pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Leopold Brzosko

Leopold Brzosko
Leopold Brzosko avatar

Ogrzewanie

Mam taką zagwozdkę, bo zdecydowaliśmy się na...

Mam taką zagwozdkę, bo zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe i pozostaje kwestia wyposażenia domu - przed czym należy się ustrzec?

4 komentarze

Karolina Golba Avatar

Karolina Golba

15 lipiec 2013, 09:17

Witam, zupełnie nie trzeba sie strzec :) Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest komfortowe nie tylko w uzytkowaniu, ale także w montażu. Podstawowe zasady mozna odnaleźć na w komendium produktowym na stronie devi.pl . Trzeba pamietać by maty zostały rozłozone pomiedzy meblami a nie pod nimi, należy pamietac o miejscu do montażu termostatu i o tym,że podłoga uniesie się o kilka milimetrów. Ogrzewanie podłogowe może znajdować się pod kazdym rodzajem nawierzchni, dobrze dobrane jest efektywne i wygodne. Bardzo istotnym elementem jest stan termiczny domu- dom/mieszkanie musi byc izolowane tak , by były jak najmniejsze straty ciepła - co oznacza dużą oszczędność w grzaniu. Polecam kontakt z handlowcem lub działem technicznym. Pomogą dobrać rodzaj mat i ich rozłożenie, rodzaj termostatu i jego umiejscowienie na scianie ( termostat jest bardzo ważny ponieważ pozwala na precyzyjne sterowanie temperatura we wnetrzu) Polecam i zachęcam do lektury komendium - bardzo duzo wyjasnia i obrazuje. pozdrawiam Karolina
Marika S. Avatar

Marika S.

29 lipiec 2013, 10:05

Wow, fajny wpis. Ale jednak jest się czego strzec, więc mam dwa pytania: - czy jest ryzyko, że jakoś bardziej podniesie się podłoga? tzn więcej niż centymetr? - czy jeżeli mam dom badany kamerą termiczną i jeden zidentyfikowany mostek cieplny, to już uznajemy za przebadany dom?
witold bryg Avatar

witold bryg

09 sierpień 2013, 10:04

a co na podłodze? kafelki czy coś innego?
Artur Avatar

Artur

24 listopad 2013, 19:54

Leopold kwestia jest tylko taka zeby nie klasc ogrzewania podlogowego tam gdzie beda postawione meble ktore beda dotykac podlogi (i uniemozliwiac oddawanie ciepla przez podloge). Tak poza tym z tego co wiem nie ma zadnych zasad co do wyposazenie (no i oczywiscie trzeba uwazac z wierceniem podlogi ;)
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

Marzą mi się takie schody przy ganku - z wyjściem na ogród, tak, by latem można było na nich siedzie...

Comment icon8

Avatar

Gotowy/adaptacje

Projekt domu

Comment icon0

Avatar

Aranżacja wnętrza

O takiej sypialni chyba każdy może pomarzyć. Pomysł z drzewkiem fenomenalny :) Myślicie, że jest on ...

Comment icon6