Pytania i odpowiedzi Zadane pytanie

Fachowiec stwierdził, że nie ma u nas w domu możliwości zamontowania tradycyjnego kominka i poradził nam zakup biokominka. Czy faktycznie takie urządzenie zastąpi kominek?

Facebook Messenger Twitter Mail
Odpowiedź eksperta:
I tak, i nie. Tak, ponieważ dzięki biokominkowi mamy zapewnioną wizję żywego ognia, jak w prawdziwym wkładzie kominkowym. Nie, bo biokominek nie ogrzeje zimą tak skutecznie salonu czy innego pokoju jak tradycyjny kominek. 
Warto jednak wiedzieć, że biokominki są tak skonstruowane, że do użytkowania tego urządzenia nie jest potrzebne żadne podłączenie, nie są też wymagane żadne pozwolenia.  Drewno zastąpione jest w biokominku ekologicznym i bezwonnym biopaliwem w postaci płynnej lub żelowej. Dzięki temu spalaniu biopaliwa towarzyszy jedynie para wodna oraz niewielka ilość dwutlenku węgla, która jest porównywalna do ilości zawartej w wydychanym przez człowieka powietrzu.
Jeśli chcemy, aby biokominek wyglądem przypominał tradycyjny kominek, można wybrać urządzenie z dekoracyjną oprawą i elementami przypominającymi polana drewna.
PODZIEL SIĘ: