pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Tomasz Stróżyński

Tomasz Stróżyński
Tomasz Stróżyński avatar

Tynki zewnętrzne

Ktoś może orientuje się, czy zewnętrzna elewacja z drewna jest dużo bardziej kłopotliwa w...

Ktoś może orientuje się, czy zewnętrzna elewacja z drewna jest dużo bardziej kłopotliwa w utrzymaniu, niż inne rozwiązania? To znaczy, czy po zaimpregnowaniu konieczne są jeszcze jakieś cykliczne zabiegi „pielęgnacyjne”?

6 komentarzy

witold bryg Avatar

witold bryg

22 sierpień 2013, 10:12

też pytanie jakie drewno, egzotyczne będzie najwytrzymalsze
Tomasz Stróżyński Avatar

Tomasz Stróżyński

23 sierpień 2013, 10:45

Fakt. Czyli wychodzi, że egzotyczne to mniejsze koszty konserwacji, ale wyższa cena, a krajowe na odwrót. Ciekawe, która opcja lepiej się kalkuluje na dłuższą metę.
TKR Avatar

TKR

26 sierpień 2013, 09:46

Odpowiadając na twoje pierwsze pytanie: tak, elewacja drewniana jest dużo bardziej kłopotliwa w utrzymaniu niż np. klinkier czy zwykły tynk, po prostu szybciej się degraduje i częściej trzeba ją „odświeżać”, a z czasem nawet wymieniać. Jeśli chodzi o rodzaj drewna, to... Nie jest to aż tak istotne, jak odpowiednie przygotowanie i impregnacja. Możesz się wykosztować na drewno egzotyczne, źle zamontować/zabezpieczyć i i tak będziesz musiał za kilka lat poprawiać. W porównaniu z innymi technikami wykończenia drewno to większa loteria i ilu fachowców, tyle opinii. Ja osobiście miałem dobre doświadczenia z modrzewiem + impregnat + bejca i dużo gorsze z lakierami. Tak, czy siak musisz się przygotować na odświeżanie elewacji co kilka lat, ale te impregnowane i bejcowane ładniej wyglądają zużyte niż lakierowane. Olej to powłoka dla hardcore'owców moim zdaniem.
Artur Avatar

Artur

12 listopad 2013, 12:35

Niestety prawda jest taka ze drewno pięknie wygląda ale wymaga pielęgnacji. Sam już od dawna studiuje ten temat i wyszło mi ze nie da się zrobić elewacji drewnianej i mieć na zawsze spokój. Ale ostatecznie zdecydowałem się na drewnianą z akacji. Są podobno impregnaty (info z DLH) które na 7-8 zamykają temat. Ale potem trzeba będzie znowu to szlifować malować. Coś za coś. Na szczęście mam z drewna tylko niewielkie wstawki - w sumie około 70m2 więc to odświeżanie nie będzie aż takim problemem. Jak dużo tej drewnianej elewacji ma być u Ciebie?
alekkwiaton Avatar

alekkwiaton

31 grudzień 2013, 11:05

Nie polecałbym drewna na całą elewację, ale moim zdaniem warto pokombinować i skomponować ścianę łącząc klinkier z drewnem. Mniej drewna to mniejsze koszty, ale też mniej problemów. Drewno zewnętrznie trzeba impregnować praktycznie co sezon, dodatkowo jest bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne - dlatego np. od dołu polecałbym zastosować jednak płytki klinkierowe - Terca ma piękne kolory i moim zdaniem świetnie pasuje do drewna. Płytka nie zniszczy się od byle puknięcia czymś ciężkim, a nawet jeśli to łatwiej i znacznie taniej ją wymienić. W głowie mam np. taką realizację - moim zdaniem optymalne połączenie płytek klinkierowych i drewna: http://cdn15.muratordom.smcloud.net/t/photos/thumbnails/32623/elewacja_polaczenie_drewna_i_cegly_620x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
wojtek.drozdowski16 Avatar

wojtek.drozdowski16

22 styczeń 2014, 09:26

http://tablica.pl/oferta/drzwi-zew-wew-i-okna-drewniane-dallas-okna-pcv-drutex-CID628-ID4J13x.html
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Wykonanie stropu

Może trochę nie ta pora roku, ale, jak wszyscy wiemy – „winter is coming” ;) Czy ktoś orientuje...

Może trochę nie ta pora roku, ale, jak wszyscy wiemy – „winter is coming” ;) Czy ktoś orientuje się ...

Comment icon0

Avatar

Gotowy/adaptacje

Zdarzyło wam się wprowadzić poprawki do tego, co zaproponował architekt, ale tak, że później ...

Zdarzyło wam się wprowadzić poprawki do tego, co zaproponował architekt, ale tak, że później wyszło...

Comment icon2