pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

T. M.

T. M.
T. M. avatar

Montaż okien

Mam dylemat dot. trzyszybowych okien. Tak czy siak będę instalował rolety zewnętrzne. Czy opłaca mi się inwestować w takie okna? Różnica cenowa idzie w tysiące, więc nie wiem, czy aż tyle oszczędzę na ogrzewaniu.

4 komentarze

M.Kolasa Avatar

M.Kolasa

19 sierpień 2013, 15:57

To wszystko zależy. Jeżeli nie budujesz domu pasywnego, to raczej trzy szyby są zbytkiem, zwłaszcza jeśli i tak masz rolety zewnętrzne.
Marcin Avatar

Marcin

20 sierpień 2013, 07:42

Ja założyłem okna trójszybowe wypełniane gazem szlachetnym, mając na uwadze, że przez nie ucieka nawet 25% ciepła. Moim zdaniem bardzo ważna część domu, w którą warto zinwestować i która w długieh perspektywie użytkowania okien na pewno się zwróci. Rolety zewnętrzne na 100% obniżaja starty ciepla, ale pod warunkiem, że będzie się je codziennie np. na noc zasłaniać, w praktyce może się zwyczajnie nie chcieć tego robić. Nie wiem o jakich oknach myśkałaś/łeś, ale ja polecam okna firmy Domel z Łomży, mają bardzo dobre parametry, markowe okucia i ramy i nie są bardzo drogie.
Artur Avatar

Artur

12 listopad 2013, 13:45

Pamietaj tez ze nie trzeba takich bardzo cieplych okien montowac wczesniej. To czesty błąd w myśleniu. Tam gdzie ciepla uciekac bedzie najwiecej jest sens wstawiac bardzo cieple potrojne szyby. Czyli wiadomo polnocne sciany. Tam gdzie duzo slonca potrojna szyba powstrzymuje tez slonce - mniej go dociera. Wiec gdy mocno liczysz budzet zainwestuj w cieple potrojne szyby ale tylko w wybranych oknach.
Artur Avatar

Artur

12 listopad 2013, 13:46

Sorki za maly blad wczesniej=wszedzie
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika