pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Gaz

Otrzymaliśmy dziś pierwszą fakturę za gaz....

Otrzymaliśmy dziś pierwszą fakturę za gaz. Zużycie było minimalne, bo rozliczenie dotyczyło 3 miesięcy od momentu podpisania umowy. Z tego przez 2 nie mieszkaliśmy, więc pobór gazu był tylko w momencie testowania pieca przez hydraulika. Przez kilka pierwszych tygodni od zamieszkania też nie grzaliśmy domu, bo jeszcze było ciepło. W związku z tym za zużyty przez nas gaz należność wynosi niespełna 20 zł. Natomiast opłaty dystrybucyjne i abonamentowe za te 3 miesiące wynoszą aż 124 zł! Niby się z tym liczyliśmy, bo przecież dostaliśmy warunki i opis naszej taryfy, ale jednak tak boli świadomość, że zużyliśmy gazu za 20 zł, a musimy zapłacić ponad 140 zł. Ehhh... wygody się zachciało ;) Ciekawi jesteśmy jak będą się kształtować rachunki za miesiące grzewcze. 

16 komentarzy

Paaaat Avatar

Paaaat

23 październik 2017, 11:27

Znajomi maja podobnie wiecej za opłaty płacą niż zużyli.Ja też jestem ciekawa jak to będzie w okresie zimowym,nam kaźdy mowil ze to wygoda i w ogóle,ale wszystko wyjdzie z czasem:)
Marcin Avatar

Marcin

23 październik 2017, 11:34

Ja tam i tak obstaję przy tym, że ogrzewanie gazowe nie jest droższe od węglowego, które uważa się za najtańszy sposób opalania. Przy ogrzewaniu węglowym musielibyśmy mieć piwnicę, bo w naszej obecnej kotłowni mającej 4m2 nie dałoby się składować opału. Koszt wybudowania i urządzenia piwnicy, bo też trzeba tam jakieś płytki położyć, żeby było łatwo utrzymać czystość, to minimum 30 tysięcy. Nam ten wydatek odpadł, więc teraz musimy trochę więcej płacić za ogrzewanie. Ale i tak tej wygody i czystości noc nie zastąpi (no zastąpi pompa ciepła i ogrzewanie elektryczne ;) ). Drugi raz też byśmy się zdecydowali na gaz. Tylko dlaczego te opłaty stałe są tak wysokie? ;)
Iwona Avatar

Iwona

23 październik 2017, 11:57

Nam mój tata doradza żebyśmy sobie podciągneli gaz bo jest tani.Napewno kiedyś podłączymy.
Patrycja Avatar

Patrycja

23 październik 2017, 12:10

Ja mam po 500zl ustalony rachunek mimo ze nie mieszkamy jeszcze mam nadzieje ze oddadzą po spisaniu licznika :)
Ola Avatar

Ola

23 październik 2017, 12:18

No ciekawe jaki będzie rachunek jak juz będziesz normalne grzać.... Daj znać ... My tez podjęliśmy decyzję ze będzie to gaz i tez mam nadzieję ze nie będziemy żałować ;)
Marcin Avatar

Marcin

23 październik 2017, 12:39

Kocanka, to dziwne, że aż tak dużo płacicie. My mamy faktury rozliczeniowe nie prognostyczne, zarówno przy prądzie jak i gazie. Te prognostyczne są dziwne, bo raz płaci się grosze, a innym razem fortunę. My liczymy na to, że ogrzewanie domu gazem nie będzie aż takie drogie. Wielu znajomych mających domy o podobnym metrażu do naszego płaci rocznie około 3 - 3,5 tys. Ale dużo też zależy od temperatury, jaką się w domu utrzymuje, bo jeden lubi 21 stopni, a innemu 23 stopnie jest mało.
Monika Avatar

Monika

23 październik 2017, 12:57

Ja tez jestem ciekawa ile będą wynosić rachunki za gaz... Aktualnie płacimy rachunki prognostycze 250-350zl co 2 miesiące... W domu to będę niewątpliwie wyższe kwoty... ale poczekamy, zobaczymy... W razie czego komin domowy tez mamy więc można będzie pięć zmienić... Ale mam nadzieje ze do tego nie dojdzie :)
Monika Avatar

Monika

23 październik 2017, 12:58

Te rachunki prognostycze to oczywiście na mieszkaniu, nie na budowie :)
Oskar Avatar

Oskar

23 październik 2017, 13:05

hmm czyżby taryfa przy odczycie co miesiąc?
Marcin Avatar

Marcin

23 październik 2017, 13:14

Nie, odczyty mamy co dwa miesiące. Tylko coś im się w PGNiG podziało, że nie zrobili odczytu po 2 tylko po 3 miesiącach dopiero. A najśmieszniejsze jest to, że jak się samodzielnie podaje odczyt to abonament jest 4 zł droższy niż jak przychodzi inkasent na odczyt licznika. Dziwne to.
Ania Avatar

Ania

23 październik 2017, 14:00

Gaz jest najlepszy. Teraz mam piec dwudunkcyjny na gaz i roczny koszt gazu to 1600 zł a mieszkanie ma ok 120 m2.
Ania Avatar

Ania

23 październik 2017, 14:00

Temperaturę mam ustawiona na 20,5 stopnia
Marcin Avatar

Marcin

23 październik 2017, 14:53

Jest to pocieszające :)
Agnieszka Avatar

Agnieszka

26 październik 2017, 18:52

Czyli rachunki będziecie mieli co 2 czy co 3 miesiące? Ciekawa jestem jak to będzie z kolejnym rachunkiem. Gaz na pewno jest wygodniejszy niż węgiel na który nigdy bym się nie zdecydowała.
Marcin Avatar

Marcin

26 październik 2017, 19:11

Powinniśmy mieć rozliczenie co 2 miesiące. Zobaczymy jak to będzie później. Niby dzwonili do żony, żeby podała odczyt licznika, ale i tak rachunek był na jakąś ilość paliwa wziętą nie wiadomo skąd. Mieliśmy zużycie 111m3, a oni policzyli za 15m3. Następny rachunek przyjdzie pewnie większy, ale z drugiej strony, jak rozliczenie będzie po 2 miesiącach, to odpadnie opłata dystrybucyjna i abonamentowa za 1 miesiąc i może ta kwota nie będzie w końcu tak ogromna. Ale to i tak nic w porównaniu do zimy. Dobrze, że już mamy robione ocieplenie i kończymy też poddasze, więc zapewne wpłynie to pozytywnie na rachunki za gaz.
Ania Avatar

Ania

26 październik 2017, 20:29

u nas Comando jest tak że w okresie zimowym podajemy co miesiąc, a w letnim co 2-3 m-ce
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14