pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Posadzki

Jak już pisałem w poprzednim poście, prace w...

+6

Jak już pisałem w poprzednim poście, prace w moim domu ruszyły z kopyta z pierwszymi dniami, gdy temperatura pozwalała na przebywanie w domu bez narażenia na odmrożenie kończyn ;) Szybkim tempem zaczęliśmy wykonywać instalacje, tynk i wylewkę. Przed wykonaniem wylewki ociepliłem balkony. Najpierw wykonałem izolację przeciwwilgociową z dysperbitu. Na to przykleiłem styropian XPS. Na balkon nad wykuszem weszła grubość 7cm, natomiast na drugim balkonie jest 5cm. Wykusz przed wykonaniem tynku został dodatkowo ocieplony styropianem XPS o grubości 10cm, ponieważ te 7cm na balkonie byłoby zdecydowanie za mało. Nie wykonywałem spadku przed przyklejeniem styropianu. Spadek został wykonany na wylewce.   W ubiegłym tygodniu wykonana została wylewka. Mamy ogrzewanie podłogowe, ale mimo to zdecydowaliśmy się na wylewkę betonową, a nie anhydryt. A co Wy zastosowaliście lub planujecie zastosować przy ogrzewaniu podłogowym?

16 komentarzy

Agnieszka Avatar

Agnieszka

19 kwiecień 2017, 13:32

Zdania na temat wylewki przy ogrzewaniu są podzielone. Większość niby poleca anhydrytowe, ale nie wszyscy. Skąd u Was taki wybór? My jeszcze rozważamy.
Marcin Avatar

Marcin

19 kwiecień 2017, 20:36

U nas wybór taki, że ekipa, którą wzięliśmy nie robiła innej. A poza tym pytaliśmy hydraulika i stwierdził, że szkoda przepłacać za anhydryt, bo przy betonowej nie ma różnicy. Fakt, że nagrzewa się trochę wolniej, ale przy ogrzewaniu gazowym nikt kotła nie wyłącza, nie tak jak przy paliwie stałym bez podajnika, że jak się w nocy wypali, to z rana zanim się znów zagrzeje podłoga, to człowiek zdąży z zimna umrzeć ;)
Agnieszka Avatar

Agnieszka

20 kwiecień 2017, 08:02

Wylewka anhydrytowa niby szybciej się nagrzewa, ale firma której chcemy zlecić wykonanie ogrzewania podłogowego nie jest do nich przekonana, bo twierdzi, że tak samo jak szybko się takie wylewki nagrzewają tak szybko tracą potem ciepło, więc może to i dobry wybór.
Marcin Avatar

Marcin

20 kwiecień 2017, 11:35

Dokładnie tak jest, że jak szybko się nagrzewa, to szybko traci ciepło. W każdym razie ja nie spotkałem się, by ktoś z mojego otoczenia na ogrzewanie podłogowe dawał wylewkę anhydrytową. Agnieszka a u Was też w całym domu będzie ogrzewanie podłogowe czy jednak gdzieś dajecie tradycyjne grzejniki?
Agnieszka Avatar

Agnieszka

21 kwiecień 2017, 09:44

W całym domu (poza garażem) prawdopodobnie będzie ogrzewanie podłogowe a dodatkowo w łazienkach grzejniki. W garażu będzie tylko grzejnik. Ogólnie przymierzamy się do pompy ciepła, ale nie jesteśmy jeszcze w 100% zdecydowani ze względu na spore koszty.
Marcin Avatar

Marcin

21 kwiecień 2017, 10:30

Jeśli pompa ciepła to faktycznie podłogówka musi być, bo grzejnik jest wysokotemperaturowy, a do tego pompa się nie nadaje. Ogólnie to bardzo fajne rozwiązanie. Żona chciała, ale właśnie ze względu na koszty zrezygnowaliśmy, a nasza gmina nie daje dofinansowania na OZE dla domów w budowie, a szkoda, bo wtedy myślę, że wzięlibyśmy pompę.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

22 kwiecień 2017, 17:31

Z tego co się orientowaliśmy w chwili obecnej w naszej gminie niestety też nie ma żadnych dopłat do pomp ciepła. Szkoda, bo powinni wspierać ekologię, zwłaszcza przy takim smogu, jaki panował w tym sezonie.
Marcin Avatar

Marcin

22 kwiecień 2017, 17:58

W naszej gminie był w zeszłym roku projekt dopłat, ale z tego co wiem, mało osób było chętnych skorzystać. My na pewno byśmy chcieli wziąć udział w takim projekcie, ale skoro nie dają do domów w budowie. Może kiedyś się na fotowoltaikę załapiemy, bo akurat dach mamy ze spadem na południe, bez drzew, więc warunki idealne. Tylko, że my mamy bardzo niskie zużycie prądu, więc u nas długo będzie się zwracać. No chyba, że w domu będziemy mieć większy pobór prądu niż dotychczas w bloku.
Leokadia Pawełek Avatar

Leokadia Pawełek

14 maj 2017, 14:18

A jaka jest różnica pomiędzy wylewką betonową a anhydrytem? To ma jakiś związek z ogrzewaniem podłogowym?
Marcin Avatar

Marcin

14 maj 2017, 20:33

Ma związek z ogrzewaniem podłogowym. Wylewka anhydrytowa szybciej się nagrzewa. I podobno może być cieńsza warstwa niż przy betonowej.
Marcin Avatar

Marcin

31 maj 2017, 19:04

Tak, wszędzie robiliśmy ogrzewanie podłogowe.
justynamichalczak Avatar

justynamichalczak

17 czerwiec 2017, 06:16

a co w saleonie na podłodze bedziecie mieli. My się zastanawiamy nad podłogówką w salonie, ale ja nie lubie płytek, a z drugiej strony drzewo ma duża bezwłądność i do podłogówki nie bardzo się nadaje. Już nie wiem sama co wybrać.
Marcin Avatar

Marcin

17 czerwiec 2017, 06:38

Na podłogę dajemy płytki Cerrad Cussaca Dust. Przypominają podłogę drewnianą ;) Nam to akurat bez różnicy czy drewno czy płytki. Ale z tego co widzę, to wiele osób na ogrzewaniu podłogowym daje deski, nawet nie panele, tylko prawdziwe drewno na przykład dębowe. Na etapie wykonania ogrzewania trzeba wtedy gęściej rurki położyć i będzie ok. Zresztą instalator Wam wszystko powinien przeliczyć. Tylko weźcie do podłogówki dobrego fachowca i będzie zrobione tak jak ma być.
stanislaw.koziol.red Avatar

stanislaw.koziol.red

30 czerwiec 2017, 22:59

No właśnie - dlaczego nie anhydryt?? Przeważyła cena czy inne czynniki?? Anhydryt to naturalny produkt, znacznie bardziej przyjazny niż cement.
Marcin Avatar

Marcin

01 lipiec 2017, 08:48

Po pierwsze cena, bo anhydryt jest znacznie droższy, po drugie hydraulik stwierdził, że nie warto przepłacać, a po trzecie ekipa, którą nam polecano w ogóle nie zajmuje się robieniem wylewek anhydrytowych.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14