pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

tomasz.dobrowolski

tomasz.dobrowolski
tomasz.dobrowolski avatar

Aranżacja wnętrza

Widziałem niedawno u znajomych wewnętrzne przeszklenia pasa między blatem a szafkami w kuchni. Świetna rzecz, udało się w ten sposó doświelić pokój obok. Podobnie można czasem zobaczyć ściankę z luksferów jako element wiatrołapu. Rewelacyjnie doświetla to korytarz, który zwykle jest każdym domu po wejściu. A teraz: co w tym temacie jeszcze można zastosować albo wymyślić?

3 komentarze

Michał Tepczyński Avatar

Michał Tepczyński

16 sierpień 2013, 16:08

Jak kiedyś mieszkałem na stancji to miałem luksfery w łazience, jako ściankę do prysznica. Fajnie wygląda, o wiele lepsza niż dowolna kabina. Co do budowy większych, znalazłem w necie fajny fragment: "Jeżeli chcemy wybudować większą ściankę, powinniśmy posłużyć się profilami metalowymi. Umożliwiają one wznoszenie konstrukcji o szerokości 3,5 m i dość dużej wysokości. Zastosowanie odpowiednich luksferów i „ciepłych” listew pozwala wykorzystać je także w ścianach zewnętrznych. W rozwiązaniu tym konstrukcję stanowią profile ze stali lub z aluminium. Pustaki szklane montuje się za pomocą płaskowników układanych w pionowych spoinach oraz specjalnych przekładek montażowo-dystansowych. Żeby wzmocnić ścianę, spoiny pustaków wypełnia się silikonem sanitarnym. Uszczelnia ona dodatkowo konstrukcję, która dzięki temu może być stosowana w wilgotnych pomieszczeniach. Szklaną ściankę można wznosić także przy użyciu profili z PCW." Jak widać, jest czym się bawić.
Marika S. Avatar

Marika S.

16 sierpień 2013, 16:12

Sorry, że popsuję Wam zachwyty chłopcy, ale są dwie ważne rzeczy, które właściwie są na minus. Albo i trzy: - niech tylko coś się ukruszy w transporcie, to mogiła. wrażliwe to to jak nie wiem. - nie ma, że szwagier zrobi. To musi być potem bardzo precyzyjna robota, taka ścianka - jak dla mnie kiczowate :/
michalg12 Avatar

michalg12

02 listopad 2017, 14:07

Zależy też jakie luksfery się wybierze...
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika