Pytania i odpowiedzi Zadane pytanie

Jakie są zalety pustaków ceramicznych?

Facebook Messenger Twitter Mail
Odpowiedź eksperta:
 – Są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe. Ceramika jako materiał jest znana od tysięcy lat, a wiele zabytkowych budowli cieszy oko po dziś dzień. Obecne pustaki mimo swojej nowoczesnej formy zachowały tą cechę i mogą pochwalić się wysokimi klasami wytrzymałości nieosiągalnymi dla innych produktów jak np. beton komórkowy.
-Zapewniają wysoką izolacyjność termiczną, dzięki czemu ciepło nie ucieka łatwo przez ściany a dodatkowo bardzo dobrze je akumulują. Dzięki temu w dzień ściany nagrzewają się powoli aby w nocy oddać nagromadzone ciepło.
– Zapewniają optymalną ochronę przed hałasem. Zarówno produkty na ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne spełniają wymagania z nadwyżką.
– Pustaki są wypalane w temperaturze 900˚C tylko z naturalnych materiałów dzięki czemu uzyskujemy suchy i higieniczny produkt wolny od alergenów. Dzięki temu produkt również odporny jest na pleśń, grzyby i wszelkie mikroorganizmy. 
– Pustaki ceramiczne są rozwiązaniami systemowymi. Dla przykładu w wypadku marki Porotherm mamy wybór wśród wielu różnych pustaków na ściany wewnętrzne, zewnętrzne dwu czy jednowarstwowe. Oprócz nich możemy kupić idealnie do nich pasujące nadproża czy stropy, których użycie znacznie przyśpieszy proces murowania.
PODZIEL SIĘ: