pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Tynki wewnętrzne

Znalazłem wreszcie chwilę na dodanie zdjęć...

+2

Znalazłem wreszcie chwilę na dodanie zdjęć tynku cementowo-wapiennego, o które prosiła mnie Justyna. Zdjęcie 1 przedstawia ścianę wyczyszczoną kamieniem szlifierskim. Na zdjęciu 2 jest ściana zatarta przez tynkarzy na gładko. Tak tynk wykonywali w pomieszczeniach, gdzie ściany mają być malowane. Natomiast zdjęcie 3 przedstawia tynk zatarty na ostro. W ten sposób ściany były przygotowywane w pomieszczeniach, gdzie na ścianach są płytki (łazienka i kotłownia).  

12 komentarzy

Daniel Avatar

Daniel

15 lipiec 2017, 13:27

Comando, już teraz chyba wiem co będzie u mnie zrobione - zatarcie na ostro. Gość mówił mi, że właśnie przy zacieraniu robią się takie rysy od wycierania grubszych ziaren piasku. Jeśli faktycznie tak to będzie, to gładzie będą konieczne. Biorą 25 za metr (z materiałem). Ile u Ciebie brali do zatarcia na gładko?
Marcin Avatar

Marcin

15 lipiec 2017, 13:45

U nas brali 24 zł z materiałem. Trochę dziwne, że nie zacierają na gładko. U nas było 530m2 ścian. Dwa dni trwało nakładanie tynku i kolejne dwa dni zacieranie. I szczerze Ci powiem, że każdy z moich znajomych, którzy decydują się na tynk c-w mają ściany zatarte jak te u mnie na zdjęciu 2.
linardówka Avatar

linardówka

16 lipiec 2017, 07:09

U nas też tynkarze tarli na gładko wszędzie a tylko pod płytki na ostro. Cena 23zł za metr z materiałem
Daniel Avatar

Daniel

16 lipiec 2017, 16:46

U nas 760 metrów i policzyli sobie 14 dni roboczych! Albo robią super dokładnie, albo się obijają :-). Ogólnie myślę, czy ich nie zmienić, bo przez telefon podali mi pasujący mi termin, a jak przyjechali mierzyć i wycenić, to termin się przesunął o 3 tygodnie i by kończyli z końcem września. A ja akurat mam we wrześniu urlop i chciałem już przygotowywać styropian pod podłogówkę.
Marcin Avatar

Marcin

16 lipiec 2017, 18:04

Czas wykonania tynku zależy od liczby pracowników. U nas pierwszego dnia przyjechało pięciu na przygotowanie, czyli zabezpieczenie okien, umieszczenie uszczelek przy oknach i założenie narożników na każdy winkiel. Przygotowali maszynę i położyli pierwszą warstwę tynku na poddaszu. Następnego dnia przyjechało ich 10, kolejnego znów było 10, a ostatniego 5, bo mieli już tylko parter do zatarcia.
linardówka Avatar

linardówka

17 lipiec 2017, 07:03

Daniel u nas było 610m i robili 11 dni roboczych i było ich 6. Ale tynki są bardzo dokładnie zrobione, wszyscy którzy u nas robili coś na budowie po tynkach bardzo je chwalili
justynamichalczak Avatar

justynamichalczak

17 lipiec 2017, 21:37

Dzięki za zdjęcia. My ostro debatujemy co będziemy robić na ściany. Mi się wydaję, że nie warto dwa razy wydawać pieniądze.
Marcin Avatar

Marcin

18 lipiec 2017, 06:56

Justyna wszystko zależy od upodobań. Wiem, że nawet na tynku gipsowym wiele osób robi gładź, bo twierdzą, że sam tynk nie jest tak gładki jak chcą. Nam nie przeszkadza, że tynk cementowo-wapienny po zeszlifowaniu kamieniem jest lekko porowaty, po prostu nie zależy nam na ścianach gładkich jak szklanka. Ale to są nasze upodobania, komuś innemu może przecież podobać się coś innego. Może jak zrobicie tynk gipsowy to zadowoli Was bez dodatkowej odróbki. Czasem jest tak, że ekipa się postara i wystarczy tylko zagruntować ściany i malować, czasem trzeba też tynk gipsowy zeszlifować, a czasem trzeba gładzi ;) Wszystko jest kwestią gustu i wykonania :)
Ewelina Avatar

Ewelina

20 lipiec 2017, 05:28

My mamy gipsowe i żadnej gładzi już nie potrzebowaliśmy ale to też zależy od ekipy bo nawet gipsowe mogą źle wyglądać
Marcin Avatar

Marcin

20 lipiec 2017, 10:02

Otóż to Rudniccy, wiele osób nawet na gipsowych robi gładź, bo twierdzą, że mają zbyt mało gładki tynk.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

23 lipiec 2017, 21:42

Sama jestem ciekawa jak u nas wyjdą te gipsowe i czy będzie konieczna gładź. Mam nadzieję, że nie, bo to jednak spory koszt, gdyby trzeba było brać do tego ekipę.
Marcin Avatar

Marcin

24 lipiec 2017, 08:09

Nie dość, że spory koszt, to jeszcze czas się wydłuży, a Wam się spieszy z tego, co pamiętam. Może wystarczy Wasze tynki też przeszlifować kamieniem i będą tak gładkie, jak Wam odpowiada.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14