pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Przyłącza

Niedawno pisałem, że na naszej działce zostało...

Niedawno pisałem, że na naszej działce zostało zamontowane złącze energetyczne. Wykonano je pod koniec ubiegłego tygodnia. A dziś miła niespodzianka - przyjechali elektrycy wykonać podłączenie ze słupa. Znajoma budująca dom w naszej okolicy mówiła, że 3 miesiące temu zamontowano u niej złącze, a podłączenia nie ma. Jednym słowem przyciągamy szczęście :D Obyśmy tylko nie wyczerpali jego limitu. Teraz pozostało nam wykonanie przyłącza z domu do złącza energetycznego i zgłoszenie się do elektrowni z gotowością do poboru prądu, a wtedy założą nam licznik i możemy korzystać z własnej energii. Niesamowicie nas to ucieszyło, bo przypomnę, że umowę o wykonanie przyłącza energetycznego zawarliśmy w styczniu, a termin realizacji elektrownia wyznaczyła na luty 2018 roku. Tempo prac jest więc zaskakujące, ale to może dlatego, że już kilkakrotnie dzwoniliśmy z zapytaniem o postępy w naszej sprawie.  

23 komentarze

Beata Avatar

Beata

25 maj 2017, 11:11

a będziecie mieć prąd budowlany jeszcze czy "zwykły"? :)
Marcin Avatar

Marcin

25 maj 2017, 11:34

Prąd będzie u nas już docelowy. Ominęliśmy budowlany, bo na czas budowy zasilaliśmy się przedłużaczami od teściów. A w Tauronie nam powiedzieli, że jak budynek ma okna i drzwi, to można od razu mieć zwykłą taryfę, nie budowlaną, bo dla nich to jest budynek nadający się do przebywania w nim.
Beata Avatar

Beata

25 maj 2017, 12:41

to muszę sie dowiedzieć czy nie możemy już zmienić taryfy bo ten budowlany to złodziejstwo! 200zł samej opłaty abonamentowej za 2 miesiące.... co 2 miesiące mamy rachunki na prawie 400zł
Marcin Avatar

Marcin

25 maj 2017, 12:51

My chcieliśmy prąd załatwiać przed przystąpieniem do budowy, ale kierownik budowy nas oprzytomnił, że w jakim celu, skoro za płotem są rodzice żony, a prąd budowlany sporo kosztuje. No i faktycznie dużo na tym zaoszczędziliśmy. Zapewne kilka ładnych tysięcy, bo budowa rozpoczęła się w kwietniu zeszłego roku :)
Beata Avatar

Beata

25 maj 2017, 12:53

my niestety na naszym polu budowaliśmy się jako pierwsi i nie mieliśmy wyboru :(
Marcin Avatar

Marcin

25 maj 2017, 12:55

To w takiej sytuacji wyjścia nie ma, faktycznie. Ale może uda się Wam zmienić taryfę i już nie płacić tych wysokich rachunków.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

25 maj 2017, 21:10

Extra! Super Wam się to wszystko złożyło. Mam zatem cichą nadzieję, że jak podpisaliśmy umowę 2 miesiące później niż Wy to jest szansa, że latem lub jesienią prąd i u nas jednak będzie a nie za ponad rok ;)
Agnieszka Avatar

Agnieszka

25 maj 2017, 21:10

A na razie korzystamy również z prądu budynku obok czyli moich rodziców. To bardzo wygodne rozwiązanie na czas budowy.
Marcin Avatar

Marcin

26 maj 2017, 08:05

Dzwońcie do nich i przypominajcie się, że jesteście ;) Tak, pożyczanie prądu od rodziny jest bardzo wygodne, bo jak widać można sporo na tym zaoszczędzić.
Przemek Avatar

Przemek

28 maj 2017, 06:32

no popatrz ty musiałeś im przypominać a u mnie ledwie kupiłem działkę i wypełniłem wniosek o przylacze stałe i ziemią... sądziłem że to potrwa!!!!!! we wniosku zaznaczyłem że listopad 2017 podłączamy. . A tu rozumiesz 23 grudnia śniegu po pas jadę popatrzeć co tam na działce a tu niespodzianka w zamkniętej na kamień ziemi i 1m puchu wykop... A w nim kabel ... ???? Ależ byłem zdziwiony! niedługo potem kilka dni po sylwestrze sąsiadowi wymienili słup a w lutym podzieli moja skrzynkę i już czekają aż zgłoszę gotowość do podpięcia choć pisałem wyraźnie listopad 2017 ... mamy maj a oni chcą mi stałe łącze podpiąć! tylko do budowy podpisać się łącze robocze!!!!!! wiec trochę zaczekają! !!!!
Marcin Avatar

Marcin

28 maj 2017, 16:44

U nas byłoby szybciej, ale niedaleko biegnie wodociąg. Przyłącze do skrzynki idzie równolegle do wodociągu, a od skrzynki do domu będzie się z wodociągiem krzyżować. Wodociągi musiały wydać opinię, Tauron musiał im zapłacić (!) za to, że nam proąd podłączą i dopiero mogło ruszyć dalej. A w wodociągach się niestety nie spieszyli z wydaniem opinii.
Przemek Avatar

Przemek

30 maj 2017, 11:20

no cóż zawsze jest pod górkę to wodociąg to sasiad to rzeczka ... itd
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

30 maj 2017, 11:38

Moje gratulacje. U mnie również postęp - odezwał się podwykonawca Taurona i zamierza do końca czerwca podciągnąć mi prąd :) chwała Tauronowi ;)
Marcin Avatar

Marcin

30 maj 2017, 11:42

Przemek, żebyś wiedział, że zawsze pod górkę :/ Arek, u nas dziś byli z Taurona na odbiór skrzynki i powiedzieli, że lada moment prześlą nam fakturę, a jak już będziemy mieli podłączony swój przewód do domu, to od razu zgłaszamy gotowość i można będzie korzystać z własnego prądu :)
justynamichalczak Avatar

justynamichalczak

31 maj 2017, 18:10

U nas termin wyznaczony na umowie minął ponad miesiąc temu. Specjalnie poszliśmy odpowiednio wcześnie do Tauronu, żeby był prąd na działce przed rozpoczęciem budowy. Budowa rozpoczęta z pożyczonym prądem od sąsiada. Dzisaj zadzwonili, że będą jutro robić.
Marcin Avatar

Marcin

31 maj 2017, 18:57

To nam na razie się ze wszystkim udaje. Jutro będą robić przyłącze gazowe :D
Przemek Avatar

Przemek

01 czerwiec 2017, 04:49

gaz no na to to ja czekam już długo! !!
Marcin Avatar

Marcin

01 czerwiec 2017, 06:37

Przemek, my złożyliśmy wniosek o wykonanie przyłącza gazowego w styczniu, czyli dość szybko to idzie, bo podwykonawca naszej gazowni nam oznajmił, że ludzie czekają po 2 lata na podłączenie. Zastanawiamy się czy przypadkiem nie załatwił nam przyspieszenia pan od instalacji gazowej, bo jak nam ją zakładał w domu to żona mu truła, że nam gazownia wyznaczyła odległy termin i czy nie da się tego przyspieszyć, a gość pracuje w naszej gazowni i obiecał obadać sprawę.
Przemek Avatar

Przemek

01 czerwiec 2017, 07:31

no wiem ze 2 lata ja wniosek złożyłem w lutym 2017 a mimo to czekam .... może w 2018 będzie. . fajnie ze macie tak szybko!
Leokadia Pawełek Avatar

Leokadia Pawełek

02 czerwiec 2017, 16:11

Bardzo szybko się postarali. A Wy już swoją część wykonaliście? Przekop do skrzynki zrobiony?
Marcin Avatar

Marcin

02 czerwiec 2017, 19:00

Tak, my już swoje mamy zrobione, podłączeni jesteśmy do skrzynki. Jeszcze tylko elektryk uzupełni nam dokumenty, czekamy na fakturę, płacimy i jedziemy składać dokumenty w punkcie obsługi klienta Tauronu.
Adam Krawczyk Avatar

Adam Krawczyk

02 czerwiec 2017, 21:29

Jaką moc przyłączeniową wzięliście?
Marcin Avatar

Marcin

03 czerwiec 2017, 06:39

Mamy 14kW, myślę że to tak w sam raz dla domu jednorodzinnego. Nie zamierzamy korzystać z jakichś urządzeń, które mają duży pobór prądu.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14