pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Podłogi

Mój post o układaniu płytek wzbudził bardzo...

Mój post o układaniu płytek wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Komentarze, które się pojawiają, sugerują, że robienie dylatacji jest naszym wymysłem lub fliziarz nas okłamuje. Zamieszczam link do strony producenta naszych płytek, gdzie można się zapoznać z instrukcją układania płytek w formacie deski. Są też zdjęcia, można sobie obejrzeć. Mogę też zamieścić treść maila od producenta ;) http://www.cerrad.pl/ukladanie-podlogi-w-formatach-deski/  

25 komentarzy

Marcin Avatar

Marcin

03 lipiec 2017, 09:12

Coś ten link nie chce działać, może teraz się doda tak, żeby można było przejść po kliknięciu w niego: http://www.cerrad.pl/ukladanie-podlogi-w-formatach-deski/
Beata Avatar

Beata

03 lipiec 2017, 09:20

to nie jest żaden wymysł, każdy fachowiec z prawdziwego zdarzenia powie że robić :) my też mieliśmy kilka opinii w tym temacie, sami nie wiedzieliśmy co zrobić więc poradziliśmy się kierownika budowy i stanowczo powiedział - na takiej powierzchni koniecznie ciąć! jest też dużo artykułów na ten temat, np. tu: http://www.fachowywykonawca.pl/artykul/plytki-na-ogrzewaniu-podlogowym ponadto na wielu forach, są osoby które piszą o popękanych płytkach... comando nie przejmuj się, przynajmniej będziesz spał spokojnie :)
Agnieszka Avatar

Agnieszka

03 lipiec 2017, 09:22

Ja tam wierzę, że takie były zalecenia producenta i jeśli chcecie utrzymać gwarancję na płytki to dobrze by było się do nich stosować ;) Kwestia z dylatacjami dała mi trochę do myślenia w kwestii zastanowienia się za wczasu nad wyborem gresu, który chcemy położyć na parterze, by znać ich wymiar przed wylewkami.
Marcin Avatar

Marcin

03 lipiec 2017, 09:23

Beata, widzę, że jesteś jedyna osobą, na tym forum, która mnie rozumie. A to dlatego, że masz ten etap za sobą i wiesz, co trzeba zrobić. Ja się nie przejmuję, ale staram się wytłumaczyć osobom korzystającym z forum, jakie są zasady prawidłowego układania płytek. Ale moje tłumaczenie jest jak rzucanie grochem o ścianę. Nic nie dociera, bo tata kładł 15 lat temu płytki 60x60 bez cięcia i nie pękły. Nie jest powiedziane, że zawsze pękną, ale jeśli można zrobić coś, co ograniczy ryzyko pękania, to dlaczego nie stosować się do tych wskazówek?
Marcin Avatar

Marcin

03 lipiec 2017, 09:27

Agnieszka to bardzo dobry pomysł, bo w razie dylatacji pośrednich będziesz mogła sobie wyznaczyć miejsce, w którym mają ją zrobić, żeby nie było konieczności cięcia płytki. Natomiast w przejściach i tak nic nie zrobicie, bo się zwyczaj nie nie da. Chyba, że będziecie stosować listwy progowe w przejściach i układać płytki tak, jakby każde pomieszczenie było osobne, a nie tak jak u nas jednolicie na całej powierzchni, także w przejściach.
Daniel Avatar

Daniel

03 lipiec 2017, 10:43

Comando, też Cię rozumiem i jestem absolutnym zwolennikiem przestrzegania przepisów i zaleceń. U nad będzie łączenie płytek i paneli i ta zrobimy dylatację. Gdyby tego nie było, to pewnie bym brał anhydryt, bo żal mi by było ciąć.
Marcin Avatar

Marcin

03 lipiec 2017, 11:04

Wylewka anhydrytowa ma właśnie tę przewagę, że dylatacji jest mniej i są mniejsze naprężenia. No ale koszty znowu, tania nie jest...
Monika Avatar

Monika

03 lipiec 2017, 12:32

Pewnie. Jak takie są zalecenia producenta to ja rowniez bym sie nie odwazyla robic inaczej :) Nie mam doswiadczenia z duzymi powierzchniami plytek ani z ogrzewaniem podlogowym - oczywiscie bede sie tym martwic na pozniejszym etapie :) Moze nie bedzie to zle wygladac :)
michalg12 Avatar

michalg12

03 lipiec 2017, 12:50

Nie pisalem, ze nie zrobie dylatacji, tylko ze pękanie nie jest zasadą tylko nieprzyjemnym wyjątkiem. Warto sie ustrzec ale jesli ktos juz tego nie zrobil to nie jest to jeszcze katastrofa budowlana i są spore szanse że wszystko bedzie ok nawet przy duzych kafelkach ;)
Marcin Avatar

Marcin

03 lipiec 2017, 13:01

Michał, ale tu chodzi konkretnie o płytki w kształcie deski. A Ty ciągle te duże płytki i duże płytki. Inne są zasady układania płytki w formacie deski, inne małych płytek, a inne dużych płytek. Warto na to zwrócić uwagę.
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

03 lipiec 2017, 13:06

Comando ja się nie znam dlatego się nie wypowiadam. Mimo ze pracowałem przy produkcji płytek ceramicznych to nie spotkałem się z dylatacjami ale jeśli tak piszą to Ok
Marcin Avatar

Marcin

03 lipiec 2017, 13:22

Arek, może dlatego, że dylatacji nie robi się podczas produkcji tylko układania. Nie wiem, jakie są zalecenia producenta, u którego Ty pracowałeś, ale zerknij w podesłany przeze mnie link - Cerrad zaleca robić dylatacje.
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

03 lipiec 2017, 13:25

Ja pracowałem w Nowej Gali. Duże płytki gresowe robiliśmy. Zerknę z ciekawości
Marcin Avatar

Marcin

03 lipiec 2017, 13:28

Nie znam tego producenta. Nie widziałem takich płytek nigdzie w sklepach w swojej okolicy. I znowu te duże płytki... Już nie mam sił tłumaczyć, że tu chodzi o płytkę w kształcie deski...
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

03 lipiec 2017, 13:31

Haha dobre. Comando ja wiem ze o klepkę chodzi ;)
Marjósz Avatar

Marjósz

03 lipiec 2017, 14:41

A używali czegoś typu perfekt level do układania ?? Podobno daje fajny efekt przy długich plytkach bo są fabrycznie wyprezone a ten system to wyrowna
Marcin Avatar

Marcin

03 lipiec 2017, 14:49

Marjósz u nas płytki kładzie szwagier. Nie pracuje na takim systemie, za to poziomica jest jego najlepszym przyjacielem. Albo i wrogiem, bo pokazuje, jak krzywą mamy wylewkę i tylko się denerwuje, że w jednym miejscu jest 2mm kleju, a w innym 5mm.
justynamichalczak Avatar

justynamichalczak

03 lipiec 2017, 18:47

No to się zrobiła dyskusja...ja dopiero tu dowiedziałam się więcej o tej dylatacji. Podejrzewam, że nie wymyślili jej dla samego faktu zwiększenia sobie pracy. Budynek przez kilka lat będzie pracował i lepiej mieć kontrolowane pęknięcia na płytkach niż później patrzeć na nowo położoną podłogę z popękanym gresem. Nie jestem ekspertem, ale wydaję mi się, że robienie dylatacji sprawdzi się na dużych powierzchniach, gdzie naprężenia są największe.
Marcin Avatar

Marcin

03 lipiec 2017, 19:42

Na dużych powierzchniach musi być koniecznie. Z pewnością ekipa od wylewek nie pominie tego jakże istotnego elementu. Natomiast co do dylatacji na okładzinie podłogi, to już będziecie decydować sami z fliziarzem.
michalg12 Avatar

michalg12

04 lipiec 2017, 10:27

Widzieliście gdzieś może (bo pewnie już był a nie chcę powielać tematu, który pewnie już dawno omówiliście) jakieś posty o zbrojeniu pod podłogówkę? Słyszymy różne opinie od - dajcie grube zbrojenie, bo podłoga tam mocno pracuje do nie dawajcie wcale zbrojenia, bo nie wolno! ... Pytam teraz, bo trochę się martwię że po konkursie połowa użytkowników zniknie ;/
Marcin Avatar

Marcin

04 lipiec 2017, 12:26

Nie daje się zbrojenia do wylewki, która idzie na ogrzewanie podłogowe.
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

04 lipiec 2017, 12:33

a zbrojenie rozproszone?? u mnie chcą dawać zbrojenie...
Marcin Avatar

Marcin

04 lipiec 2017, 12:37

Dokładnie, daje się rozproszone, a nie siatkę zbrojeniową. Wywnioskowałem, że Michałowi chodzi o siatkę.
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

04 lipiec 2017, 12:51

ufff dobrze że rozwiałeś moje wątpliwości
michalg12 Avatar

michalg12

04 lipiec 2017, 12:54

Dzięki ;) tak myślałem o siatce ;)
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14