pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Kuchnia

Niedawno mogliśmy zacząć dalej prace w domu, bo zakończyło się osuszanie budynku.

+3

We wtorek została u nas zamontowana kuchnia. Jeszcze tylko pozostaje nam zamontowanie panelu szklanego nad blat i wszystko będzie gotowe :)

10 komentarzy

Marjósz Avatar

Marjósz

27 lipiec 2017, 09:09

Ile biorą za taki panel szklany ?? Jakieś specjalne szkło hartowane ?? Klejone ?? Kolo kuchni żaroodporne ?? Napisz coś więcej na temat bo też o tym myślę
Marcin Avatar

Marcin

27 lipiec 2017, 09:17

Marjósz do kuchni najlepiej wybrać szkło hartowane. Warto, by było to szkło malowane, a nie na przykład przezroczysta szyba i pod nią naklejony jakiś obrazek, tło czy coś, bo po kilku latach zacznie się to odspajać i wygląda strasznie. Taki panel szklany klei się do ściany na kleju do luster. Co do ceny, to jedna firma wyceniła mi na 1500 zł całość jak na zdjęciach tu, gdzie nie ma farby. Natomiast teraz czekam na wycenę innej firmy. Szyba hartowana u mnie to około 400zł/m2, do tego montaż 100zł/m2 i osobno płatne wycięcia pod gniazdka. Zobaczę, co zaproponuje ta druga firma, bo oni niby mają droższe szkło, ale tańszy montaż. A motywy na szkło można wybierać z banku zdjęć na stronie Fotolia.pl
Agnieszka Avatar

Agnieszka

27 lipiec 2017, 15:12

Jak będzie wyglądał ten panel szklany? Będzie z jakimś obrazkiem? Nam bardzo się spodobał panel szklany, który był w apartamencie w którym zatrzymaliśmy się kiedyś nad morzem. Tak nam przypadł do gustu, że poszukujemy do domu czegoś podobnego ;)
Marcin Avatar

Marcin

27 lipiec 2017, 15:23

Aga panel będzie z grafiką. Nie wiemy dokładnie jeszcze czy zdecydować się na białe czy grafitowe tło. No i oczywiście grafika prosta, niewiele elementów.
michalg12 Avatar

michalg12

27 lipiec 2017, 20:05

W obecnym mieszkaniu mamy 2 szafy z grafiką na szkle malowaną i są niezawodne ;) może jutro uda mi się wrzucić zdjęcia, Rodzice zaś mają szkło białe z drobnym brokatem za fioletowymi szafkami w kuchni i nawet przy płycie grzewczej sprawdza się super i nie trzeba się denerwować, że się fugi brudzą
Marcin Avatar

Marcin

28 lipiec 2017, 06:22

Michał właśnie ten brak brudzących fug przemawia do nas najbardziej. W mieszkaniu za płytą mieliśmy ścianę wyłożoną w małych płyteczkach i fuga była wiecznie niedomyta, bo jak na nią chlapnęło, to ona pochłaniała brud jak gąbka.
Beata Avatar

Beata

28 lipiec 2017, 11:01

pięęęęęęęknie!!!!!!!!!!!!! :)
Marcin Avatar

Marcin

28 lipiec 2017, 17:57

Dziękuję Beato :)
Monika Avatar

Monika

01 sierpień 2017, 21:34

Czy ten panel szklany o ktorym piszecie to lacobel? My mamy lacobel (szklo malowane) u siebie na mieszkaniu. Z jednej strony super. Pieknie sie prezentuje, ale za zadne skarby nie bierzcie czarnego szkla... u nas wlasnie jeat czarny i ciagle widoczne są na nim zacieki od wody. Po lazdym uzyciu zlewu trzeba przecierac lacobel... Takze jakbym miala jeszcze raz decydowac to pewnie wynralabym jasniejszy... A kichnia rzeczywoscie piekna :)
Marcin Avatar

Marcin

02 sierpień 2017, 05:38

Monika, ten panel może być także ze szkła lacobel. Nie znam się dokładnie na tym, ale na cenniku mam napisane osobne ceny dla szyb hartowanych, a osobne dla szkła lacobel. W każdym razie my weźmiemy szybę hartowaną, bo jest lepsza do kuchni, szczególnie tam, gdzie się ściana nagrzewa od płyty kuchennej. Co do zacieków, mamy zamontowany uzdatniacz, więc jak coś to będą zacieki po prostu z chlapiącego jedzenia, a to się robi na każdej powierzchni, niestety. Dziś mamy umówiony ostateczny pomiar i musimy zdecydować, jaką grafikę bierzemy. Szczerze, to jeszcze nie mamy dokładnego typu, ale będzie to coś na białym tle, żeby już nie mieszać kolorami i nie przyciemniać kuchni.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14