pixel
Search
+
Back arrow icon Przejdź do Etapu :

Grzegorz

Grzegorz
Grzegorz avatar

Gotowy/adaptacje

Kiedy udało nam się wybrać już działkę kolejnym...

Kiedy udało nam się wybrać już działkę kolejnym etapem było wybranie idealnego projektu domu. Przejrzeliśmy z żoną kilkadziesiąt gotowych projektów i żaden nie był idealny. Postanowiliśmy wybrać projekt indywidualny. Biuro projektowe wybraliśmy z polecenia znajomych. Cena za projekt indywidualny była nieco wyższa niż gotowy projekt. Biorąc pod uwagę fakt, że nasza działa jest na lekkim spadzie i gotowy projekt wymaga adaptacji do działki, która może kosztować parę tysiaków to przy ostatecznym rozrachunku projekt indywidualny, dopasowany do naszej działki wyszedł tylko nieco drożej niż gotowy z katalogu. Tak wygląda wstępna wizualizacja elewacji frontowej :)

10 komentarzy

Marcin Avatar

Marcin

16 marzec 2018, 12:57

Bardzo ładnie i podobnie do mojego domu. Nie mam tylko garażu, a po lewo są dwa małe okna ;)
czaplutka Avatar

czaplutka

17 marzec 2018, 09:33

Ciekawie się prezentuje. Czekamy więc na Waszą relację na żywo i życzymy powodzenia :)
Ania Avatar

Ania

19 marzec 2018, 09:31

super. Ja też się zdecydowałam na indywidualny. Mam przynajmniej wszystko jak chciałam.
Ola Avatar

Ola

20 marzec 2018, 08:28

Ładny domek ;)
Monika Avatar

Monika

20 marzec 2018, 22:07

My też zdecydowaliśmy się dopłacić za projekt indywidualny ponieważ żaden gotowy projekt do końca nam nie spasowal...
czaplutka Avatar

czaplutka

21 marzec 2018, 14:50

O, to tak jak u nas. Miałam jeden gotowiec, w którym dużo zmian by nie było, ale jednak. A tak mamy od podstaw dom stworzony pod siebie :) Choć czasami żałowałam, że nie wzięliśmy tego gotowca - budowa może taniej by wyszła...no i szybciej byśmy pewnie zaczęli :)
Ola Avatar

Ola

25 marzec 2018, 10:48

Ja mam projekt indywidualny aaa i tak podczas budowy wprowadziłam w nim kupę zmain... I tez czasmi sie zastanawiam czy nie lepiej bylo kupić gotowca... ;) tym bardziej ze chcieliśmy budować dom ok 120-130 m2 a podczas projektowania tak powiekszalismy ze wyszło 160m2 ....
czaplutka Avatar

czaplutka

27 marzec 2018, 07:10

U nas jako takich zmian podczas budowy było niewiele i wiązały się raczej z przesunięcie ścianki o 10 cm, albo wymurowaniem ścianki działowe z pustaka, a nie robienie z gk. Jedynie właśnie czas, jaki poszedł na robienie projektu i może taniej by wyszła budowa.
Ania Avatar

Ania

27 marzec 2018, 12:06

mój projekt też wyszedł większy niż początkowo chcieliśmy, co do zmian podczas budowy to żadnych istotnych nie wprowadzaliśmy.
Gabriel Avatar

Gabriel

24 kwiecień 2018, 18:18

Nie znam projektu , który by było można uznać za idealny. Czas pokaże, że też wprowadzicie zmiany pod własną wygodę. Wszystko zależy jaka macie koncepcje na przyszłość. Może zechcecie mieć nowe rozwiązania np. panele fotowoltaiczne, albo rekuperację i odkurzacz centralny... Powodzenia w Waszym Budowaniu, zapraszamy do lektury Naszego Dziennika Budowy. :-)
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Grzegorz

Avatar

    Budowa domu krok po kroku
    Grzegorz

Uzbrojenie/przyłącza

Przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych idą pełną parą. Na działce postawiliśmy już garaż. Fachowy elektryk podłączył prąd ze skrzynki do garażu. Tauron założył licznik i mamy już umowę na dostarczanie energii na potrzeby budowy. Udało nam się też odkupić od znajomych stemple budowlane i trochę desek szalunkowych. Wujek podarował nam zbiornik na wodę. Ja wkopałem już słupki i jak pojawi się wykop założę siatkę ogrodzeniową aby nikt nieupoważniony nie wszedł na plac budowy. Następny etap to wizyta geodety wytyczenie budynku potem koparka i budujemyyy :)

Comment icon4

Grzegorz

Avatar

    Budowa domu krok po kroku
    Grzegorz
    Dostałem od projektanta wizualizację...

+2

Gotowy/adaptacje

Dostałem od projektanta wizualizację...

Dostałem od projektanta wizualizację pozostałych elewacji :) Do wglądu dla ogółu naszej społeczności może komuś się coś spodoba i wykorzysta nasze rozwiązania w swoim projekcie. W północnej elewacji umieściliśmy  tylko dwa okna małe w garażu i duże w pokoju nad garażem. Tył budynku to elewacja wschodnia z wyjściem na taras, małe okna w łazience, kotłowni i garażu oraz duże okno w naszej sypialni na piętrze. Ostatnia elewacja to południowa strona świata duże okno przy stole jadalnianym na dole oraz dwa duże okna balkonowe w pokojach na pietrze. Niebawem wrzucę rzuty z rozmiarami i rozmieszczeniem pokoi :)

Comment icon3

Grzegorz

Avatar

    Budowa domu krok po kroku
    Grzegorz
    Nasza historia budowy domu zaczęła się wraz z...

+3

Rodzaj inwestycji

Nasza historia budowy domu zaczęła się wraz z...

Nasza historia budowy domu zaczęła się wraz z kupnem idealnej nieruchomości :). Sam wybór działki to prawie 4 lata szukania wymarzonego miejsca, które spełniło by nasze oczekiwania i kryteria. Przed wszystkim szukaliśmy działki w określonym budżecie, z dostępem do wszystkich mediów, minimum 800 m2. Chcieliśmy aby nasza działka położona była w zielonej okolicy pod miastem. Wyżnym czynnikiem przy wyborze była również odległość do takich obiektów jak szkoła, przystanek autobusowy czy centrum miasta. Szukając takiej działki przejrzeliśmy setki ogłoszeń i odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z agentami nieruchomości. Ostatecznie przy udziale szczęścia i kilku zbiegów okoliczności udało nam się kupić działkę bezpośrednio od właściciela. Obecnie działka jest już wykoszona, uporządkowana a dodatkowo kilka miesięcy po zakupie, miasto położyło nam na drodze asfalt :) Po zakupie działki zabraliśmy się za tworzenie indywidualnego projektu wymarzonego domu ale o tym napisze za jakiś czas.Pozdrawiam

Comment icon8