Pytania i odpowiedzi Zadane pytanie

Fachowiec namawia nas na ułożenie rur do grzejników w systemie rozdzielaczowym, a nie w sposób tradycyjny? Twierdzi, że chociaż taka opcja jest droższa, to lepiej się sprawdza. Czy ma rację?

Facebook Messenger Twitter Mail
Odpowiedź eksperta:

Ważną zaletą rozprowadzenia rur do grzejników w systemie rozdzielaczowym jest to, że nie będzie żadnych połączeń zalanych w posadzce, które mogą spowodować wyciek wody. Poza tym dzięki takiemu rozwiązaniu w razie konieczności (np. awarii) mamy możliwość odcięcia jednego lub kilku grzejników bez konieczności zatrzymywania działania całej instalacji centralnego ogrzewania w posadzce. Wyższa cena układu rozdzielaczowego w porównaniu do tradycyjnego (określanego popularnie jako trójnikowy) wynika z konieczności ułożenia nieco większej liczby rur, ale zyskujemy większe bezpieczeństwo podczas pracy takiej instalacji.

Pamiętajmy jednak o tym, że po zakończeniu montażu instalacji grzewczej fachowiec powinien wykonać próbę ciśnieniową. Pomyślnie przeprowadzona próba gwarantuje nam szczelność ułożonych rur oraz wszystkich połączeń w systemie.

PODZIEL SIĘ: