Miniatura
Budogram
Budogram
0
Obserwatorów
177
Komentarzy
Aktualny etap budowy
Wybór działki
Technologia budowy
 
Typ domu
 
Metraż domu
 
Energooszczędność
 
Typ dachu
 
ARTYKUŁ
1 stycznia 2017 21:13
Wreszcie dobrnęliśmy do...

Wreszcie dobrnęliśmy do finału etapu surowego, zamkniętego!

Wystrój wnętrz, malowanie ścian, dobór mebli i urządzanie kuchni – to wszystko przed nami, ale byśmy czuli się w domu komfortowo ta niej ekscytująca, techniczna strona budowy jest niezwykle ważna. Komfort, estetyka,naturalne, ekologiczne materiały, energoefektywne technologie – tymi kryteriami kierowaliśmy się projektując i budując nasz dom. Są one zgodne z założeniami koncepcji domu ceramicznego e4 firmy Wienerberger. e4 to koncepcja domu niskoemisyjnego, który spełnia restrykcyjne  wymagania Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii od 2021 roku. Projekt jest holistycznym spojrzeniem na dom i zakłada, że komfort życia w domu zależy od czynników tworzących  cztery równorzędne filary koncepcji:


emocje i zdrowie:Dom to miejsce, w którym żyjemy, odpoczywamy i spędzamy większość  wolnego czasu dlatego należy projektować go według indywidualnych potrzeb, uwzględniając  aspekty funkcjonalne i estetyczne i zdrowotne, które zapewnia zastosowanie naturalnych, wysokiej jakości rozwiązań  budowlanych.


energia: Wydajność energetyczna domu to rezultat zastosowania nowoczesnych technologii i systemów, które umożliwiają produkcję energii cieplnej przez budynek i redukcję jej strat. Wysokie parametry termoizolacyjne gwarantują na tyle wysoką ochronę cieplną budynku, że nawet zimą może być energetycznie samowystarczalny lub produkuje więcej energii, niż zużywa.


ekologia: Dbałość o środowisko to stosowanie ekologicznych materiałów i odnawialnych źródeł energii. Naturalne, trwałe i przyjazne środowisku materiały pozwalają na stworzenie optymalnego mikroklimatu wewnątrz domu. Eliminacja emisji szkodliwego CO2 do atmosfery jest możliwa dzięki uniezależnieniu się od paliw kopalnych i wykorzystaniu energii słonecznej.


ekonomia: Wyważony koszt budowy, utrzymania i konserwacji. Naturalne, trwałe materiały, innowacyjna technologia budowy w połączeniu z nowoczesnymi systemami grzewczymi czy wentylacyjnymi oraz nowoczesną stolarką okienną  gwarantują przewidywalność kosztów budowy, rozsądny poziom wydatków bieżących na energię i minimalne koszty konserwacji,  dające poczucie bezpieczeństwa finansowego. 

Facebook Messenger Twitter Mail
10
ARTYKUŁ
1 stycznia 2017 18:21
Dwa słowa o elewacji....

Dwa słowa o elewacji. Architekci zaproponowali rozwiązanie, podkreślające duże przeszklenia salonu – ceramiczne cegły elewacyjne w kształcie belki.  Zastosowane zarówno w salonie, jak i zewnątrz płynnie przenoszą nas do ogrodu. Gdy na zewnątrz zamontujemy delikatne oświetlenie zimą będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy siedzieli na tarasie w ogrodzie. Do wykończenia elewacji wybraliśmy cegły Long John, firmy Wienerberger. Długie,  półmetrowe cienkie ceramiczne belki muruje się na takiej samej zasadzie, jak inne cegły klinkierowe, ale efekt jest szczególnie spektakularny, gdy zastosuje się murowanie na tzw. cienką spoinę, czyli o grubości  5 mm. Ciemny  czerwony kolor nieregularnej cegły idealnie zgrywa się z nowoczesnością bryły i wygląda niezwykle naturalnie. 

Facebook Messenger Twitter Mail
19
ARTYKUŁ
1 stycznia 2017 11:39
W projekcie naszego domu...

W projekcie naszego domu istotnym architektonicznie elementem jest ściana wykończona tymi samymi, płaskimi dachówkami, które zostały użyte na dachu. To może mało popularne w naszym kraju rozwiązanie, ale z pewnością robi wrażenie. Montaż dachówek na ścianie nie różni się bardzo od tego na dachu. Dlatego na ścianie została zamontowana membrana Koramic pełniąca tu rolę wiatroizolacji. Specjalnymi kotwami zostały przymocowane do muru kontrłaty, a do nich łaty, na których wiszą dachówki. Najważniejszą różnicą  jest to, że w odróżnieniu od dachu tutaj zostały zamocowane wszystkie dachówki bez wyjątku. To bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców.

Facebook Messenger Twitter Mail
5
ARTYKUŁ
1 stycznia 2017 12:54
Już na etapie fundamentów...

Już na etapie fundamentów na naszej budowie pojawił się temat tzw. mostków cieplnych, które przy budowie ścian mają szczególne znaczenie.
Co to takiego? To miejsca w domu wykonane z materiałów o gorszych parametrach termoizolacyjnych, przez które ucieka więcej ciepła niż przez sąsiadujące. Są to najczęściej miejsca osadzenia okien czy drzwi w ścianie, balkonów, połączenie ściany z wieńcem a w ścianach połączenie pustaka z ceramiki z tradycyjną zaprawą, rozrabianą z wodą.

Aby uniknąć mostków należy przede wszystkim zadbać o wysokiej jakości wykonawstwo i właściwe docieplenie newralgicznych miejsc. Pomagają w tym szczegółowe instrukcje budowania, które oferuje każdy szanujący się producent. Po drugie warto wybierać systemy w których wszystko do siebie pasuje i mamy do dyspozycji gotowe, elementy, np. nadproża, pustaki połówkowe czy narożnikowe a także specjalne pustaki do osadzania okien. Niczego nie trzeba dopasowywać, ryzyko popełnienia błędu jest mniejsze. Po trzecie wreszcie warto korzystać z innowacyjnych, ulepszonych metod budowania, jakim jest np. murowanie na suchą zaprawę cienkowarstwową, które właściwie eliminuje ryzyko mostków na styku pustak-zaprawa. 

Facebook Messenger Twitter Mail
1