pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Gaz

Szczęście nadal nam sprzyja :) Dziś wykonano u...

+1

Szczęście nadal nam sprzyja :) Dziś wykonano u nas przyłącze gazowe. Wniosek o umowę wykonania przyłącza został przez nas złożony w styczniu, dwa tygodnie temu zjawiła się projektantka, a dziś już taki postęp prac. To chyba nie jest prawda, bo dotychczas przyciągaliśmy pecha ;) Podwykonawca gazowni powiedział nam, że bardzo rzadko przyłącze wykonywane jest na czas, a inwestorzy zazwyczaj czekają po 2 lata. Dlatego tym bardziej mamy z czego się cieszyć, bo nie byłoby nam do śmiechu ogrzewanie się gazem z butli. Teraz czekamy na panów z gazowni, którzy mają spiąć nasze przyłącze z gazociągiem. Mieli być już 1,5 godziny temu i słuch po nich zaginął. Szafki na licznik na razie nie montujemy, ponieważ musi ona zostać założona po ociepleniu, ze względu na 20cm styropianu, który będzie na ścianie. Nie chcieliśmy "chować" szafki w ociepleniu pomimo jej mało atrakcyjnego wyglądu, aby nie zmniejszać grubości izolacji w tym miejscu. 

18 komentarzy

Daniel Avatar

Daniel

01 czerwiec 2017, 19:37

Masz dużą żółtą skrzynkę na domu? U nas ponoć robią tak, że żółta skrzynka jest na płocie, a na domu jest tylko zawór odcinający w małej skrzynce.
Marcin Avatar

Marcin

01 czerwiec 2017, 19:51

U mnie gazociąg jest za domem i chcąc umieścić skrzynkę na płocie, to trzeba minąć dom, robiąc podłączenie do płotu, a my później tą samą trasą musielibyśmy wracać ze swoją instalacją do domu. Umieszczenie skrzynki na domu było po prostu najbardziej sensownym rozwiązaniem.
Agnieszka Avatar

Agnieszka

01 czerwiec 2017, 21:09

Cieszę się, że Wam tak wszystko teraz już gładko idzie i z prądem iz gazem, bo wiem, że się martwiliście o to :)
Przemek Avatar

Przemek

01 czerwiec 2017, 21:16

no to gratuluje....
Marcin Avatar

Marcin

02 czerwiec 2017, 06:48

Cieszy nas to niezmiernie, bo faktycznie przyłącze gazowe należało do naszych zmartwień, ze względu na ogrzewanie domu gazem. Teraz powinno pójść z górki. Musimy jedynie dowiedzieć się, co i jak załatwiać dalej.
Daniel Avatar

Daniel

02 czerwiec 2017, 07:59

To faktycznie nie było sensu chodzić z tym gazem w te i wewte. Macie jakieś ograniczenia w zagospodarowaniu działki przez ten gazociąg?
Marcin Avatar

Marcin

02 czerwiec 2017, 08:07

Nie, nie ma żadnych ograniczeń. U nas i tak jest dobrze, bo od gazociągu do domu jest dobre 30m. Natomiast przy sąsiednich zabudowaniach gazociąg biegnie niemal przy murach i to budynki były pierwsze. Zastanawiamy się tylko, jak będzie z posadzeniem jakichś drzew owocowych na naszej działce. Akurat w tej części, gdzie mamy przyłącze, chcemy zagospodarować na niewielki ogród. O ile truskawki i jakieś warzywka mogą rosnąć, to z drzewami może być problem, bo nie wiem czy korzenie nie uszkodzą rurki. Musimy się dokładnie dowiedzieć co i jak.
linardówka Avatar

linardówka

02 czerwiec 2017, 09:44

comando w odległości metra od przechodzenia rur nie możesz sadzić żadnych drzew. przynajmniej tak jest u nas
Marcin Avatar

Marcin

02 czerwiec 2017, 10:03

O widzisz, metr to nie jest dużo, dzięki za informację :) Dopytam jeszcze u siebie, co i jak, bo jak się okaże, że jest większa odległość u nas wymagana, to jednak nie chciałbym przesadzać drzewek.
Adam Krawczyk Avatar

Adam Krawczyk

02 czerwiec 2017, 21:28

Na tym drugim zdjęciu jest pokazana odległość od gazociągu do domu? Wydaje się dużo. Jak długie macie to przyłącze?
Marcin Avatar

Marcin

03 czerwiec 2017, 06:38

Przyłącze u nas jest spore - 39m. Niby przed domem po drugiej strony ulicy też idzie gazociąg, ale gazownia stwierdziła, że nie będą się przebijać pod drogą. Dla nich to taniej, bo takie przebici kosztuje.
Jolanta Avatar

Jolanta

09 czerwiec 2017, 17:57

No to się Wam udało z tym gazem. Czekanie 2 lata nie byłoby dla Was korzystne, bo chyba ogrzewanie się gazem z butli jest droższe.
Leokadia Pawełek Avatar

Leokadia Pawełek

16 czerwiec 2017, 14:04

A nie będzie można choć trochę "zatopić" skrzynkę w elewacji? Skoro dajecie tak gruby styropian, to może jakoś się da pod skrzynką zastosować coś o lepszych właściwościach termicznych, żeby jednak nie wystawała ona tak zupełnie.
Marcin Avatar

Marcin

16 czerwiec 2017, 18:21

Niby można, ale nie będziemy już kombinować z różnymi grubościami styropianu. Przeżyjemy ten jej wygląd ;)
Arkadiusz Avatar

Arkadiusz

28 czerwiec 2017, 20:33

Ja dzisiaj również dostałem pozytywny telefon od wykonawcy przyłącza gazowego - wszystko jest na dobrej drodze w ciągu maks 2 miesięcy gaz powinien płynąć szerokim strumieniem na moją budowę.
Marcin Avatar

Marcin

28 czerwiec 2017, 20:52

My już złożyliśmy dokumenty do PGNiG i miejmy nadzieję, że niebawem zostanie założony licznik i będzie można z gazu korzystać. Na razie dalej stan jak na zdjęciu.
Beata Avatar

Beata

28 lipiec 2017, 11:04

licznik Wam już założyli? my mieliśmy gazociąg robiony w maju, a odbioru jeszcze nie ma... już mnie to zaczyna denerwować ....
Marcin Avatar

Marcin

28 lipiec 2017, 17:58

Tak, mamy licznik, od miesiąca chyba. Nie chcę skłamać, ale coś koło tego będzie.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14