pixel
Search
+
Grzegorz avatar

Grzegorz

Grzegorz

Reputacja:

Like icon0
 • 0obserwatorów

 • 0polubień

 • 25komentarzy

Obserwuj

Etap 3 z 13

Projekt

Grzegorz

Avatar

    Budowa domu krok po kroku
    Grzegorz
    Dostałem od projektanta wizualizację...

+2

Gotowy/adaptacje

Dostałem od projektanta wizualizację...

Dostałem od projektanta wizualizację pozostałych elewacji :) Do wglądu dla ogółu naszej społeczności może komuś się coś spodoba i wykorzysta nasze rozwiązania w swoim projekcie. W północnej elewacji umieściliśmy  tylko dwa okna małe w garażu i duże w pokoju nad garażem. Tył budynku to elewacja wschodnia z wyjściem na taras, małe okna w łazience, kotłowni i garażu oraz duże okno w naszej sypialni na piętrze. Ostatnia elewacja to południowa strona świata duże okno przy stole jadalnianym na dole oraz dwa duże okna balkonowe w pokojach na pietrze. Niebawem wrzucę rzuty z rozmiarami i rozmieszczeniem pokoi :)

Comment icon3

Grzegorz

Avatar

    Budowa domu krok po kroku
    Grzegorz
    Kiedy udało nam się wybrać już działkę kolejnym...

Gotowy/adaptacje

Kiedy udało nam się wybrać już działkę kolejnym...

Kiedy udało nam się wybrać już działkę kolejnym etapem było wybranie idealnego projektu domu. Przejrzeliśmy z żoną kilkadziesiąt gotowych projektów i żaden nie był idealny. Postanowiliśmy wybrać projekt indywidualny. Biuro projektowe wybraliśmy z polecenia znajomych. Cena za projekt indywidualny była nieco wyższa niż gotowy projekt. Biorąc pod uwagę fakt, że nasza działa jest na lekkim spadzie i gotowy projekt wymaga adaptacji do działki, która może kosztować parę tysiaków to przy ostatecznym rozrachunku projekt indywidualny, dopasowany do naszej działki wyszedł tylko nieco drożej niż gotowy z katalogu. Tak wygląda wstępna wizualizacja elewacji frontowej :)

Comment icon10

Etap 2 z 13

Wybór działki

Grzegorz

Avatar

    Budowa domu krok po kroku
    Grzegorz

Uzbrojenie/przyłącza

Przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych idą pełną parą. Na działce postawiliśmy już garaż. Fachowy elektryk podłączył prąd ze skrzynki do garażu. Tauron założył licznik i mamy już umowę na dostarczanie energii na potrzeby budowy. Udało nam się też odkupić od znajomych stemple budowlane i trochę desek szalunkowych. Wujek podarował nam zbiornik na wodę. Ja wkopałem już słupki i jak pojawi się wykop założę siatkę ogrodzeniową aby nikt nieupoważniony nie wszedł na plac budowy. Następny etap to wizyta geodety wytyczenie budynku potem koparka i budujemyyy :)

Comment icon4

Etap 1 z 13

Planowanie budowy

Grzegorz

Avatar

    Budowa domu krok po kroku
    Grzegorz
    Nasza historia budowy domu zaczęła się wraz z...

+3

Rodzaj inwestycji

Nasza historia budowy domu zaczęła się wraz z...

Nasza historia budowy domu zaczęła się wraz z kupnem idealnej nieruchomości :). Sam wybór działki to prawie 4 lata szukania wymarzonego miejsca, które spełniło by nasze oczekiwania i kryteria. Przed wszystkim szukaliśmy działki w określonym budżecie, z dostępem do wszystkich mediów, minimum 800 m2. Chcieliśmy aby nasza działka położona była w zielonej okolicy pod miastem. Wyżnym czynnikiem przy wyborze była również odległość do takich obiektów jak szkoła, przystanek autobusowy czy centrum miasta. Szukając takiej działki przejrzeliśmy setki ogłoszeń i odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z agentami nieruchomości. Ostatecznie przy udziale szczęścia i kilku zbiegów okoliczności udało nam się kupić działkę bezpośrednio od właściciela. Obecnie działka jest już wykoszona, uporządkowana a dodatkowo kilka miesięcy po zakupie, miasto położyło nam na drodze asfalt :) Po zakupie działki zabraliśmy się za tworzenie indywidualnego projektu wymarzonego domu ale o tym napisze za jakiś czas.Pozdrawiam

Comment icon8