pixel
Back arrow icon Przejdź do dziennika budowy użytkownika

Michał Anioł

Michał Anioł
Michał Anioł avatar

Ściany parteru zewnętrzne

Sciany parteru gotowe. Poszlo szybko i...

Sciany parteru gotowe. Poszlo szybko i sprawnie. Do tego czysto. Jak w broszurce reklamowej. Powinienem byl byc zadowolony... a jednak. Zakup materialow w technologii dry fix nie jest prosty. Wszystko pod zamowienie z kilku dniowym okresem, dotyczy to tez pianki... O pustakach innych niz typowe nikt nie slyszal. Jak tu prawidlowo wykonczyc np. okna? Moze cos pomykikem. Wydawalo mi sie, ze technologia jest kompletna.

3 komentarze

Grzesiek Avatar

Grzesiek

29 październik 2013, 08:11

Okna robisz na wymiar i dajesz pod okna np. Cieply parapet lub dobra listwe parapetowa. Ja lapalem gore okien aby byl jeden poziom a dol jak juz wiedzialem jakie okna i na co beda wstawiane i wstawialem bloczki z siporeksu
OlaK Avatar

OlaK

01 listopad 2013, 09:22

Technologia jest kompletna :) Ale pamiętaj, że Dryfix to tylko system murowania - cała reszta jest analogiczna jak przy zwykłym murowaniu na zaprawę z betoniarki. A co do dostępności to u mnie (Wałcz) nie było w ogóle problemu z zamówieniem Dryfixa. Zamawialiśmy bodaj w poniedziałek, pierwszą partię pustaków mieliśmy na budowie bodajże w środę. Pamiętam, że do końca weekendu udało się już wymurować prawie cały parter... :) :)
Michał Anioł Avatar

Michał Anioł

05 listopad 2013, 10:21

U mnie gorzej. Mimo, iz mam blizej do fabryki (o ile faktyczne to Lebork). Na budowe przywieziono mi 1360 pustakow, co wynikalo z pelnego transportu. Kiedy poprosilem o pozostale 400 szt powiedziano mi, ze musze czekac, bo po 6 palet nie posla transportu do Leborka. Ostatecznie zmienilem dostawce i dostawe czekalem od czwartku do wtorku. Puchy pianki wyliczone wg technologii. Pewnie by starczylo, gdyby nie dodatkowe wykonczenia. Z zamowieniem brakujacych 3 szt historia sie powtorzyla: dostaniemy za 3 dni. I znow musialem objezdzic okolice. Co do wykonczenia; sa pustaki kieszonkowe, i o nie pytalem w hurtowniach. Ale nikt nie wiedzial o czym mowie. Milych zaskoczeniem dla mnie byl kontakt ze strony koncernu Wienerberger. Szacun :)
Comments form avatar

 

Zobacz również

Ostatnie wpisy użytkownika

Avatar

Instalacje elektryczne

Instalacja elektryczna modyfikowana na biezaco. Co chwile nowa koncepcja, oby starczylo miejsca na ...

Comment icon3

Avatar

Ocieplenie ścian

.

Comment icon1

Avatar

Ogrzewanie

Fontanna?? !! Mial byc kominek...

Comment icon1