pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Kominek

Dziś u nas pogoda bardzo jesienna, dlatego na...

Dziś u nas pogoda bardzo jesienna, dlatego na ocieplenie, podsyłam miłe zdjęcie. Budujcie, a osiągniecie swój cel ;) Koza, którą wybraliśmy świetnie się sprawdza. Na razie robimy testy palenia w niej. Nie palimy bardzo długo, bo producent zaleca zrobić około 4 krótkich cykli palenia, by materiał, z którego jest wykonana dostosował się do wysokich temperatur. Koza jest pokryta farbą termoutwardzalną, dlatego podczas pierwszych paleń może unosić się w pomieszczeniu coś jak mgła, a piecyk będzie wydzielał nieprzyjemny zapach. Faktycznie, te zjawiska wystąpiły u nas, trzeba dobrze wietrzyć, dlatego warto takie urządzenie przetestować zanim sezon grzewczy na dobre się zacznie. Z wyboru jesteśmy bardzo zadowoleni, bo pomimo tego, że koza nie ma dużej mocy, dobrze radzi sobie z ogrzaniem naszego salonu (30m2) i kuchni (10m2). Wadą kozy jest jednak to, że nagrzewa się niemal cała, zimna zostaje tylko noga. Dlatego lepiej nie pozostawiać w jej pobliżu małych dzieci, które nawet przez przypadek mogą dotknąć rozgrzanych elementów.     

13 komentarzy

Gabriel Avatar

Gabriel

03 październik 2017, 15:45

Hej czy taka kozę można podłączyć wszędzie i ile kosztuje ?
Marcin Avatar

Marcin

03 październik 2017, 16:06

Gabriel, myślę, że wszędzie bez problemu można ją podłączyć. My za kozę z montażem zapłaciliśmy 3000 zł. Ona jest kupiona w kratki.pl. Kupowaliśmy u przedstawiciela, nie przez internet. Dostaliśmy całkiem niezły rabat, bo zamawiając na stronie kratki.pl koszt tej kozy (samej, bez rur, kolanek i montażu) to ponad 3 tys.
Monika Avatar

Monika

03 październik 2017, 16:30

Bardzo ładnie wygląda, ale ja osobiście nie wyobrażam sobie w takim razie takiego mebla u siebie w domu skoro się cała nagrzewa to bardzo niebezpieczne dla dzieci... raczej nie jest się w stanie upilnowac zeby dziecko nie dotknęło jej chocby przypadkiem...
Marcin Avatar

Marcin

03 październik 2017, 16:50

Moniko, ja myślę, że na dzieci trzeba uważać nie tylko paląc w kozie. Przecież szyba w kominku też się nagrzewa, więc równie dobrze dziecko może jej dotknąć. Tak mi się przynajmniej wydaje, że w kominku szyba jest gorąca, ale nie miałem go nigdy, więc nie mam pewności co do tego.
ETŚK Avatar

ETŚK

03 październik 2017, 21:07

Ta koza, ten model ostatnio jest bardzo modna
Ola Avatar

Ola

04 październik 2017, 07:26

nam proponował projektant wnętrz taka koze, ma to swoj styl ale na ta chwile zostaje przy zwykłym kominku nowoczesnym .
Marcin Avatar

Marcin

04 październik 2017, 07:53

ETŚK, tak coraz częściej widuje się taką kozę w nowoczesnych wnętrzach. Olga, każdemu odpowiada coś innego. Nas ta koza zauroczyła. I powiem Ci, że to był bardzo dobry wybór. Zajmuje ona mało miejsca, a to było dla nas ważne, bo stoi ona przy wejściu do kuchni, co widać na zdjęciu. Baliśmy się, że kominek za bardzo zacieśni nam przestrzeń. No i nie ukrywam, że chodziło także o koszty, które w przypadku tej kozy były kilkakrotnie mniejsze niż przy kominku.
Monika Avatar

Monika

07 październik 2017, 20:55

Mnie się ta koza bardzo podoba ale my akurat nie bedziemy mieli u siebie kominka.
Marcin Avatar

Marcin

08 październik 2017, 06:33

Aaaa to w ogóle zrezygnowaliście z kominka? Szkoda, bo to bardzo fajny dodatek. My zamierzamy ją także wykorzystywać do dogrzewania domu w okresach przejściowych, kiedy jest za ciepło na uruchomienie ogrzewania, ale już za zimno w domu. W sumie można nią także dogrzewać w silne mrozy, by piec gazowy nie musiał nieustannie pracować, żeby podtrzymać zadaną temperaturę w domu.
Patrycja Avatar

Patrycja

11 październik 2017, 20:30

Ale super piecyk widziałam podobny w castoramie
Marcin Avatar

Marcin

11 październik 2017, 20:34

Serio, są takie w Castoramie? Wiele razy tam oglądaliśmy kozy i nic nas nie zainteresowało. Ta akurat jest z kratki.pl i skradła nasze serce od razu ;)
Gabriel Avatar

Gabriel

09 listopad 2017, 23:51

Comando ta wersja którą widzę jest z kaflami barwnymi w Kratkach. Wypytałem już naszego instalatora i kupuję podobną :-)
Marcin Avatar

Marcin

10 listopad 2017, 07:37

Super :) Będziesz z niej zadowolony :)
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14