pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Marcin

Marcin
Marcin avatar

Gaz

Majówka majówką, a instalacja sama się nie...

+5

Majówka majówką, a instalacja sama się nie zrobi, dlatego panowie gazownicy wczorajsze święto pracy świętowali pracą na naszej budowie :) Wykonana została u nas wewnętrzna instalacja gazowa. Wewnętrzna jest w małej części, ponieważ postanowiliśmy, że będzie ona przechodziła po elewacji, a nie w domu. Ze względu na to, że gazociąg mamy za domem, szafka z licznikiem będzie na zewnętrznej ścianie budynku. Od tego miejsca rurki zostały poprowadzone do kotłowni. W miejscu, gdzie znajduje się przejście przez mur do kotłowni, został wykonany trójnik. Odgałęzienie zostało poprowadzone po elewacji do kuchni, która znajduje się po przeciwległej względem kotłowni, części domu. Zdecydowaliśmy, że będzie to rozwiązanie najlepsze i najbardziej estetyczne. Podczas wykonania instalacji gazowej w swoim domu zwróćcie uwagę na wykonanie próby szczelności, bo z gazem nie ma żartów. Rury muszą być dokładnie zespawane i pomalowane środkiem antykorozyjnym. Gazownik powiedział nam, że na rurki można przykleić styropian bez konieczności robienia dylatacji i otworów odprowadzających ewentualny wyciek gazu. Na jakimś forum przeczytałem jednak, by coś takiego zrobić. Gazownik stwierdził, że ręczy za stuprocentową szczelność instalacji. Muszę to jednak dokładnie przemyśleć, bo rzeczy martwe lubią być złośliwe, nawet, gdy ktoś za nie ręczy. A Wy jak wykonalibyście ocieplenie budynku przy instalacji gazowej prowadzonej po elewacji?     

8 komentarzy

To_mek Avatar

To_mek

03 maj 2017, 17:43

Wydaje mi się, że lepiej było na zewnątrz zrobić instalację, bo duża odległość jest od kotłowni do kuchni. Musielibyście sufit podwieszany robić, gdyby rurka była w domu.
Marcin Avatar

Marcin

04 maj 2017, 09:47

Sufit podwieszany i tak musi być, bo trzeba połączyć łazienkę z kominem wentylacyjnym i zrobić kanał z okapu w kuchni do komina.
Leokadia Pawełek Avatar

Leokadia Pawełek

14 maj 2017, 14:38

Jeśli gazownik tak wymyślił, to pewnie wie, co robi. Pod styropianem nie będzie tego widać. Tak patrząc po zdjęciach, to kawał tych rurek musiałby w domu przebiegać, więc może lepiej, że one idą po elewacji. Ja bym na Waszym miejscu spokojniej spała dzięki temu niż mając świadomość, że kilka metrów rury z gazem mam w środku ;)
Marcin Avatar

Marcin

14 maj 2017, 20:28

Tak o tym nie pomyślałem ;)
Jolanta Avatar

Jolanta

15 maj 2017, 15:27

Też myślę, że bezpieczniej będzie z instalacją na zewnątrz.
Adam Krawczyk Avatar

Adam Krawczyk

18 maj 2017, 14:14

Pierwszy raz widzę instalację gazową w elewacji. W sumie to dobry pomysł, bo nie trzeba sobie w domu szpecić rurkami. Jeśli gazownik mówi, że tak może być, to na pewno jest to prawdą i nic się nie stanie. Zresztą jakąś gwarancję Wam da na swoją pracę.
Marcin Avatar

Marcin

31 maj 2017, 19:02

Tak u nas gazowe. Wygodni jesteśmy ;)
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Otoczenie domu

I mogę się już pochwalić!

Jak teraz wytrzymać ten czas, aż wokół będzie wszystko ładnie wyrównane, wyrośnie trawa i będzie moż...

Comment icon15

Avatar

Tynki zewnętrzne

Powoli, ale wreszcie ruszyło do przodu.

Zaczynamy kłaść tynk na elewacji :) Po dzisiejszym dniu zostały zagruntowane dwie ściany domu. Oby p...

Comment icon13

Avatar

Montaż drzwi

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi...

Dziś się trochę poużalam. Zamontowaliśmy drzwi firmy KMT. Wzięliśmy te Plus Passive, bo myśleliśmy, ...

Comment icon14