

02 czerwiec 2017, 19:01

To bardzo dużo, bo nie musimy się martwić, że zamieszkamy bez prądu ;)
Anna Avatar

Anna

04 czerwiec 2017, 19:11

My czekamy już 6 miesięcy na prąd i gaz:(
Marcin Avatar

Marcin

04 czerwiec 2017, 19:37

Oby i u Was szybko podłączyli!
justynamichalczak Avatar

justynamichalczak

04 czerwiec 2017, 21:29

U nas właśnie zamontowali i okazało się żle zrobili. Miała być postawiona pojedyncza skrzynka a postawili podwójną.
Marcin Avatar

Marcin

05 czerwiec 2017, 11:21

A to jest jakaś różnica Justyna czy pojedyncza, czy podwójna? Ta skrzynka zostanie później jak zmienicie taryfę czy będzie wymieniana?
Agnieszka Avatar

Agnieszka

14 czerwiec 2017, 09:34

Comando mam jeszcze pytanie, bo u nas ostatnio pojawił się ktoś od prądu i pytał gdzie chcemy mieć skrzynkę. Ponoć skrzynki są różne - male, duże, pojedyncze, podwójne... jaka jest Wasza ta na zdjeciu? Mieliście jakiś wybór czy rodzaj skrzynki został Wam narzucony? U nas twierdzą, że ze względu iż sąsiadująca z nami działka może być jeszcze zabudowana (a nie może, gdyż nie ma dostępu do drogi) postawią nam dużą skrzynkę.
Marcin Avatar

Marcin

14 czerwiec 2017, 10:19

Agnieszka, nasz skrzynka jest malutka, jakieś 30cm, a jak był projektant, to coś mówił o 50cm. U nas też była ustalana lokalizacja skrzynki z projektantem przysłanym przez Tauron. Z tym, że żona mu źle wskazała granicę, bo przyjechał zimą i nie znaleźli słupków granicznych pod śniegiem. Ale ostatecznie, gdy przyjechał wykonawca, to ustaliła z nimi przesunięcie skrzynki, tak żeby nam bardziej pasowało, podpisała im oświadczenie i postawili trochę inaczej niż było to na projekcie wskazane. A co do wielkości skrzynek, to nikt nas właśnie nie pytał, jaką chcemy. Nawet nie wiedzieliśmy, że są różne rodzaje. Po prostu przyjechali, zamontowali i tyle.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

16 czerwiec 2017, 10:04

Nas właśnie to trochę zaskoczyło. Ciekawa jestem na czym ostatecznie stanie i jaka ta skrzynka będzie. Na razie jesteśmy tylko wkurzeni niesłownością ich, ponieważ mieli się u nas pojawić we wtorek 15-16, by odebrać podpisaną umowę i dogadać się co do umiejscowienia skrzynki i nikt ani nie przyjechał ani nie zadzwonił do dziś :/
Marcin Avatar

Marcin

16 czerwiec 2017, 10:45

No to faktycznie nie powinno tak być. Musicie do nich dzwonić. My też poganialiśmy Tauron.
justynamichalczak Avatar

justynamichalczak

17 czerwiec 2017, 06:23

U nas kazaliśmy zmienić na pojedynczą, bo tak było ustalone. Mamy mało miejsca przy wjeżdzie na działkę, a panowe z energetyki wsadzili nam podwójną, w razie gdyby sąsiad chciał kiedyś się podpiąć. Chcieli sobie ułatwić zadanie.
Marcin Avatar

Marcin

17 czerwiec 2017, 07:02

U nas też mamy mało miejsca, bo prawie przy samej granicy jest wjazd zrobiony i zostało nam jakieś 50-60 cm naszej działki. Dlatego zmieniliśmy lokalizację skrzynki, by nie była równolegle do drogi, tylko prostopadle. Kiedyś, jak zrobimy ogrodzenie, będzie taka zatoka na samochody, bo nie chcemy, by goście wjeżdżali na podwórko i parkowali na trawniku. Mamy szeroki podjazd i spokojnie na nim można zostawić auto. Dlatego skrzynka jest ulokowana w miejscu tej przyszłej zatoki dla samochodów, więc inkasent bez problemu podejdzie. Natomiast jakbyśmy dali skrzynkę wzdłuż drogi, to nawet do odczytu licznika, inkasent musiałby w rowie siedzieć, a u nas są one dość głębokie, żeby nam się woda na działkę nie przelewała podczas ulew.
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

28 czerwiec 2017, 20:34

Ja z prądem nadal w martwym punkcie jestem - czekamy na uzgodnienia z ZIKIT. Nie wiem ile to jeszcze potrwa... :(
Marcin Avatar

Marcin

28 czerwiec 2017, 20:53

A my jutro jedziemy podpisywać umowę na dostarczanie prądu i czekamy na założenie licznika.
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

28 czerwiec 2017, 20:57

Trochę czasu to trwało od założenia skrzynki... :(
Marcin Avatar

Marcin

28 czerwiec 2017, 21:00

Wszystko trwa, niestety. U nas nawet na fakturę trzeba było kilka tygodni czekać.
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

28 czerwiec 2017, 21:03

Jestem tego zdania że za wszystkim niestety trzeba pojechać - ja się dobijałem do Tauronu do gazowni i jakoś idzie... zobaczymy efekty
Marcin Avatar

Marcin

28 czerwiec 2017, 21:07

U nas też trzeba było wydzwaniać. Ostatecznie czas realizacji nas zadowala. Baliśmy się, że gaz nam późno podłączą, ale miło nas zaskoczyli.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14