pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Artur

Artur
Artur avatar

Otoczenie domu

Boisko skończone. Przynajmniej nawierzchnia. Jeszcze zostają pilkochwyty bramki kosze i oświetlenie. Ale juz pocharatac gałę można :)

5 komentarzy

Rafał J. Avatar

Rafał J.

10 listopad 2013, 10:04

jaki koszt inwestycji? Mam dużą działkę (35 arów) i myślę nad kreatywnym zagospodarowaniem tego terenu. Jednak patrząc na rozmach z jakim budujesz jestem pewien, że możliwości finansowe mam przynajmniej 3 razy niższe więc muszę wiedzieć w miarę dokładnie zanim podejmę temat:)
Artur Avatar

Artur

10 listopad 2013, 11:18

Wiesz dla jednego sens zagospodarowania bedzie inny dla drugiego inny. Bo jaki jest sens budować na przykład monigolf gdy ktoś tego nie lubi. Wydaje mi sie ze warto zrobic odwrotnie. Czyli zrobic to co by sie chciało mieć. Ja akurat bardzo lubię sport dlatego boisko i basen. Ale domyślam sie ze bedą tacy co bedą woleli jakis fajny sad, staw czy ogrodowe szachy :). Jeżeli chodzi o boisko to koszt nawierzchni około 500m2 to okolo 50 tys. To tez dosc zależy od podłoża. Im trudniejsze (miękkie) tym drożej. Mi pomysł boiska pasuje bo można i pograć w piłkę i w kosza i w tenisa.
Rafał J. Avatar

Rafał J.

10 listopad 2013, 18:02

Kurde ale kwota trochę miażdży... Lubię sport ale 50 jak bym miał wolne to w jednak w co innego bym zainwestował:) Orlika mam blisko:) Basen też mnie interesował jednak znów człowieka nie stać na taki luksus. Masz kryty czy otwarty? Z ciekawości zapytam o wymiar i przybliżony koszt by upewnić się, że mnie nie stać:) Pocieszam się tym, że mogą działka graniczy z zadbanym pięknym i dużym stawem... Latem już tam plywalem i musi mi to wystarczyć!
Artur Avatar

Artur

10 listopad 2013, 23:15

Wlasnie o to chodzi. Każdy na co innego takie 50 tys przy budowie domu i zagospodarowaniu działki wyda. Wcześniej lub pózniej. Licząc czas swojej włożonej pracy czy wynajętych specjalistów. Basenik malutki 6x3 m ale z przeciwpradem do pływania w miejscu. Koszty trudno określić bo jeszcze w budowie a Wykonczenie czyli systemy oczyszczania wody, wentylacja , ogrzewanie itd. Do tej pory wybudowana misa , budynek i zamówionych cześć urządzeń z Chin.
Rafał J. Avatar

Rafał J.

11 listopad 2013, 10:34

Pewnie masz rację. Ja jednak działką na tą chwilę się nie przejmuję. Mam jeszcze dużo roboty przy samym domu. Później będę myślał co zrobić z działką. Znam już mniej więcej koszty takiego rarytasu jak boisko i będę miał to na uwadze podczas gospodarowania mojej działki.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Aranżacja wnętrza

Pół roku po zawieszeniu zegara w końcu był czas na doklejenie cyfr.

Comment icon1

Avatar

Otoczenie domu

Ja wiem że to już ma mało wspólnego z budową ale jak tu się nie pochwalić takimi detalami wykańczania prac przy domu. Są doniczki na podjeździe :)

Comment icon10

Avatar

Tynki zewnętrzne

Skrzynki i rolety

I praktycznie juz rok po zakończeniu budowy dopiero znalazł sie czas na pomalowanie skrzynek od role...

Comment icon8