pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Artur

Artur
Artur avatar

Tynki wewnętrzne

Tynkarze w natarciu

9 komentarzy

Grzesiek Avatar

Grzesiek

13 listopad 2013, 15:07

Dzisiaj gladzi sie nie daje, tynki na gotowo sie robi taniej i lepiej
Grzesiek Avatar

Grzesiek

13 listopad 2013, 15:07

Artur jakie tynki robisz ?
Artur Avatar

Artur

13 listopad 2013, 15:11

Normalne, cementowe, myślę że takie będą najlepsze.
Grzesiek Avatar

Grzesiek

13 listopad 2013, 18:04

I bardzo dobrze, wedlug mnie w rejonach nadmorskich najlepsze bo gispowe jednak zbieraja duzo wilgoci i sa miekkie i jak mozesz to rob na "gotowo" wtedy praktycznie nie trzeba gladzi klasc - ja tak zrobilem i jestem bardzo zadowolony, nie mowiac o tym ze pare zlotych w kieszeni zostalo :)
Rafał J. Avatar

Rafał J.

13 listopad 2013, 20:16

Grzesiek, jaki jest sens tynków naturalnych (cementowo-wapiennych) jeśli człowiek to gaładzią zalepia? Robią gdzieś tynki naturalne nie na gotowo? To nie jest drwina z mojej strony. Ale jeśli ktoś planuje na tynki gładź dawać to po co przepłacać za tynk naturalny? Ja mam cementowo wapienne i na nie poszła farba. Akurat ekipa tynkarzy u mnie najgorzej wypadła. Wyszło to dopiero przy wykończeniu. A dokładniej spieprzyli tylko jeden mały korytarz i zobaczyłem to dopiero montujac drzwi... Jeden babol a chłopaki stracili w moich oczach bardzo dużo! Wcale nie tania ekipa była, sprawdzałem dokładnie główne pomieszczenia i było super więc nie miałem podstaw by akurat ten korytarzyk sprawdzić.
Grzesiek Avatar

Grzesiek

13 listopad 2013, 20:45

No wlasnie malo ludzi o tym wie i dodatkowo ekipy namawiaja na gladzie na tynki cementowo-wapienne aby dodatkowa kase zarobic a oprocz tego jest roznica miedzy zacieraniem pod plytki a pod malowanie czyli tzw na gotowe zarowno w cenie (tutaj w porownaniu z gladzia to grosze) jak i w strukturze gotowego tynku i tak dla przestorgi napisalem aby albo robic tynki cemntowo-wapienne albo gipsowe a nie dodatkowo gladz, chciaz sa ekipy ktore nawet gipsowe potrafia zepsuc i trzeba szpachlowac cale sciany praktycznie, a moja ekipa od tynku naprawde super sie sprawila i nie dosc ze tynki jest rowny to sciany i narozniki i sufity rowniez
Artur Avatar

Artur

13 listopad 2013, 23:10

Ja tez nie mam zamiaru żadnych gładzi robić ani żadnego szlifowania. Jak pomyśle o tym pyle .....brrr. No ale zobaczymy jak się chłopaki sprawią - czy będzie dobrze wyrównane. Mam nadzieje że tak. Zreszta mam nadzieje sporo tapet dać więc pewnie i tak to będzie mniej istotne - oczywiście o tych tapetach wykonawcy nie mówie hehe
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Aranżacja wnętrza

Pół roku po zawieszeniu zegara w końcu był czas na doklejenie cyfr.

Comment icon1

Avatar

Otoczenie domu

Ja wiem że to już ma mało wspólnego z budową ale jak tu się nie pochwalić takimi detalami wykańczania prac przy domu. Są doniczki na podjeździe :)

Comment icon10

Avatar

Tynki zewnętrzne

Skrzynki i rolety

I praktycznie juz rok po zakończeniu budowy dopiero znalazł sie czas na pomalowanie skrzynek od role...

Comment icon8