pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Aranżacja wnętrza

Meble do salonu zaczynają przyjeżdżać.

W międzyczasie kończymy układanie pierwszej warstwy wełny na poddaszu. Wybór padł na Isover Uni Mata. Skorzystaliśmy z wyliczeń poczynionych przez Daniela i doszliśmy do wniosku, że nie będziemy przepłacać.  

7 komentarzy

Marjósz Avatar

Marjósz

04 wrzesień 2017, 19:19

Nawet kwiatki są juz :) dobra robota
Marcin Avatar

Marcin

04 wrzesień 2017, 19:24

Kwiatki stoją od dobrego miesiąca ;) Żona musiała je wyeksmitować od teściów, bo mieli wymianę okien i im przeszkadzały. A tak poza tym, to od tygodnia mieszkamy, choć jeszcze nie wszystko jest gotowe, ale nie mogliśmy się doczekać :D
Marjósz Avatar

Marjósz

04 wrzesień 2017, 20:56

Ja planuje się wprowadzić za ok 2 tyg narazie wszystko będzie w rozsypce i będę miał do zrobienia w 3 pokojach panele... i drzwi nie będzie bo czekamy ... nie wszędzie mogą być też lampy :) ale nie mam wyjścia chce się wprowadzić bo jak będę na miejscu to będę mógł grzebać do późnych godzin a nie tak jak teraz do 20 i trzeba się zwijac... zobaczymy jak będzie juz wczoraj dzwonili ze łóżko jest do odbioru :) wiec czekam aż ekipa skończy sufity żebym mógł malować ...
Marcin Avatar

Marcin

05 wrzesień 2017, 06:32

U nas jeszcze nie ma umywalki w łazience, bo czekamy na szafkę, którą robią już ponad miesiąc. Nie ma panelu szklanego w kuchni, bo też robią go ponad miesiąc. Nie udało im się zamontować w zeszłym tygodniu, a monter poszedł na urlop, bo się żenił w sobotę i jeszcze wraca do siebie ;) Może w tym tygodniu już będzie. Salon mamy wyposażony tylko w te sofy. W sypialni mamy 3-letnią wersalkę, ale na razie musimy ją mieć, bo dopóki nie zrobimy przynajmniej paneli na poddaszu, to nie ma jej gdzie wynieść. Brat żony stwierdził, że nie mamy warunków do mieszkania, ale my koniecznie chcieliśmy się przeprowadzić, bo przez rok musieliśmy mieszkać u teściów w pokoiku 10m2. Im też się spieszyło do naszej wyprowadzki, bo chcą trochę odmalować dom, a niestety każdy pokój przez naszą obecność był zajęty i nie szło w żadnym zrobić jakiegokolwiek remontu. Tyle, co zabraliśmy swoje rzeczy i zaczęli remontować pokój, który zajmowaliśmy. A przed chwilą zadzwonił gość od szafki pod umywalkę, że za godzinę ją przywiezie, więc jeszcze dziś zamontujemy ją :)
michalg12 Avatar

michalg12

05 wrzesień 2017, 14:01

Super! Szara sofa... Dzięki drewnianym nóżkom jest lżejsza niż tradycyjna i żona dobrze wybrała ;) W przyszłym roku też zrobimy wszystko żeby się wprowadzić ;) trzymamy kciuki, a sofę planujemy zieloną, choć na początek wstawimy naszą obecną-szarą ;)
Marjósz Avatar

Marjósz

06 wrzesień 2017, 19:24

NO to tez masz rozsypkę. .. jeszcze ale w zimę się dopracuje byle by po przeprowadzce nie osiąść na laurach a raczej na kanapie bo słyszałem ze wtedy spada ciśnienie i się mieszka w niedokońcowym domu i wszystko idzie jak krew z nosa... coś typu przychodzisz do domu po pracy i mówisz a niechce mi się jutro przykrece kontakty :) i tak rok :)
Marcin Avatar

Marcin

06 wrzesień 2017, 19:36

Marjósz coś w tym jest ;) W weekend ocieplałem z tatą poddasze. Położyliśmy pierwszą warstwę wełny pomiędzy krokwie. Zostało mi tylko uzupełnienie takich mniejszych szczelin, gdzie jest dużo roboty, a metrów nie ubywa. Od poniedziałku tego nie tknąłem, bo ciągle coś wypada. Wczoraj obmyślałem całe popołudnie, jak zamocować umywalkę i szafkę w łazience. Miałem plan to zamontować, ale brakło mi pomysłu na zamocowanie tego. W nocy żona wpadła na rozwiązanie i dziś przystąpiłem do realizacji. Otwieram pudełko z baterią, a tu brak kilku elementów. Bateria za kilka stówek, nie jakaś tanizna z marketu, więc nawet nie przyszło mi do głowy sprawdzać czy jest kompletna, tym bardziej, że niedawno montowałem taką za 30 zł do kotłowni i było w niej wszystko. Trzeba było jechać do sklepu reklamować. I znowu straciłem czas. Dobrze, że przynajmniej w sklepie nam dali z innego kompletu to, czego brakuje, a sami będą ubiegać się o dosłanie im przez producenta brakujących elementów. Mam nadzieję, że jak trochę odpocznę od pracy, która była teraz przy domu, to zacznę dłubać na poddaszu, bo tam też sporo pracy nas czeka.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14