pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marika S.

Marika S.
Marika S. avatar

Ogrzewanie

Dzień dobry ;) Robił ktoś wodne ogrzewanie...

Dzień dobry ;) Robił ktoś wodne ogrzewanie podłogi? Nasz "specjalista" namawia mnie na takie w kuchni zamiast elektrycznego - pytanie tylko czy to bezpieczne? U znajomych było takie robione i pod koniec zimy musieli zdzierać kafelki, bo im się rozszczelniło. Czy ktoś wie na co zwracać uwagę? Czy po prostu sobie odpuścić?

17 komentarzy

Aleksandra Kamińska Avatar

Aleksandra Kamińska

15 lipiec 2013, 23:14

Po pierwsze i najważniejsze - zastanów się, czy to praktyczne dla Ciebie. Ogrzewanie podłogowe jest super i daje lepsze efekty zimą (chodzisz sobie po cieplutkiej podłodze), natomiast wiedz, że nie będziesz mogła wszystkiego stawiać na tej podłodze. Meble przylegające całą powierzchnią do podłogi nie wchodzą w grę.
Karolina Golba Avatar

Karolina Golba

16 lipiec 2013, 06:34

Przykro to mówić, ale ktos kto kładł to ogrzewanie a potem zdarł kafelki był zupełnym nieprofesjonalistą, natomiast przy ogrzewaniu elektrycznym, na wypadek awarii stosuje się detektor błędu, który lokalizuje uszkodzenie co do milimetra i zdejmuje sie tylko tę płytkę , która jest nad uszkodzeniem.... zabieg jest prosty i nie drogi , więc faktycznie, jest to prostsze rozwiązanie. Co więcej, ogrzewanie wodne potrzebuje czasu by nagrzać się do oczekiwanej temperatury, zas ogrzewanie elektryczne działa natychmiast , a podłoga jest ciepła i przyjemna. Jesli zastosuje Pani np termostat dotykowy DEVIreg Touch , będzie można zmieniać dowolnie zakres tempertaury podłogi panelem strującym i dostosowywać ją do swoich upodobań w konkretnych pomieszczeniach. Myślę, że warto sie nad tym zastanowić, dla własnego komfortu i przecież każdy stopień ma znaczenie - a niższa temperatura podłogi , która dzieki cyrkulacji nagrzewa powietrza tak samo jak wyzsza temperatura na tradycyjnym grzejniku to po prostu oszczedności. Pozdrawiam!
Marek Jakmański Avatar

Marek Jakmański

22 lipiec 2013, 08:45

Na pewno plusem jest komfort - fajne ciepełko, ale długo się nagrzewa. Znajomi mają, ale ja rezygnuję z tego rozwiązania.
Leopold Brzosko Avatar

Leopold Brzosko

22 lipiec 2013, 09:10

Wiem, że przy tego typu ogrzewaniu lubi zbierać się kurz na podłodze. Dlatego Mariko decydując się na takie ogrzewanie, wybierz taką, na której nie będzie widać kurzu.
bolsvip Avatar

bolsvip

23 lipiec 2013, 13:42

Kurz na podłodze:))) a jeżeli mamy zamontowane kaloryfery czy czasem one też nie "kurzą",lub ogrzewanie podłogowe elektryczne ??? Ogrzewanie podłogowe wodne po 1 musi być wykonane przez fachowca , po 2 pętle grzewcze muszą być w całości (nie składane) koszty eksploatacyjne są dużo tańsze od ogrzewania elektrycznego. Moim zdaniem ogrzewanie podłogowe nie zdaje egzaminu np w sypialni ponieważ ma dużą bezwładność jeśli chodzi o obniżenie temperatury. W kwestii kucia płytek (jestem instalatorem) i udzielamy pisemnej gwarancji na 15 lat:) pozdrawiam
Marcin Avatar

Marcin

24 lipiec 2013, 07:33

Grunt to mieć zaufanego fachowca do ogrzewania podłogowego. Po pierwsze z odpowiednim sprzętem i doświadczeniem (dyletacje, odpowiednie ocieplenie podlogi i folie, zabezpieczenie rur pomiędzy dyletacjami), a po drugie umiejącego czytac projekt. Ja mojemu fachowcowi dałem gotowy projekt instalacji z narysowanym sposobem rozporowadzenia rur - miałem sposobem spiralnym, to ułożył mi sposobem meadrowym bo "tak zawsze robi i nikt nie narzeka" :) Oczywiście ułożenie to tylko poczatek zabawy, a potem jeszcze odpowiednia regulacja to bardzo ważna sprawa i nie każdy hydraulik sobie z tym poradzi, jeśli nie ma doświadczenia w podłogówce. Na szczęście jestem juz po pierwszym sezonie grzewczym i moge śmiało powiedzieć, ze ogrzewanie podłogoe świetnie się sprawdza i jest bardzo ekonomiczne.
marian kania Avatar

marian kania

05 sierpień 2013, 11:05

Nie wiem czy to prawidłowość czy tylko zbieg okoliczności, ale mieszkam w Belgii i u mnie jest podłogowe, po poprzednich właścicielach i sąsiedzi też tak mają. Jest tu parę ekip i system meandrowy obowiązuje tu jako kanoniczny.
Mirek Biegalski Avatar

Mirek Biegalski

23 sierpień 2013, 12:48

A ja mam pytanie o koszty, bo że jest miło zimą, to wiem. O ile drożej wychodzi ta instalacja i czy da się to potem odzyskać w eksploatacji?
Kolory Meksyku Avatar

Kolory Meksyku

22 październik 2013, 10:38

W przypadku ogrzewania swietnie sprawdzaja sie plytki cementowe. Ogrzewanie podłogowe jak najbardziej można zainstalować pod płytkami cementowymi. Płytki cementowe (tak jak wszystkie produkty z cementu) akumulują ciepło i oddają je równomiernie przez dłuższy okres czasu. Ze względu na to, że płytki są dość grube (15 mm) płytki nagrzewają się nieco wolniej niż zwyczajne płytki, ale za to ciepło oddają dłużej. Dzięki swojej grubości, a także swoim dobrym właściwościom przewodzenia ciepła na podłodze nie ma gorących bądź zimnych „plam”. Płytki cementowe nadają się zarówno do elektrycznego ogrzewania podłogowego jak i ogrzewania zasilanego centralnym systemem. W przypadku ogrzewania elektrycznego w taryfie dzień/noc, dzięki akumulacji ciepła, podłogę można ogrzewać w godzinach, gdy prąd jest tańszy mając pewność, że poza tymi godzinami podłoga będzie nadal ciepła. W przypadku tak kolorowych plytek przydatny jest ten symulator.
Kolory Meksyku Avatar

Kolory Meksyku

22 październik 2013, 10:39

Symulator http://www.kolorymaroka.pl/symulator/
Rafał J. Avatar

Rafał J.

29 październik 2013, 10:03

Za głowę się złapałem czytając ten wątek. Ogrzewanie podłogowe mam w całym domu prócz pomieszczeń sypialnych - sugestia instalatora i porównanie do żył wodnych jakoś mnie przekonało. Nie wyobrażam sobie w tych czasach rezygnować z tak fajnej sprawy. Filozofii przy tym nie ma jednak patrząc na naszych fachowców - wszystko można spieprzyc. Ja generalnie polecam bo wad na tą chwilę nie widzę. Równomierne grzanie niezależnie czy płytki cementowe, ceramiczne, deska czy panel - wszędzie działa. Zauważyłem tylko różnice na starcie - ceramika najszybciej zaskoczy, choć nie jest to jakoś mocno widoczne. Przy panelach pamiętać tylko o podkladzie. Nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba robić. Nawet jak piec gaśnie to podłogowka jeszcze długo daje radę.
Artur Avatar

Artur

20 listopad 2013, 03:51

A montowal to ktoś w posadzce anhydrytowej (tak sie pisze?) Poleca mi to wykonawca ze lepsza.
Rafał J. Avatar

Rafał J.

01 grudzień 2013, 12:46

Artur, nie wiem czy dokładnie taka u mnie lali. wiem, że na pewno w pomieszczeniach gdzie mam podłogowe ogrzewanie coś inaczej robili.
Grzesiek Avatar

Grzesiek

01 grudzień 2013, 16:52

Podobno lepsza (kladzie sie tak samo tylko mieszanka inna) szybciej sie nagrzewa i szybciej traci cieplo co ma szczegolne znaczenie gdy jest sterowanie strefowe i kilka temperatur w ciagu dnia
Rafał J. Avatar

Rafał J.

23 grudzień 2013, 11:04

A czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego moja ekipa i sprzedający materiał do podlogowki sugerowali bym w pomieszczeniach sypialnych jej nie dawał? Widzę coraz więcej ludzi kładzie ja w całym domu. Ja też chciałem na początku ale sugestia w/w sprawiła, że sypialnie odpuscilem...
Artur Avatar

Artur

26 grudzień 2013, 09:27

Kuna. Mysle ze dlatego zebys nie musiał sie w sypialni pocić w nocy. Podłogowka ma dużą bezwładnosc i nie da sie na noc zmniejszyć temperatury. A w sypialni szczególnie warto na noc obniżyć zeby sie dobrze spało. Ja zgłosiłem sie do wykonawcy z tym jako z moim jednym z problemów jeżeli chodzi o podłogówke i ten wlasnie dlatego polecił mi to rozwiązanie wylewki anhydrytowej. Jest wtedy podobno dużo mniejsza bezwladnosc.
michalg12 Avatar

michalg12

02 listopad 2017, 14:02

Ciekawa dyskusja, my zdecydujemy się na podłogówkę a elektryczna podłogówka wydaje się mi być chybionym pomysłem
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe - coś co teraz nie cieszy, ale jeszcze parę miesięcy :)

Comment icon1

Avatar

Gotowy/adaptacje

A na tym będę się wzorować, tworząc pokój dla dziecka. Też mam podobny pokoik na poddaszu :)

Comment icon1