pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Ściany - wykańczanie (gipsowanie, malowanie)

Dziś u nas dzień minął pod znakiem gruntowania...

Dziś u nas dzień minął pod znakiem gruntowania ścian. Jeśli myślicie, że gruntowanie to pikuś, to Wam powiem, że nie ;) Gruntujemy Śnieżką, bo zawiera od razu białą farbę, więc nie trzeba dawać żadnej podkładowej, tylko od razu na zagruntowane ściany można malować farbą docelową. No i niestety namachać się przy tym trochę trzeba, bo rozprowadza się to dokładnie tak samo jak farbę. Pewnie to śmiesznie zabrzmi, ale my nigdy samodzielnie nie pomalowaliśmy w swoim życiu żadnej ściany. Dlatego zaczęliśmy od wiatrołapu w miejscu, gdzie będzie stała szafa, więc nie musi być tam rewelacyjnie pomalowane. Wyszło nam bardzo dobrze, jak na pierwszy raz. Zdjęć na razie nie mam, bo skończyliśmy późno i jesteśmy padnięci. Jutro żona będzie dalej gruntować i malować ściany, bo ja odpoczywam w pracy :D Musimy się spieszyć, bo dziś dostaliśmy telefon od producenta mebli kuchennych, że chcą nam je zamontować w przyszły piątek, a miało być w okolicy 30 lipca. Cóż, trzeba się sprężyć, ale to oznacza, że szybciej zamieszkamy na swoim :) A i kolejna dobra wiadomość, wczoraj podpisaliśmy umowę z Tauronem o dostarczanie prądu (w czasie, gdy tutaj toczył się zacięty bój o miejsce w rankingu ;)), a dziś przyjechał pan z licznikiem. Jeszcze tylko założyć gniazdka i włączniki i można z prądu korzystać :)    

8 komentarzy

Agnieszka Avatar

Agnieszka

05 lipiec 2017, 19:12

My malowaliśmy ściany raz tu gdzie teraz mieszkamy, więc mogę sobie wyobrazić jak wygląda gruntowanie - niby prosto, ale jednak łatwo można się zmęczyć ;)
Marcin Avatar

Marcin

05 lipiec 2017, 19:47

Prościej byłoby użyć bezbarwnego gruntu, ale to żaden interes, bo wtedy trzeba dawać farbę podkładową lub nałożyć więcej warstw farby właściwej. Ale co zrobić, jak się chce zaoszczędzić, to trzeba się pomęczyć ;)
Marjósz Avatar

Marjósz

05 lipiec 2017, 20:35

Ja sobie ta Śnieżkę odpuszczę znajomy miał niezle jaja postawił dom użył wspomnianej Śnieżki zamieszkał i po jakimś czasie zapach moczu w domu ... nie wiedzieli co i jak w końcu się okazało ze wina gruntu który jak to mówił wszedł w reakcję prawdopodobnie z farbą ta na gorze i śmierdzialo ... skrobanie scian niewiele dało i w paru pomieszczeniach skuwal tynki ile się dało. Może czysty zbieg okoliczności ale wole omijać takie wynalazki i brać sprawdzone grunty np atlas który często używalem
Marjósz Avatar

Marjósz

05 lipiec 2017, 20:40

A jeszcze widzę ze masz tynk cementowy ?? Gladz dawałes?? Jaki efekt po malowaniu
michalg12 Avatar

michalg12

05 lipiec 2017, 20:46

Coraz bardziej domowo ;) jeśli będziecie chcieli mieć połysk na ścianie to polecam farbę ceramiczną - łatwo się ścianę czyści a faktycznie przypomina połyskiem ceramikę ;)
michalg12 Avatar

michalg12

05 lipiec 2017, 20:47

Mamy też trawertyny i stiuki - oba rozwiązania bardzo się sprawdziły i jesteśmy z nich zadowoleni :)
Marcin Avatar

Marcin

06 lipiec 2017, 05:06

Mariusz, mam nadzieję, że jak wierzchnia farba będzie także ze Śnieżki to w reakcję nie wejdzie z gruntem. Nie mamy gładzi, tynk czyściłem kamieniem szlifierskim, żeby strącić piasek. Dla nas ta struktura jest ok. Ostatecznego efektu nie znam, bo dopiero kilka ścian zostało zagruntowanych. Michał pomyślimy o czymś takim. Zastanawiamy się też nad tynkiem strukturalnym na klatkę schodową.
justynamichalczak Avatar

justynamichalczak

07 lipiec 2017, 20:10

Comando dobrze, że masz farbę i grunt z tej samej firmy. U nas było malowane farbą z innej firmy i po tygodniu farba zaczęła odchodzić od tynku (robiły się bąble, a później plastry farby odpadały). My kupiliśmy mieszkanie do remontu i chcieliśmy na korytarzu zrobić stiuki, ale koleś powiedział nam za robociznę 3 tys zł. Sama zrobiłam z gładzi szpachlowej i kupiłam jedynie farbę i specjalny lakier.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14