pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Parapety

Dziś rozpoczął się u nas montaż parapetów....

+2

Dziś rozpoczął się u nas montaż parapetów. Jutro od rana będzie trwał dalej, bo dziś kamieniarz mógł przyjechać tylko na chwilę. Zdecydowaliśmy się na granit Kashmir White. Oczekiwaliśmy, że będzie bardziej biały, jak ten z wzornika, ale niestety granit ma to do siebie, że "ciapki" różnie mu się układają. Zobaczymy jak kamieniarz poradzi sobie z obróbką parapetów. Liczymy, że będzie ok, chociaż faktycznie trzeba było nie słuchać tynkarzy i osadzić je przed tynkowaniem. To na razie tyle, co możemy robić w domu, bo układanie płytek musiało zostać przerwane do momentu, gdy zakończy się proces osuszania.  

14 komentarzy

justynamichalczak Avatar

justynamichalczak

11 lipiec 2017, 19:31

OOO granitowe parapety. Super! No granitów też jest mnóstwo odmian w zależności od składu ilościowego minerałów. Za to parapety wytrzymają do końca świata i jeden dzień dłużej.
Marcin Avatar

Marcin

11 lipiec 2017, 20:22

Mam nadzieję, że przetrwają w niezmienionym stanie tak długo. W końcu po to tyyyyyle za nie płaciliśmy ;)
Beata Avatar

Beata

12 lipiec 2017, 06:14

Pięknie się prezentuje i pasuje do okien :-) widzę że tynk przetrwał nienaruszony :-)
michalg12 Avatar

michalg12

12 lipiec 2017, 06:44

Nie tylko do okien - do srebrnych klamek parapet też pasuje ;) Oby trzymać się tej koncepcji - na ogół przy wystroju ludzie mieszają złoty (np klamki), srebrny(np wykończenia mebli i oświetlenie), 10 odcieni drewna i powstaje wielki chaos zamiast spójnego wnętrza...
Marcin Avatar

Marcin

12 lipiec 2017, 06:47

Beata, no właśnie w jednym miejscu tynk odskoczył. Zostały jeszcze do osadzenia 4 małe parapety. Oby tam nic się nie stało. A te miejsca, gdzie się nie udało ładnie wyciąć, trzeba będzie zalepić masą tynkarską.
Marcin Avatar

Marcin

12 lipiec 2017, 06:52

Dlatego my Michał staramy się jakoś dopasować drewniane elementy, by nie było tego nie wiadomo ile ;) Złotych klamek nie chcieliśmy ;) Jedynie poszalejemy z naszymi oryginalnymi kolorami w łazience i kuchni, a tak poza tym będziemy trzymać się tego, by meble miały kolor blatów kuchennych, żeby nie mieszać wielu rodzajów okleiny drewnianej.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

12 lipiec 2017, 09:36

Z ciekawości - ile płaciliście za takie parapety?
Marcin Avatar

Marcin

12 lipiec 2017, 09:47

Metr tego granitu, który my mamy kosztuje 1050 zł. Razem z montażem 7 parapetów ma nas kosztować 2200 zł. Wydaje mi się, że nie jest to zawrotna suma mając na uwadze trwałość granitu.
Nazwa użytkownika Avatar

Nazwa użytkownika

12 lipiec 2017, 10:04

wydaje mi sie że to dobra cena była. My płaciliśmy podobnie -ale sam musiałem zakładać.... tylko też się zastanawialiśmy nad kashmir white, ale niestety wybraliśmy inny ( tu nie pamiętam nazwy... a odnośnie kamieni... to wszystkie jakie kupowaliśmy wymienialiśmy ponieważ niczym nie przypominały tych ze wzorników ( w naszym przypadku wyglądały jakby nawet koło siebie nie leżały). Pozdrawiam.
Marcin Avatar

Marcin

12 lipiec 2017, 10:10

No właśnie ten nasz tak samo mało przypomina kamień z wzornika. Na wzorniku był bieluteńki z nielicznymi kropeczkami. A wyszedł taki bardziej szary niż biały. Ale i tak nam się podoba :)
Agnieszka Avatar

Agnieszka

12 lipiec 2017, 11:26

Myślę, że to nie jest wygórowana cena patrząc na estetykę i trwałość takich parapetów.
Marcin Avatar

Marcin

12 lipiec 2017, 11:52

Mamy nadzieję, że będziemy z nich zadowoleni. U moich teściów są parapety robione z betonu i lastriko, bo dawniej tylko na taki luksus ludzie mogli sobie pozwolić. I trzymają się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że z naszymi będzie tak samo.
Nazwa użytkownika Avatar

Nazwa użytkownika

13 lipiec 2017, 06:16

u mnie w rodzinie maja kaszmirwhite w kuchni i przez tyle lat bardzo przyzwoicie wygląda, i wbrew pozorob mardzo trwały. Nikt nie zwraca uwagi np. przy zlewie czy wino sie wylało czy tłuszcz i nic nie widać złego...
Marcin Avatar

Marcin

13 lipiec 2017, 06:42

Dobrze wiedzieć, bo liczymy na to, że będą trwałe. Jeszcze wczoraj kamieniarz nam powiedział, że te nasze parapety są dlatego ciemniejsze niż kamień był na wzorniku, ponieważ zostały zaimpregnowane i my już przez kilka lat nie musimy nic z nimi robić. Faktycznie muszą być zaimpregnowane, bo nawet wylał nam wodę na parapet i ona nie spowodowała jego przyciemnienia. Na granicie, który nie został zaimpregnowany, po polaniu wodą robi się ciemniejsza plama. Impregnację mamy powtórzyć za 5-6 lat.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14