WARUNKI ZABUDOWY Jeśli ktoś tutaj się znalał...
5
5
Facebook Messenger Twitter Mail
WARUNKI ZABUDOWY Jeśli ktoś tutaj się znalał prawdopodobnie ten etap ma za sobą, jeśli jednak ktoś potrzebuje jakiś informacji to może coś z tego się mu przyda. Nie jestem ekspertem a jedynie opiszę moją drogę do ich otrzymania. Całą drogę przeszedłem sam, może trochę z oszczędności (oczywiście może to ktoś zrobić za nas), ale dla mnie bardziej, ze świadomości, iż lubię wiedzieć co, jak, dlaczego i mieć to pod jakąś kontrolą co się dzieje. Do otrzymania WZ nie ma potrzeby być właścicelem gruntu na który chcemy otrzymać WZ (to może być pomocne dla osób chących mieć pewność, że na dany grunt zostaną wydane i jakie będą wydane, przed jego zakupem) Natomiast do otrzymania WZ potrzebne dokumenty to: - wypis z rejestru gruntów jeśli nie ma miejscowego planu zagospodarowania terenu (ten wszystko ujmuje) - kopie mapy zasadniczej / mapy ewidencyjne - do otrzymania w wydziale geodezji - wurnki przyłącza elektrycznego (o możliwości przyłącza jeśli takowego nie ma) do sieci - do otrzymania u lokalnego dystrybutora enegii elektrycznej (lub umowa jeśli przyłącze jest) - wrunki przyłącza wodociągowego - do otrzymania w lokalnych wodociągach (lub umowa o dostarczaniu jeśli przyłącze jest) - warunki przyłącza gazowego (jeśli interesuje kogoś ogrzewanie gazowe) - do otrzymania w lokalnym oddziale gazowni to wszystkie dokumenty no i wniosek WZ do otrzymania w urzędzi lokalnym. Co ważne aby zawrzeć we wniosku? Najwiecej ile sie da, jeśli nie mamy bardzo sprecyzowanego projektu budynku (chyba że projekt jest już wybrany). Jeśli nie to co ważne aby podać opcję, np. Dach wielospdaowy lub płaski (nie jedno spadowy np.), wysokość kalenicy jak się da wybrać najwyższa, szerokość elewacji frontowej, ect. tak aby w przyszłości nie trzeba było po wyborze projektu wpasowywać go w WZ, a co gorsza je zmieniać bo potem urząd (bynajmniej mój) bardzo sztywno się trzyma tego co jest napisane w WZ, i tak w moim przypdaku we wniosku nie ma obowiązku podawać wysokości elewacji frontowej, wię została mi narzucona na wys. 3,5 m co naprawde było ciężkie potem przy moim projekcie uzyskanie tej wys. (udało się bez zmiany WZ, ale można to wcześcniej zapobie). Po otrzymaniu WZ warto od razu sprawdzić co zawierają i dość mocno przeanalizować czego oczekujemy od naszego projektu i ewentualnie odwoływać się od razu na tym etapie. Ok. To tyle o WZ może komuś się przyda i będzie łatwiej a może nie. Wydawało mi się że warto się podzielić tymi wnioskami i chyba to forum/dziennki po to jest?
Awatar
Marta Kosińska 17 kwietnia 2014 10:01

Dokładnie po to. Każdy, kto zaczyna budować powinien Cię poczytać :)

2
Awatar
Ewa 18 kwietnia 2014 21:55

Super wpisy!!! Można się przygotować na swoją przygodę z budową. Nie ma jak doświadczenia kogoś, ktojuż ma to za sobą. Czy też jak Ci przyszedł pomysł na budowę to miałeś w sobie naiwność, że pójdzie gładko i bez większych przeszkód bo przecież na swoim i dla siebie;-))?? My sie z tego właśnie otrząsamy i nie możemy doczekać prawdziwego startu. Trzymamy kciuki i będziemy śledzić Twoje postępy

1
Awatar
Natalia Olejnik 17 kwietnia 2014 10:05

Zgadzam się z przedmówczynią :)

1
Awatar
mgreg 17 kwietnia 2014 19:27

Miło czytać takie komentarze, sam szukałem jak się za to zabrać i nie było jakoś jasne wszystko. Więc postanowiłem pisać 'prosto' tak jak ja to przechodzę.

1
Awatar
mgreg 20 kwietnia 2014 16:03

Tak myślałem choc i tak nie było tak źle jak mówiono mi.Dziekuje za ocenę staram się pisać jak było. A start juz prawie, humus zdjęty, budynek wytyczonych. Za tydzień start:)

1