pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Artur

Artur
Artur avatar

Aranżacja wnętrza

Instalacja sprzętu RTV. Zamiast TV tylko ściana do projektora bo i tak filmy czy mecze najlepiej ogląda sie na dużym ekranie a panele wygluszajace faktycznie bardzo poprawiły akustyke. Najważniejszy jest tu gramofon. Od dźwięku czarnej płyty trudno sie oderwać.

11 komentarzy

maciek s Avatar

maciek s

20 lipiec 2014, 11:05

Ladna podloga. Czy mozna wiedziec co to jest?
Artur Avatar

Artur

20 lipiec 2014, 21:31

Tak zwana deska jachtowa. Dąb z wstawka dębu czarnego.
maciek s Avatar

maciek s

24 lipiec 2014, 18:47

Dzieki za info.
Anet Avatar

Anet

24 styczeń 2015, 21:32

Przeglądając Twój dziennik zauważyłam, że kładłeś podłogówkę i pompę ciepła. To tak jak my... :) chciałam dopytać czy to jakieś typowe drewno na podłogę przeznaczone do podłogówki? Jakby nie było drewno jest bardzo dobrym izolatorem. Podłogówka ma oddawać ciepło, a najlepszym "kumulatorem" jest kamień, płytka, beton. Drewno bardzo mi się podoba, ale niestety wyeliminowałam je z powodu właśnie izolacji. Także proszę o wskazówkę czy to jakieś specjalne, dedykowane? Z niczym takim się nie spotkałam. Jedynie przemysłowe w miarę się sprawdza i przepuszcza dobrze ciepło. Zaczęli też produkować panele z takimi mikroszczelinami specjalne do podłogówki, ale nie wyglądają one moim zdaniem dobrze. Pisałeś też o wykładzinie... kolejny izolator :) Podpowiedz jak to obszedłeś lub jakie materiały specjalne użyłeś?
Robert Avatar

Robert

25 styczeń 2015, 18:37

No chyba że kolega dał 40 cm izolacii XPS pod podłogowe i ściany około 0.16 U , rekuperator, wtedy pełny gaz z ogrzewaniem tak żeby nie wychłodzić podłogi . I będzie dobrze nawet z podłoga 20 mm inżynieryjná
Artur Avatar

Artur

25 styczeń 2015, 22:10

Izolacja jest normalna jak pod podłogówkę. Twardy styropian. Ściany jednowarstwowe 40 cm gazobeton klasy 350. Tez duzo czytałem o tym ze drewno i wykladziny to izolatory i najlepiej kafle ale sobie nie wyobrażałem kafli w całym domu. Są tylko przy wejściu - moze z 5% podlóg w domu. Pamiętaj Anet ze nawet przez izolator ciepło przenika i w koncu izolator tez sie ogrzeje i odda ciepło bo ono nie moze sie w nieskończoność kumulować w rurach. Podłoga ma grzać tylko temperatura poniżej 30 C - a zmierz sobie jaka temperaturę ma drewno na podłodze w którym ogrzewa sie kaloryferami. W każdym razie grzejemy pompą ciepla i podłogówką od jesieni i za zimno nie jest. Zaczęliśmy nawet zmniejszać temperaturę na noc bo było za ciepło i zle sie spało. Deski i Wykladziny są delikatnie ciepłe ale to prawie niezauważalna różnica w stosunku do powietrza. Deski są 12 mm , nacinane od spodu w celu właśnie lepszej penetracji ciepla. W części domu jest dąb , w części teak i tu tu grzeje dobrze. W sypialniach wykladziny tez sie sprawdzają. Przy zakupie wykladziny pytałem o to czy sie nadaje na podłogówkę - usłyszałem ze teraz większość wykladzin sie nadaje. I faktycznie grzeją dobrze.
Anet Avatar

Anet

27 styczeń 2015, 16:00

Dobrze wiedzieć... właśnie ze względu na podłogówkę wyeliminowałam drewno z domu, a tym bardziej wykładzinę. Dzięki
Janusz  Avatar

Janusz

28 styczeń 2015, 04:25

To cenne spostrzeżenia - praktyczne. Ja zdecydowanie byłem i jestem choć chciałbym zmienić zdanie Drewna przy podłogówce.
Janusz  Avatar

Janusz

28 styczeń 2015, 04:26

zjadłem PRZECIWNIKIEM
Artur Avatar

Artur

28 styczeń 2015, 15:14

To mogę Ci tylko potwierdzić Janusz ze podłogówka i drewno sie nie wyklucza. To działa i w domu jest ciepło. Jak by podłoga miała miec 40C -50C to pewnie byłby problem ale taką temperaturą sie przeciez nie grzeje przy podłogówce.
Robert Avatar

Robert

29 styczeń 2015, 22:52

Drodzy forumowicze robie ogrzewania podłogowe w UK, na to podłoga drewniana inżynieryjna 16 mm klejona do podłoża, to wszystko pięknie działa i jest "bardzo" ciepło, zawsze izolujemy stropy i ścianki działowe (tu są drewniane) 100 mm rockwool RS80 Nie wiem kto zasiał te obawy przed podłoga drewnianą ? Przecież nie ma nic piękniejszego niż drewno na podłodze?! Owszem aby nie wypuszczać gotówki z kieszeni trzeba kilka tysi poświęcić na dobry materiał izolacyjny a on jest b.drogi -niestety Ja osobiście zaczynam budować swój pierwszy dom w kwietniu, i widząc jak to działa z praktycznego punktu , izolacii chciałbym dać podwójnie ,szczególnie tam gdzie jest on najbardziej niezbędny - podłoga na parterze (tak by żonka była zadowolona i nie skarżyła się że po nogach ciągnie i trzeba" zakopianki" ubierać , ściany zewnętrzne i dach Góra (poddasze) i tak będzie cieplejsze a sypialnie nie wymagają tyle ciepła co podłoga w kuchni i salonie
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Aranżacja wnętrza

Pół roku po zawieszeniu zegara w końcu był czas na doklejenie cyfr.

Comment icon1

Avatar

Otoczenie domu

Ja wiem że to już ma mało wspólnego z budową ale jak tu się nie pochwalić takimi detalami wykańczania prac przy domu. Są doniczki na podjeździe :)

Comment icon10

Avatar

Tynki zewnętrzne

Skrzynki i rolety

I praktycznie juz rok po zakończeniu budowy dopiero znalazł sie czas na pomalowanie skrzynek od role...

Comment icon8