pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Anna

Anna
Anna avatar

Drzwi wewnętrzne

Moja największa "wtopa" estetyczna, jeśli...

+5

Moja największa "wtopa" estetyczna, jeśli chodzi o wnętrze domu, to widoczne belki konstrukcyjne. Architekt nie umieścił ich w dokupionej ekstra do projektu wizualizacji 3D ;) a moja wyobraźnia nie ogarnęła ich na postawie planu architektonicznego w 2D. Naiwnie myślałam, że one cudownie schowają się w stropie :P (który przecież winny postrzymywać ;)). A rzeczone belki są masywne i często występują w kłopotliwych miejscach (np pod schodami - swoją drogę ciekawe, czy mój brat znajdzie sposób, żeby je ukryć - pokładam w jego fantazji wielką nadzieję ;)). Jedna z nich asymetrycznie podzieliła jadalnię, znajdującą się między kuchnią a salonem. No więc zarządziłam zabudowę ;) Panowie ochoczo zabrali się do pracy, wykorzystując laser wraz z podtrzymującym go statywem fotograficznym oraz pożyczoną windę do płyt KG. Entuzjazm nam trochę oklapł jak okazało się, że z planowanej wysokości 2, 65 m zostanie nam po położeniu podłogi i zamontowaniu planowanego sufitu podwieszanego tylko 2, 45 m... Wcześniej, znaczy chyba ze dwa lata temu jak zaczynaliśmy przygodę z budowaniem, ...(jakby ktoś to łaskawie przewidział) można by zaplanować, że osadzenie okien będzie niżej, dodatkowo zabrać trochę styropianu z podłogi i z 10 cm by się uzbierało... Ale teraz to "musztardeńka po łobiodku" :P Trudno! Z wysokimi nie będę jadać! ;)

14 komentarzy

Magdalena Avatar

Magdalena

06 sierpień 2016, 08:56

U mnie też jest taka belka, ale myślę, że przeszkadzać nie będzie. Sufitów podwieszanych raczej nie będziemy robić, bo chociaż to ładnie wygląda, to trzeba przy tym tez trochę roboty. My pójdziemy na łatwiznę, zrobimy tynk gipsowy i tak zostawimy, znaczy pomalujemy później ;) W syficie światełek mieć nie będę, ale żyrandol tez może być spoko ;)
biegos164 Avatar

biegos164

07 sierpień 2016, 08:02

Mamy taką belkę w mieszkaniu i super udało się ją zaaranżować, jest ciekawiej. Na pewno wymyślisz jak ją ciekawie wykorzystać. Powodzenia
Anna Avatar

Anna

20 sierpień 2016, 23:37

Dzięki, już ją zabudowaliśmy. U nas wypadała na tyle asymetrycznie, że "gryzła mnie po oczach" ;)
Łukasz Avatar

Łukasz

30 sierpień 2016, 05:23

My również będziemy mieli podciag między salonem a kuchnia. ale nam to nie przeszkadza. Powiem szczerze, że nie zdecydował bym się skrycie belek kosztem wysokości pomieszczeń.
Łukasz Avatar

Łukasz

30 sierpień 2016, 05:52

Obniżajac pomieszczenia niewiele, ale jednak zmniejsza się ich kubatura. A propo okien - po obniżeniu zmiesza Wam się karnisze ?
biegos164 Avatar

biegos164

30 sierpień 2016, 07:00

2,45 to wydaje się trochę mało a nie możesz wypośrodkować na 2,55, i zostawić trochę tej belki. Mówisz że można bylo z podłogi, to jaką macie grubość styropianu od gruntu
Anna Avatar

Anna

02 wrzesień 2016, 00:34

Niestety, teraz już nie da się tego zrobić. Mamy sporą grubość posadzki: w sumie 23 cm, w tym 1 cm podłogi i 6 wylewki. Reszta to styropian. Spokojnie mogło być 5 cm mniej ;) Karnisze się oczywiście zmieszczą :D A mały fragment z obniżeniem wyodrębnia część jadalnianą. Mam inny problem z tymi wąskimi oknami. Wydaje mi się, że nie będą tam pasowały klasyczne zasłony. Chyba lepiej będą wyglądały rolety rzymskie... Co myślicie? ...
Anna Avatar

Anna

02 wrzesień 2016, 00:35

To w sumie "problem", a nie Problem ;)
Łukasz Avatar

Łukasz

02 wrzesień 2016, 05:02

Zasłonki też wg mnie odpadaja. Jaka jest szerokość tych okien ? Ja bym decydował się na plisy.
Anna Avatar

Anna

05 wrzesień 2016, 14:39

No właśnie ;) też mi się wydaje, że klasyczne "ubranie" okien nie wchodzi w grę. Okna mają ok 60 cm. Muszę poszukać, o co chodzi z tymi plisami ;) Dzięki za podpowiedź :)
Magdalena Avatar

Magdalena

05 wrzesień 2016, 16:52

Teraz w modzie są okna bez firan, rolety same, żeby od słońca i sąsiadów się chronić ;) Ja obecnie mam takie firany, że równie dobrze mogło by ich nie być, bo nie zastawiają niczego. Ale na naszym osiedlu króluje całodzienne zasłonięcie okien roletami, więc się nie wyróżniam, żeby krzywo na nas nie patrzyli ;)
biegos164 Avatar

biegos164

06 wrzesień 2016, 08:33

teraz jest tyle możliwości dekoracji okien, że nawet poszukać w internecie to chyba typowe firanki są w mniejszości
michalg12 Avatar

michalg12

09 listopad 2017, 18:48

Szkoda tyle wysokości tracić , ale teraz już nic nie zrobicie
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Aranżacja wnętrza

Ha! na etapie budowy okazuje się, że sercem...

Ha! na etapie budowy okazuje się, że sercem domu wcale nie jest salon, tylko...kotłownia! A przynajm...

Comment icon41

Avatar

Koszty inwestycji

Jak zaczynaliśmy budowę, ilość złotówek na...

Jak zaczynaliśmy budowę, ilość złotówek na koncie wydawała się imponująca. Przestrogi o koniecznym ...

Comment icon23

Avatar

Montaż okien

Dopóki nie zaczęłam budowy domu, nie...

Dopóki nie zaczęłam budowy domu, nie wiedziałam, że ciągle będę myśleć o wodzie ;) Przeczytałam w si...

Comment icon4