pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Artur

Artur
Artur avatar

Montaż okien dachowych

Okna połaciowe

Nie myślałem ze okna połaciowe aż tak rozświetlą poszczególne pokoje i salon na dole. Jedyny pokój na górze w którym nie montowaliśmy okien połaciowych (bo jest w nim duże okno na południe) nagle okazał się ---- ciemny ----. No i trzeba szybko domówić okna.

4 komentarze

Rafał J. Avatar

Rafał J.

08 listopad 2013, 21:53

Tak pięknie jak doswietla, tak samo dogrzeja w dni gorące. Ja na górze mam strefę sypialną i jeszcze przed zabudową poddasza zauważyłem, że słoneczne dni potrafią dać popalić. Roleta wewnętrzna trochę poprawił pomogła. W zewnętrzną nie inwestowalem, więc postanowiłem usunąć 3 sztuki z dachu (zostało w łazience tylko) i z perspektywy czasu widzę, że było to dobre posunięcie. Klimatyzacji nie chcieliśmy instalować bo mamy jej dość w pracy i samochodach. Wolałem nie ryzykować, że odsypiajac nocke będę czuł dyskomfort.
Artur Avatar

Artur

09 listopad 2013, 01:27

Ale ja wlasnie od razu do każdego okna polaciowego montuje rolete zewnętrzna. Wlasnie zeby nie wyziebiac pokoju nocami zima i nie przegrzewac latem w dzien.
Rafał J. Avatar

Rafał J.

11 listopad 2013, 10:29

jedyne słuszne rozwiązanie przy oknach polaciowych. Zastanawia mnie tylko czy w zimie w prowadnicach rolety zewnętrznej nie gromadzi się śnieg, czy nie robi się lód i czy funkcjonuje to tak jak powinno? Nie miałem okazji zobaczyć na żywo. Sprzedawcy też byli zaskoczeni moim pytaniem więc wolałem nie eksperymentować. Na górze i tak mam tylko 2 sypialnie, przy nich 2 garderoby i duża łazienkę. Obie sypialnie mają duże okna tarasowe, budynek ustawiony idealnie do stron świata więc jest jasno. Okno zostało jedynie w łazience. Żałuję tylko, że z korytarza nad schodami usunąłem bo jest tam trochę ciemno. No ale cóż, pierwsza budowa i błędów się nie uniknie. I tak zrobiłem kilka rozwiązań które z perspektywy czasu okazują się być strzałem w dziesiątkę.
Artur Avatar

Artur

11 listopad 2013, 17:08

Ja wlasnie pytałem o to obladzanie rolet zimą i podobno przy tak dużym nachyleniu nie ma na to szans. Dach ma 45 stopni. I z okien i z rolet i z blachy w rąbek śnieg ma sie zsuwać. A jak będzie w praktyce zobaczymy :). Juz zapewne niedługo. A jakie rozwiązania zaatososowałeś które są tym strzałem w 10, które mógłbyś polecić tym którzy wziąż experymentują jak dzieci we mgle ;)
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Aranżacja wnętrza

Pół roku po zawieszeniu zegara w końcu był czas na doklejenie cyfr.

Comment icon1

Avatar

Otoczenie domu

Ja wiem że to już ma mało wspólnego z budową ale jak tu się nie pochwalić takimi detalami wykańczania prac przy domu. Są doniczki na podjeździe :)

Comment icon10

Avatar

Tynki zewnętrzne

Skrzynki i rolety

I praktycznie juz rok po zakończeniu budowy dopiero znalazł sie czas na pomalowanie skrzynek od role...

Comment icon8