pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

K.Kocoń

K.Kocoń
K.Kocoń avatar

Wentylacja (mechaniczna/grawitacyjna)

Klimatyzacja

Dom zaizolowałem – wydawało się – idealnie. Zimą naprawdę dobrze trzyma ciepło, ale latem bywa jednak nieco duszno w sypialniach na poddaszu (cholerne okna w dachu!)... Rozważam więc zainstalowanie klimy, ale zupełnie nie wiem z czym się to je. Pomieszczenia są spore – po 30 m2 – no i są sypialniami, więc zależałoby mi na czymś cichym.

9 komentarzy

K.Kocoń Avatar

K.Kocoń

20 sierpień 2013, 12:31

Czy ktoś mi coś podpowie?
Jul Abatem Avatar

Jul Abatem

29 sierpień 2013, 13:00

Albo kupisz jakieś ciche modele pokojowe (i tak za głośne imho) albo czeka Cię dużo kucia i instalacja profesjonalnej klimy.
Krzysztof Wojtaszek Avatar

Krzysztof Wojtaszek

14 wrzesień 2013, 06:41

Każda klimatyzacja typu split jest w miarę cicha . Popatrz na energooszczędne , trochę droższe ale chyba warto .
lokjan Avatar

lokjan

16 październik 2013, 11:00

Oddaj się w ręce specjalistów! Ja miałem podobny problem - w lecie było strasznie gorąco i musiałem przenosić się na kanapę na dół, jak wiadomo średnio wygodną na dłuższą metę ;) więc zdecydowałem się na usługi tej firmy http://klimatyzacjamakow.pl/ profesjonalnie, przystępna cena. Polecam!!
Rafał J. Avatar

Rafał J.

01 grudzień 2013, 13:18

Ja na szczęście na poddaszu mam tylko 2 duże sypialnie z garderobami i łazienkę. W związku z tym, że to sypialnie uznałem, że dużo światła tam nie trzeba. Dodatkowo każda z nich ma po jednym dużym oknie na szczytowej ścianie i jedno tarasowe więc zrezygnowałem z okien dachowych prócz łazienki. Za wszelką cenę chciałem uniknąć montowania klimatyzacji i udało się. Światła jest dużo a przez brak okien dachowych i chyba dobra izolację w lato po pracującej nocy dobrze mi się spało:) Ja o tym wszystkim już myślałem przed zakupem projektu bo zawsze jak byłem u kogokolwiek na poddaszu to zawsze mi było za gorąco. Asekuracyjne zamontowane są lampy z wiatrakiem jednak nie musiałem ich używać bo naprawdę dobrze było tego lata.
Rafał J. Avatar

Rafał J.

01 grudzień 2013, 13:22

Klimatyzacja w mieszkaniu to moim zdaniem nie jest dobry zdrowy pomysł. Pomyśl o pompie ciepła, może taki wiatrak z lampą coś pomoże. Klimatyzacja moim zdaniem to ostatecznosc.
Artur Avatar

Artur

08 grudzień 2013, 20:30

Pomyśl o czyms innym. Roletach zewnetrznych. Duzo prosciej zamontować a zaciagniete w upalny dzien nie pozwolą sie nagrzec pokojom. I nie zuzyjesz prądu na klime. Ja zamontowalem.
Artur Avatar

Artur

08 grudzień 2013, 20:31

chodzi oczywiscie o rolety zewnetrzne na okna polaciowe.
projektywnetrz1 Avatar

projektywnetrz1

05 czerwiec 2014, 19:49

a może po prostu wentylacja: odpowietrzniki nad oknami, innymi słowy: zwykłe otwory.
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika