pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Kamil

Kamil
Kamil avatar

Otoczenie domu

Jakby ktoś się zatanawiał nad pomysłem...

Jakby ktoś się zatanawiał nad pomysłem oświetlenia elewacji domu. Efekt bardzo fajny - na zdjeciu bardzo slabo widac i efekt mizernie widac. Ale na zywo jest super, jak dojdzie tynk i jasny kolor to bedzie swietnie. 2 halogeny rgb przed domem, postawione na ziemi po obu stronach dzialki. Kupilem 20w i moim zdaniem sa ok. To ma nie swiecic tylko dac poswiate

3 komentarze

Artur Avatar

Artur

31 sierpień 2014, 20:58

Moje doświadczenie z led - Led z ziemi ma istotna wadę. Zima przykryje go śnieg a led daje zbyt mało ciepła zeby go rozpuscic wiec oświetlenie zniknie pod śniegiem akurat o tej porze roku gdy jest bardzo potrzebne bo 3/4 doby jest ciemno, Daj te ledy na słupkach :)
Kamil Avatar

Kamil

31 sierpień 2014, 21:41

Z ziemi - chodzi o koncepcje;) bedzie ciut wyzej niz puch sniegu, wiadomo ze trzeba bedzie noga odgarnac jak cos;) poza tym halogen ma 120st kat swiecenie, wiec umieszczenie go np w malej skrzynce, teoretycznie ochroni go przed zapadaniem, tak mysle;)
Artur Avatar

Artur

01 wrzesień 2014, 21:37

Wiem to taki detal ale zima istotny. Ja miałem w poprzednim domu ledy świecące właśnie prosto z ziemi to zimą zasypywal je śnieg. Teraz w nowym domu zrobiłem oswietlenie z lamp na słupkach. Nic im śnieg juz nie ma prawa zrobić.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Ocieplenie ścian

Jeszcze poniedziałek i koniec;)

musialem prosic o pomoc, sam bym jeszcze dlugo ogarnial temat;) Po ociepleniu stropu spalanie gazu ...

Comment icon11

Avatar

Ściany parteru zewnętrzne

Mury

Comment icon3

Avatar

Ściany parteru zewnętrzne

Widok z gory na salon i kuchnie

Comment icon0