pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Artur

Artur
Artur avatar

Otoczenie domu

Wszystkie składniki prac zewnętrznych zmierzają ku końcowi. Do końca listopada prace na zewnątrz powinny być skończone. Może nawet zdążymy coś posadzić? Zostanie już "tylko" wnętrze.

6 komentarzy

Grzesiek Avatar

Grzesiek

13 listopad 2013, 15:08

Ja prace zewnetrzne dookola domu w przyszlym roku planuje
Artur Avatar

Artur

13 listopad 2013, 15:17

Ja postanowiłem trochę odwrotnie. Najpierw w miarę wszystko skończyć z zewnątrz, mieć ten bałagan z koparkami z głowy i skupić się już potem tylko na wykańczaniu wnętrza. Ale każdy buduje wg własnego pomysłu :)
Grzesiek Avatar

Grzesiek

13 listopad 2013, 18:03

Ja musze troche poziom gruntu podnosic i teraz tylko jak skoncze elewacje to koparka wyrowna a na wiosne reszta prac
Rafał J. Avatar

Rafał J.

13 listopad 2013, 19:52

Artur, kolejne pytanie mojej strony: jak rozwiazales taras nad garażem? Mam dokładnie taki sam taras (60m2) przy jednej sypialni i na tą chwilę tylko wylana posadzkę ze spadem a na tym aizol tytana. Wszyscy mówią bym to zadaszyl bo podobno będą z tym problemy. Oczywiście chce mieć ten taras bo nie po to taki projekt bralem by teraz robić z tego pomieszczenie. Na wiosnę chcę z mapeiem zacząć działać by w przyszłości nie było niespodzianki. Ale widzę, ty z polotem dom stawiasz więc może bardziej kreatywne rozwiązanie wymysliles:)
Artur Avatar

Artur

13 listopad 2013, 21:59

Przyznam że ilość pracy przy stropodachach mnie troche przeraziła. Na wylewce która już uformowała spadki 10-15 cm warstwa keramzytu, na to 20 cm twardej wełny, potem papa, potem kolejna papa (czyms sie obie te warstwy roznily) pomiedzy pape wtopione obrobki blacharskie, w to wszystko wlozone kominki aby byla wentylacja nad stropem a pod ociepleniem z welny. Na tą pape (na tych stropodachach ktore maja byc uzyte jako tarasy) ma jeszcze przyjsc wylewka i dopiero na niej beda czesciowo deski, kamien i sztuczna trawa. No ale tak podobno trzeba zeby bylo i cieplo i zeby byla wentylacja i zeby oczywiscie nie cieklo. Masakra
Rafał J. Avatar

Rafał J.

14 listopad 2013, 08:45

Ja pod wylewke dałem grubą folię chyba 2mm, Styrodur 10cm (xps czy jakoś tak), na to poszła wylewka ze spadem chyba też 15cm. Asekuracyjne dałem jeszcze na to abizol i na tą chwilę będzie tak musiał wytrzymać do lata. Od lata do tej pory nic się nie dzieje ale zimna i zalegający śnieg będzie poważnym sprawdzianem. Jak nic się nie będzie działo to na wiosnę papę 2 razy i na to sztuczna trawę. U mnie z mniejszym polotem poszło, przynajmniej na tą chwilę:)
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Aranżacja wnętrza

Pół roku po zawieszeniu zegara w końcu był czas na doklejenie cyfr.

Comment icon1

Avatar

Otoczenie domu

Ja wiem że to już ma mało wspólnego z budową ale jak tu się nie pochwalić takimi detalami wykańczania prac przy domu. Są doniczki na podjeździe :)

Comment icon10

Avatar

Tynki zewnętrzne

Skrzynki i rolety

I praktycznie juz rok po zakończeniu budowy dopiero znalazł sie czas na pomalowanie skrzynek od role...

Comment icon8