pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

tosior

tosior
tosior avatar

Ogrodzenie

Witam, mam w planach ogrodzenie domu z cegły, sam dom będzie z czerwonej cegły. Szukam pomysłów na ciekawe rozwiązania, może cegły ręcznie formowane do 3 zł? Albo znacie może przykłady jakegoś fantazyjnego ułożenia?

3 komentarze

alekkwiaton Avatar

alekkwiaton

31 październik 2013, 21:13

Ale chcesz mur czy zwykły płot z podmurówką z klinkieru? Moim zdaniem to drugie rozwiązanie jest bardziej funkcjonalne i wygląda ładniej :) A co do samych możliwości, jakie daje klinkier no to cóż... Są one praktycznie nieograniczone. Masz w sumie kilkadziesiąt wariacji stylistycznych kolor/faktura, więc na pewno coś tam dobierzesz pod swój projekt. Murowanie też jest względnie łatwe, poza tym taką małą architekturę spokojnie możesz murować z "tańszej" wersji cegieł, czyli drążonych (w przypadku cegieł Terca są średnio dwa razy tańsze niż cegły pełne). Przykłady aranżacji ogrodzeń z Terci masz na stronie produkcenta - mnóstwo tego! http://www.wienerberger.pl/ceg%C5%82y-klinkierowe/galeria
Artur Avatar

Artur

13 listopad 2013, 22:40

ja nie wiem czy te recznie formowane cegly sa wystarczajaco odporne? Klinkier to klinkier. Mam plot z klinkieru juz naście lat i mucha nie siada. Wyglada wciaz jak nowy. Proste formy bez ozdobników. Lekkie łuki daja piekny efekt. Ciut mchu sie pojawilo na fugach ale wyglada to nawet ladnie.
mateusz.fradlecki Avatar

mateusz.fradlecki

31 styczeń 2014, 21:18

Zgadzamy się, że klinkier bbędzie miał zdecydowanie lepszą wytrzymałość. To jest praktycznie materiał nie do zdarcia - wytrzyma każdą ekstremalną temperaturę, nie będzie pękał od mrozu i płowiał od słońca. Moim zdaniem ręcznie formowane cegły nie zagwarantują ci takiej trwałości - efekt wizualny być może, ale na pewno nie będzie to aż tak długoterminowe rozwiązanie. Przeliczając sobie koszty takiego rozwiązania (ręcznie formowane są zdecydowanie droższe!) jest pytanie czy w ogóle warto? W sensie moim zdaniem efekt wizualny nie jest aż tak genialny, żeby się angażować w tą technologię i wypierać klasyczny klinkier!
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika